۱۴۰۰ اول ارديبهشت - 03:33 ب.ظ

فیروزی و نائب محمدی داوران بخش نوازندگی عودجشنواره موسيقي جوان به معرفي موسيقي خوب كمك مي كند

جشنواره موسيقي جوان به معرفي موسيقي خوب كمك مي كند

نوای فارس- محمدفیروزی گفت:روند جشنواره سال به سال بهتر مي شود و برگزاري آن تاثير بسيار موثري در معرفي موسيقي خصوصا موسيقي ايراني خواهد داشت.
به گزارش نوای فارس؛محمد فیروزی داور بخش نوازندگی عود این جشنواره گفت: طی سالهای اخیر ساز عود خیلی پیشرفت کرده و نوازندگان زیادی به نواختن این ساز روی آورده اند به گونه ای که بداهه نوازی و تکنوازی این ساز در رتبه خوبی قرار دارد.
وی ادامه داد: در این جشنواره شرکت کنندگان بسیار خوب درخشیدند و با توجه به امکانات ناچیز شهرستانها در عرصه موسیقی نوازندگان این جشنواره خوب ظاهر شدند.
اين نوازنده عود با اشاره به روند برگزاري اين جشنواره افزود: روند جشنواره سال به سال بهتر مي شود و برگزاري آن تاثير بسيار موثري در معرفي موسيقي خصوصا موسيقي ايراني خواهد داشت چرا كه تبليغات در اين زمينه بسيار كم است و ساز ايراني ديده نمي شود بر اين اساس چنين جشنواره اي مي تواند تبليغ خوبي براي موسيقي باشد.
فيروزي بيان داشت: جشنواره موسيقي جوان به جوانان انگيزه مي دهد كه با كار بيشتر سال به سال پيشرفت كنند.
سعيد نائب محمدی ديگر داور اين بخش گفت: اجراهای بخش عود خیلی خوب بود به خصوص اینکه ساز عود یک مقدار نسبت به دیگرسازهای ایرانی به خاطر كم بودن رپرتوارش متفاوت تر است و از آنجايي كه قدمت کمتری نسبت به ديگر سازها دارد كمتر نوازنده اي به آن روي برده اما اين جشنواره امسال به ما نشان داد كه نوازندگان عود بسيار زياد شده اند.
وي افزود: سطح نوازندگي شركت كنندگان به قدري خوب بود كه گاهي انتخاب را براي ما سخت مي كرد و اين در حالي است كه10 الی 15 سال پیش اركسترها به خاطر نبود نوازنده عود با مشكل مواجه بودند .
نائب محمدي ادامه داد: در حال حاضر نوازنده خوب ساز عود زیاد شده كه به خوبي در جامعه هنری فعالیت می کنند و در چنين جشنواره‌اي سطح کیفی كارشان سنجیده می شود .
داور بخش نوازندگي عود هشتمين جشنواره موسيقي جوان گفت: با توجه به عدم فضاهاي لازم براي برگزاري كنسرت توسط جوانان و نوجوانان اين جشنواره فضاي خوبي است براي ارائه نوازندگي اين نسل تا بتوانند  در سالنهاي خوب كشور به نوازندگي بپردازند بر اين اساس فرصت خوبي است تا بتوانند مهارتهاي خود را در حضور به نمايش بگذارند.
هشتمين جشنواره موسيقي جوان امشب با معرفي نفرات برگزيده به كار خود پايان مي دهد.

 

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q