۱۴۰۰ اول ارديبهشت - 03:38 ب.ظ

چهارمین شب جشنواره موسیقی تهران برگزار شدندای مردان خدا در عمارت مسعودیه پیچید

ندای مردان خدا در عمارت مسعودیه پیچید

نوای فارس-چهارمین کنسرت جشنواره موسیقی تهران شب گذشته با اجرای گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پور ناظری در عمارت مسعودیه تهران برگزار شد.

عمارت مسعودیه تهران شب گذشته شاهد چهارمین کنسرت جشنواره موسیقی تهران و اجرای دلپذیر گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پور ناظری بود.

پیش از اجرای کنسرت، سحر دولتشاهی(بازیگر سینما) پشت تریبون قرار گرفت و منتی که از سوی خانه موسیقی درباره فعالیت های این نهاد، تشکیل شورای مشورتی و همچنین کمپین" من از موسیقی حمایت می کنم" تنظیم شده بود، قرائت کرد.

در ادامه تهمورس و سهراب پور ناظری به اتفاق حسین رضایی نیا و آئین مشکاتیان روی صحنه حاضر شدند و قطعاتی را به صورت دو نوازی تنبور به همراهی ساز های ضربی برای حاضران اجرا کردند.

پس از پایان این بخش دیگر اعضای گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پور ناظری به روی صحنه آمدند چند قطعات با کلام این کنسرت به صورت همخوانی اجرا گردید.

قطعات افسانه تنبور، افسانه دل، دلبر از ساخته های کیخسرو پورناظری و قطعات مرغ دل و یار یار ساخته سهراب پور ناظری در بخش دوم کنسرت اجرا شد.

تصنیف  "مردان خدا" خاطره انگیز ترین قطعه ای بود که برای مخاطبان اجرا شد و شنیدن این قطعه خاطرات سال های دور که گروه تنبور شمس آغاز بکار کرده بود را برای علاقمندان تداعی می کرد. این قطعه برای بار دوم در قسمت بیز برنامه به درخواست مخاطبان اجرا گردید.

اعضای گروه شمس در این اجرا کیخسرو پورناظری، تهمورس پورناظری، سهراب پورناظری(تنبور)، نجمه تجدد(همخوان)، حسین رضایی نیا(دف)، آئین مشکاتیان(کوبه ای)، کاوه گرایلی، علیرضا جوادی، خورشید دادبه، نیکناز میرقلمی، سپند دادبه(تنبور) و آرین کشیشی(باس) بودند.

حال و هوای بافت قدیمی شهر تهران این شب ها با موسیقی همراه است. ماه که از شب های ابتدایی جشنواره به صورت هلال خودنمایی می کرد رفته رفته کامل می شود تا شاید مراسم اختتامیه جشن پانزدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی زیر قرص کامل ماه برگزار شود.

امشب نیز در پنجمین شب برگزاری جشنواره موسیقی تهران قرار است همایون شجریان به همراه برادران پور ناظری هنرنمایی کند و قطعاتی را بخواند که این روزها ورد زبان مردم شده.  آهنگ "چرا رفتی" با شعر زیبایی از سیمین بهبهانی که هنوز جامعه هنری داغدار فراق اوست نیز از این جمله است.

علاقمندان برای تهیه بلیت می توانند به سایت خانه موسیقی با نشانی www.iranhmusic.ir و سامانه www.84200.ir مراجعه کنند.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q