۱۴۰۰ بيست و دوم فروردين - 10:33 ب.ظ

در تالار فردوسی ؛«لیلی و مجنون» به زبان آذری از خود سخن می گویند

«لیلی و مجنون» به زبان آذری از خود سخن می گویند

نوای فارس- اپرای عروسکی لیلی و مجنون به کارگردانی «بهروز غریب پور» و نوشته آهنگساز نامدار آذربایجانی «عزیز حاجی بیگف» به زبان آذری از 23 شهریورماه در تالار فردوسی اجرا می شود.

به گزارش نوای فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، اپرای عروسکی « لیلی و مجنون» ساخته عزیز حاجی بیگف، آهنگساز آذری و براساس داستان لیلی و مجنون نوشته محمد فضولی و نظامی گنجوی با طراحی و کارگردانی بهروز غریب‌پور است و باز آفرینی موسیقی آن توسط امیر بهزاد و با صدای زینب خانلر اوا ، عارف بابایف ، رشید بهبوداوف و خوانندگان بنام آذربایجان می باشد.

 در این اثر نمایشی تکنیک‌های بکار رفته در طراحی، ساخت عروسک‌ها و عمق میدانی که در صحنه نمایش و طراحی‌هایی که در پس زمینه وجود دارد باعث می‌شود، مخاطب به نوعی خود را در صحنه نمایش احساس کند، البته در کنار این موارد موسیقی سنتی و غنی آذربایجانی، باعث تأثیرگذاری بیشتر در انتقال حس نمایش داشته است.

بازی دهندگان عروسک های این اپرا را مریم اقبالی، علی پاکدست، غزل اسکندرنژاد، علی ابوالخیریان، مرجان احمدی، سلما محسنی، مونا کیانی فر، مرضیه سرمشقی، سمیه نادری، فرزانه عاقلی، نسیم امیر خسرو، نگار میر فخرایی، قاسم رحمتی، مریم مجیدی، سحر امیر اقبالی، سارا اقبال، سحر کاظمی، هانی حسینی، مرضیه نادری، الهام عابدی تشکیل می دهند.

بهروز غریب‌پور افزون بر اپرای «لیلی و مجنون » تاکنون اپراهای عروسکی « رستم و سهراب » ، «مکبث »، «عاشورا» ، «مولوی »، « حافظ » را با همراهی گروه تئاتر عروسکی «آران » در ایران و چندین کشور دیگر اجرا کرده است.
اپرای « لیلی و مجنون » از 23 شهریورماه سال جاری ، ساعت 20 در تالار فردوسی به روی صحنه می‌رود.

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q