۱۴۰۳ دوم ارديبهشت - 11:19 ب.ظ

گزارش رونمایی از آلبوم «برمی گردم» در پردیس کوروش«برمی گردم» با پیام صالحی ...

«برمی گردم» با پیام صالحی ...

نوای فارس- مریم خوشرنگ/ پریا حیرتی: سه شنبه 24 شهریور ماه، مراسم رونمایی از آلبوم «بر می گردم» با صدای «پیام صالحی» برگزار شد. در این مراسم چهره های شناخته شده و مطرح هنری از جمله محمدرضا گلزار، کاوه سماک باشی، محمد سلیمی، غلام علمشاهی، پیام هوشمند، انوشیروان تقوی، میلاد ترابی، یاحا کاشانی، حامد برادران، ایمان ابراهیمی، شهرام زمانی، منوچهر حسنی، محمد سلیمی، میلاد باران، شراره فرنژاد و علیرضا طباطبایی اشاره کرد.

این مراسم با گرفتن عکس های یادگاری آغاز شد. محمد سلوکی که به عنوان مجری برنامه ضمن خوش آمدگویی به خبرنگاران و مهمانان، پیام صالحی، یاحا کاشانی و حامد برادران را معرفی کرد.

پیام صالحی پس از خوش آمدگویی گفت: خوشحالم که پس از چند سال سکوت با سابقه‌ای 16- 15ساله دوباره به دنیای موسیقی بازگشتم. ضمن اینکه من سعی کردم فضایی تازه ای در کاری که می خواهم ارایه بدهم، ترسیم کنم. همواره به دنبال آن بودم تا حرف های خودم را در موسیقی بگویم.  بزرگترین افتخار من راه اندازی اولین گروه مختلط موسیقی کشور است  هرچند به دلایلی که بارها ذکر شده، نتوانست به فعالیت خود ادامه دهد. به همین دلیل من هم تصمیم گرفتم تا به تنهایی به موسیقی بازگردم. نکته ای که باید به آن اشاره کن این است که  خیلی تلاش کردم تا این آلبوم را با حضور دوستانم که در گروه آریان با هم همکاری داشتیم، جمع آوری شود اما باز به دلایلی این اتفاق نیفتاد. در آلبوم «برمی‌گردم» صحبت‌های یک نسل نهفته است. نسلی که من با آنان زندگی کردم.

پیام صالحی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران، در مورد تشکیل مجدد گروه آریان، اینطور توضیح داد: برای تشکیل دوباره گروه آریان باید مجوزهای لازم را می‌گرفتیم. نخستین مجوز را باید از شرکتی دریافت می‌کردیم که با آریان قرارداد داشت. متاسفانه این شرکت رقم بالایی را برای اجازه فعالیت از ما طلب ‌کرد که پرداخت آن از عهده ما خارج بود. از طرف دیگر برخی از اعضای گروه مانند علی پهلوان که هم اکنون در استرالیا به سر می‌برد تنها در شرایطی حاضر به همکاری با گروه بود که قطعات قدیمی گروه آریان را هم اجرا می‌کردیم. امیدوارم انتشار آلبوم «برمی‌گردم» و شنیده شدن آن از سوی اعضای قدیمی گروه آریان، بهانه‌ای برای بازگشت دوباره دیگر اعضا و ادامه فعالیت گروه باشد. وی در ادامه گفت: مهم این است، برای ارتباط بامخاطب کار درست و البته موجه ارایه کنیم. هنر به سن و سال ربطی ندارد. اگر هنرمند بتواند اثری برگرفته از درون خود تولید کند، به طور حتم با مخاطب ارتباط لازم را برقرار خواهد کرد. بحث دیگر می‌ماند برعهده مخاطبان و سلیقه شنیداری آنها.   

بعد از اتمام صحبت های پیام صالحی، یاحا کاشانی ترانه‌سرا و مشاور هنری آلبوم «بر می‌گردم» صحبت های خود را آغاز کرد: همیشه حرف برای گفتن در موسیقی زیاد است می دانم زمان کم است.  من به همراه پیام صالحی سعی کردیم، تمام قطعات آلبوم را با احساس واقعی و عمیق خود بدون هیچ بزرگنمایی بسازیم. سه سال پیش با پیام صالحی آشنا شدم و قرار بود تنها در سه قطعه با وی همکاری کنم اما به دلیل نزدیک بودن احساس مان به یکدیگر، این همکاری ادامه پیدا کرد و 12 قطعه از آلبوم را ترانه‌سرایی کردم و حالا علاوه بر ترانه‌سرا به عنوان مشاور هنری در این آلبوم فعالیت دارم.


حامد برادران از تنظیم‌کنندگان و آخرین نفری که به این آلبوم اضافه شده بود، گفت: من افتخار داشتم در آخرین لحظات وارد مجموعه «برمی گردم» بشوم اما بیشترین کار را انجام دادم و در تمام مدت فعالیتم، سعی کردم حس نوستالژیکی که به گروه آریان داشتم را حفظ کنم و در نتیجه دو قطعه آکوستیک که به فضای موسیقی گروه آریان نزدیک‌تر بود و دو قطعه جدید را برای این آلبوم بسازم.

بعد از حضور حامد برادران، محمد سلوکی به ترتیب دیگر تنظیم کنندگان این اثر را دعوت کرد تا پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشند. در این میان، بعد از حضور پیام هوشمند و تبریک او به پیام صالحی، خبرنگار نوای فارس از او پرسید: به طور تقریبی بیشتر قطعه هایی که برای خوانندگان دیگر ساخته اید، مورد توجه مخاطب موسیقی قرار گرفته و به اصطلاح شنیده شده، چقدر به شنیده شدن قطعه «آروم بگیر» که تنظیم آن به عهده شما بوده، امیدوار هستید؟، اینطور پاسخ داد: من برای ساخت هر قطعه تمام انرژی خودم را صرف می کنم، اینکه کاری مورد استقبال قرار بگیرد یا خیر بستگی به مخاطب موسیقی دارد. در هر صورت این قطعه هم مثل بقیه کارها، برای من مهم بوده و سعی کردم کارم را به درستی انجام بدهم. امیدوارم نه تنها برای این قطعه بلکه برای آلبوم «برمی گردم» اتفاق خوبی بیفتد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار نوای فارس که دلیل چاپ شدن تصویر علیرضا طباطبایی، و شراره فرنژاد را از او پرسید، توضیح داد: من برای هر بخش این آلبوم فکر کردم. نام آلبوم که به دلیل سال ها دوری من از موسیقی و برگشت دوباره ام بوده و ... به طور حتم خیلی تلاش کردم تا دوستان گروه آریان نیز برای تهیه این آلبوم کنارم باشند که تنها علیرضا طباطبایی و شراره فرنژاد به درخواست من پاسخ مثبت دادند. دلیل عینک و تصاویر آن همین بوده.

در ادامه صالحی در پاسخ به این سوال که برای مستقل بودن در عرصه موسیقی و به یدک نکشیدن نام آریان، چه آیتم هایی را در نظر گرفتید، به خبرنگار ما گفت: به هر حال پانزده سال همکاری و در کنار یک گروه بودن، کم نیست. من هرگز خودم را از گروه آریان جدا نمی دانم. ضمن اینکه یک سری از همان رنگ و بوهایی که به سلیقه خودم نزدیک بود و در همان زمان و در موسیقی آریان لحاظ می شد، در این آلبوم نیز شنیده می شود اما به روزتر. ولی برای مستقل بودن در عرصه موسیقی باید عرض کنم من تمام تلاش خودم را به کار گرفتم تا خودم، پیام صالحی و تفکرات موسیقایی ام در «برمی گردم» باشم. ولی فکر در رابطه با این سوال و پاسخ من، باید بعد از شنیدن آلبوم صحبت کنیم.

همچنین پیام صالحی در پاسخ به سوال خبرنگار ما از او در مورد حضور تنظیم کننده های مختلف با دیدگاه و سلایق مختلف و البته یک دست نگه داشتن فضای موسیقای آلبوم پرسید، گفت: بله در این آلبوم با حضور تنظیم کننده های مختلف، سلایق مختلف مخاطبان موسیقی را در نظر گرفتم، ضمن اینکه سعی کردم فضای موسیقایی آلبوم از هم گسیخته نباشد. اما توضیحات بیشتر را باید بعد از اینکه شما دوستان و مخاطبان موسیقی آلبوم را شنیدید، بدهم.  وی در پایان این نشست در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر ریسک انتشار یک آلبوم مستقل پاسخ داد: من تمام سعی‌ام را کردم تا کار یادآور آریان قدیم باشد اما به این باور هم رسیدم که برای ارتباط بامخاطب مهم این است که کار درستی را ارایه کنیم.

در انتهای این نشست، مراسم رونمایی با حضور هنرمندان و پذیرایی آغاز شد. ضمن اینکه در ادامه نیز پیام صالحی  به همراه میهمانان خود، عکس های یادگاری را با حضور تعداد بیشماری از عکاسان، به ثبت رساند.
آلبوم "برمی‌گردم" 14 قطعه دارد و ترانه‌های آن را یاحا کاشانی، و یک ترانه هم مهرزاد امیرخانی، سروده‌اند. کار ملودی سازی این آلبوم به عهده  مازیار فلاحی، بابک جهانبخش، ماهان بهرام‌خان، میلاد ترابی، شراره فرنژاد، یاحا کاشانی، انوشیروان تقوی، پیام هوشمند، پیام صالحی و سینا شعبان‌خانی بوده، ضمن اینکه تنظیم قطعات را شهاب اکبری، حامد برادران، انوشیروان تقوی، پیام هوشمند، کوشان حداد و میلاد ترابی بر عهده داشته‌اند.
فیروز ویسانلو، بهنام حکیم، مهران فرشباف، مسعود همایونی، هومن نامداری، پیام طونی، اشکان موسوی، کیان دارات، پیام صالحی و حامد برادران نیز با گیتار کلاسیک، ویولن، ساکسفون، گیتار الکتریک، آکاردئون، پرکاشن و بوزوکی در "برمی‌گردم" به نوازندگی پرداخته‌اند.

پیام صالحی که در نوجوانی سنتور را نزد آزیتا حاجیان، شاگرد فرامرز پایور فرا گرفته و  سپس پیانو و آواز و در نهایت گیتار را نیز آموخته، در دوران سربازی در کرمانشاه با علی پهلوان آشنا شده، که به تشکیل گروه آریان می انجامد. اما پیام صالحی بعد از انحلال گروه آریان، با آلبومی مستقل به دنیای موسیقی بازگشت و "برمی گردم" را روانه بازار موسیقی کرد.

در ادامه عکس های علی مجلسی از این مراسم را ببینید:

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q