۱۴۰۰ اول ارديبهشت - 02:44 ب.ظ

هوشنگ ظریف در حاشیه جشنواره موسیقی جوان:در زمینه آموزش هر سال نسبت به سال‌های قبل‌تر افت می‌کنیم

در زمینه آموزش هر سال نسبت به سال‌های قبل‌تر افت می‌کنیم

نوای فارس-هوشنگ ظریف گفت: من ساز تار را روی پای آقایان علیزاده و طلایی گذاشتم و به آنها آموزش دادم و امروز خوشحالم که شاهد رقابت شاگردانی چند نسل بعد از این استادان امروز و شاگردان دیروز هستم.

به گزارش نوای فارس، داور بخش تار و سه‌تار جشنواره جوان گفت: نوازندگانی که در بخش تار و سه‌تار به روی صحنه آمدند، بسیار خوب هستند و به گمانم اگر به همین شکل به حرکت‌شان ادامه بدهند، حتما آینده خوبی در پیش خواهند داشت. برای مثال در بخش سه‌تار دو نوازنده بسیار خوب در جمع شرکت‌کنندگان حضور داشتند که نظر داوران را به خود جلب کردند.

این استاد موسیقی ایرانی در ادامه افزود: این نوازندگانی که در جشنواره موسیقی جوان شرکت کردند با انگیزه جالبی به روی صحنه می‌آمدند و امیدوارم دست‌اندرکاران این حس مضاعف ایجاد انگیزه را ببینند و در استمرار جشنواره تاکید کنند.

وی همچنین عنوان کرد: من ساز تار را روی پای آقای علیزاده و طلایی گذاشتم و به آنها آموزش دادم و امروز خوشحالم که شاهد رقابت شاگردانی چند نسل بعد از این اساتید امروز و شاگردان دیروز هستم. آن موقع با امروز تفاوت‌های بسیار زیادی داشت و هنرجویان را از پنجم ابتدایی در هنرستان موسیقی می پذیرفتند و آنها را پرورش می‌دادند.

هوشنگ ظریف گفت: خود من وقتی سال چهارم ابتدایی بودم نزد مرحوم خالقی رفتم و ایشان پرسیدند «چه می‌خواهی بزنی؟» پاسخ دادم «می‌خواهم تار بزنم» دوباره پرسیدند «همین طوری می‌خواهی تار بزنی؟» گفتم «نه، من ساز استاد لطف‌الله مجد را در رادیو شنیدم و به این ساز علاقمند شدم» ایشان هم گفت «بسیار خوب برو به کلاس‌های موسی‌خان معروفی». آن زمان 6- 7 ساعت ساز می‌زدیم و وقتی هم به منزل می‌رسیدیم باز هم تمرین می‌کردیم.

وی ادامه داد: تمام آن کسانی که در آن دوره در هنرستان پرورش پیدا کردند، بعدها موزیسین‌های سرشناسی شدند اما امروزه متاسفانه با اینکه من در هنرستان درس می‌دهم، شاهد هستم که هر سال نسبت به سال‌های قبل‌تر افت می‌کنیم.

هشتمین جشنواره موسیقی جوان تا 21 شهریور ماه در تالار رودکی و خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q