۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 12:34 ب.ظ

به مناسبت روز بزرگداشت شعر و ادب پارسیمیراث در نیاوران به روی صحنه می رود

میراث در نیاوران به روی صحنه می رود

نوای فارس-کنسرت گروه موسیقی  میراث  به خوانندگی بامداد فلاحتی  26 و 27 شهریور ماه به مناسبت روز بزرگداشت شعر و ادب پارسی در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

به گزارش نوای فارس، گروه موسیقی میراث در سال ۱۳۸۷ با هدف ارائه آثاری فاخر در حوزه موسیقی و پرداختن به آثار نام آوران عرصه ادبیات به سرپرستی و آهنگسازی آرش قاسمی تشکیل شد.  اعضای این گروه تلاش می کنند  تا با پرداختن به هر آنچه که میراث این مرز و بوم نامیده می شود پاسدار هنری باشند که ریشه در فرهنگ و آداب و رسوم ایران زمین دارد.

آرش قاسمی آهنگساز ، نوازنده عود و سرپرست گروه  خواهد بود. همچنین این کنسرت با حضور میلاد بیات:نوازنده کمانچه ،اشکان پور فرخی نوارنده دف و ادوات کوبه ای، سهیل حسنوی: نوازنده سنتور، تورج زاد پور:نوازنده تار،امین رحیمی :نوازنده نی، عمران فروزش  :نوازنده تنبک و دف در دو بخش همایون وشور برگزار خواهد شد.

اجرای تصانیفی چون عاشقی برمن و لیلی و مجنون با آهنگسازی سرپرست گروه و همچنین باز فرود آمدیم و دولت عشق از زنده یاد استاد جلال ذوالفنون که همگی برگرفته از اشعار حضرت مولانا  و همچنین قطعات بی کلامی چون زیرکش سلمک و چهار مضراب و تکنوازی و دونوازی اعضای گروه موسیقی میراث  از برنامه های این گروه  به منظور بزرگداشت روز  شعر و ادب فارسی خواهد بود . قطعه زیبای کاروان که بارها با صدای بامداد فلاحتی در صدا و سیما پخش شده نیز قرار است در این دوشب برای علاقمندان به موسیقی اصیل ایرانی اجرا شود.

از اجراهای گروه موسیقی میراث می توان به بخش جنبی بیست و هفتمین دوره جشنواره موسیقی فجر و بخش جنبی بیست و نهمین دوره جشنواره موسیقی فجر، کنسرت بزرگداشت جشن جهانی نوروز سالن اندیشه، اجرا در خانه اندیشمندان علوم انسانی، همایش خلیج فارس، سومین همایش وحدت و انسجام ملی جوانان ایران اسلامی در بندرعباس، اجرا در همایش جهانی شدن و بنیاد ملی نخبگان در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی، اجرا در انستیتو ایوزوف در آلمآتی دانشگاه کورمانقزی و تالار فرهنگ و هنر و دانشکده هنر شهر آستانه قزاقستان،اجرا در شهر تاشکند ازبکستان و ... اشاره کرد.از این گروه آلبوم موسیقی اشعار حضرت مولانا همچنین آلبوم های پروین اعتصامی و خیام و میرزا عبدالله در دست انتشار است.

 کنسرت گروه میراث  پنج شنبه و جمعه 26 و  27 شهریور ماه ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود  .علاقمندان جهت تهیه بلیط این برنامه می توانند به سایت  www.tik8.com مراجعه کنند.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q