۱۴۰۳ بيست و چهارم خرداد - 03:17 ق.ظ

با حضور استادان نادر گلچین،عباس خوشدل و محمدعلی شیرازی؛هزار صدا با انتخاب برترین گروه برگزار شد

هزار صدا با انتخاب برترین گروه برگزار شد

نوای فارس-آذرفیروزی: سومین برنامه آکادمی موسیقی 1000صدا با داوری بزرگان عرصه موسیقی ایران در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

سومین برنامه آکادمی موسیقی 1000صدا با حضور داوران خبره و چهره های موسیقی و جمعی از علاقه مندان با شرکت گروه های مختلف از تهران و شهرستانها در روز پنجشنبه 20 شهریور ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

آرش نصیری مجری ومدیر این برنامه تاثرگذار، در ابتدای برنامه با قرائت شعر معروف گلچهره از فریدون مشیری حضار را به تماشا و شنیدن برنامه دعوت کرد. اما قبل از شروع بخش مسابقه، مجموعه ای به شکل تیتراژ از برنامه های قبلی این آکادمی برای حضار پخش شد که بر روی آن «کوچه باغ» با صدای استاد نادر گلچین شنیده می شد.

در ابتدای شروع برنامه  نصرالله شیرین آبادی، ویولونیست پیشکسوت ،امیر اثنی عشری ،بردیا امیری و امیرشکرابی به روی صحنه دعوت شدند و «نوای کاروان» را به اجرا در آوردند.

سپس از گروههای شرکت کننده به ترتیب دعوت به عمل آمد تا برای اجرای برنامه خود به روی سن بیایند. این گروهها از شهرهای مختلفی همچون تهران، شیراز، زنجان(دوگروه) و ماسوله شرکت داشتند که یکی از گروهها از این 5 گروه کسر شده بود. زیرا در اجرای خود یکی از قطعات استادان عباس خوشدل و نادر گلچین را انتخاب کرده بودند و به این دلیل که این دو جزو داوران این برنامه بودند، از اجرای آن در بخش مسابقه ممانعت به عمل آمد.

گروههای امید آزاک (آواز)، میثم جهانی اسد (سه تار) از ملایر، گروه دوم، گروه نوای جان از زنجان، محمدرضا عزیزی (تار-سرپرست گروه)، محمدمهدی حاجی خانی (آواز)، محمد محمدی (سنتور)، جلال نقی لو (تنبک)، گروه سوم،سید شهاب روحانی (آواز)، پیمان طاهری (تار) و حسین عابدی (تنبک)، گروه چهارم، امیر هراوی (آواز) و سعید آذرنوش (تار) از آمل و گروه پنجم،محمود حیدری (آواز) و کمال خسروی (تار) از زنجان برنامه های خود را با دقت تمام اجرا کردند که از این میان در بخش آواز سید شهاب روحانی از ماسوله به عنوان نفر اول ،محمدمهدی حاجی خانی (گروه موسیقی نوای جان) از زنجان به عنوان نفر دوم انتخاب شدند.

 پیمان طاهری (تار) و میثم جهانی اسد (سه تار) هم به عنوان نفرات اول و دوم نوازندگی انتخاب شدند.

از نکات بارز و ویژه این برنامه توجه آرش نصیری-مجری- به زادروزهای اهالی موسیقی در این ماه بود .

این برنامه با بزرگداشت پرویز یاحقی همراه بود که با نوازندگی یکی از آثار وی توسط نصرالله شیرین آبادی از وی یاد شد. همچنین همزمان با سالروز تولدش فیلمی کوتاه  از نوازندگی وی همراه استاد فضل الله توکل و سعید رودباری درحضور برادر وی برای مخاطبان پخش شد.

استادان نادر گلچین (آواز)، عباس خوشدل (آهنگسازی و نوازندگی) و محمدعلی شیرازی (شعر و ترانه) به داوری و کارشناسی این برنامه پرداختند و با ریز بینی هر چه تمامتر نظرات خود را اعمال و ارائه می کردند.

در پایان گروه جامانده از بخش مسابقه که یکی از آثار استادان داور را برای اجرا انتخاب کرده بودند، برنامه خود را با قطعه «نوای کاروان» اجرا کردند که بسیار مورد تشویق و توجه قرار گرفت. در پایان این اجرا استاد خوشدل و گلچین از این گروه تقدیر و تشکر ویژه به عمل آوردند. این گروه به خوانندگی وصال علوی و نوازندگی صادق ولیئی (تار) از شیراز برای مسابقه آمده بود.

عکس های شپیده دژاکام را از این برنامه ببینید:

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q