۱۴۰۳ سوم مرداد - 03:30 ق.ظ

کیایی‌نژاد عضو كميسيون فرهنگي مجلسسمفوني «روح الله» مي تواند ابعاد شخصيتي بنيانگذار انقلاب را به جهانيان بشناساند

سمفوني «روح الله» مي تواند ابعاد شخصيتي بنيانگذار انقلاب را به جهانيان بشناساند

نوای فارس: موسيقي زباني مشترك در بين ملت هاي جهان بوده و سمفوني«روح الله» نيز مي تواند ابعاد شخصيتي بنيانگذار انقلاب اسلامي را به ساير ملت هاي جهان بشناساند.

به گزارش روابط عمومي سمفوني روح الله ، حجت الاسلام والمسلمين مفید کیایی‌نژاد عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در خصوص ساخت و اجراي اين اثر موسيقايي با محوريت شخصيت امام خميني (ره) گفت: معرفي افراد تاثيرگذار ، مبارز و انقلابي در پيشرفت نظام كشور به نوجوانان ، جوانان و نسل جديد كه شناخت كافي از آنها ندارند، از طرق مختلف به شكل اقدامات فرهنگي ، اجتماعي ، هنري و حتي اجراي سمفوني بسيار ضروري است .

نماينده مردم ساوجبلاغ و طالقان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه بايد شخصيتهاي بزرگي مانند امام خميني (رة) را به درستي به نسل جديد معرفي كرد، ادامه داد: بايد  سمفوني «روح الله» كه درباره شخصيت امام خميني (ره) است به صورت صحنه اي اجرا شود تا در آينده نتيجه و تاثيرپذيري آن را در جامعه ديد.

کیایی‌نژاد اضافه كرد: در سال هاي گذشته سمفوني در مورد شخصيت آيت الله طالقاني ساخته شده كه بسيار كار خوب و درستي بود و مشاهده كرديم كه با استقبال زيادي از سوي مردم نيز مواجه شد.

وي با اشاره به ضرورت ساخت موسيقي هايي در قالب سمفوني درباره بزرگان انقلاب ساز در كشور، تصريح كرد: بسياري از جوانان و نوجوانان با افرادي كه از جان و دل در راه پيروزي انقلاب اسلامي مبارزه و در برابر دشمنان اسلام ايستادگي كردند، آشنا نبوده و اطلاعاتي ندارند،بر اين اساس بهتر است  سمفوني‌هايي درباره اين مبارزان و بزرگان ساخته شود تا براي نسل هاي جديد و آينده نيز به يادگار بماند.

کیایی‌نژاد با بيان اينكه زبان موسيقي بسيار مي تواند مروج انقلاب اسلامي باشد، افزود: دست اندركاران امر مي توانند با ساخت سمفوني هايي در مورد بزرگان انقلاب از جمله امام خميني (رة) كه بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران هستند ، در خارج از كشور نيز نقش آفريني كرده و آنان را به مردم آن سوي مرزها نيز معرفي كنند.

وي خاطرنشان كرد: موسيقي زباني مشترك در بين ملت هاي جهان بوده و سمفوني«روح الله» نييز مي تواند ابعاد شخصيتي بنيانگذار انقلاب اسلامي را به ساير ملت هاي جهان بشناساند.

نماينده مردم ساوجبلاغ و طالقان در مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: اينگونه اقدامات هنري هر چند كه اقدامي ارزشمند و مطلوب به شمار مي رود اما مي توانست بسيار زودتر اتفاق بيفتد.بنابراين لازم است از طريق امكانات و ادوات مختلف همچون هنر موسيقي  به معرفي و شناساندن اين بزرگان در جامعه بپردازيم.

وي با بيان اينكه اينگونه آثار بسيار با ارزش و ماندگار خواهند بود، اظهار داشت: به عنوان مثال تهيه سرود شهيد مطهري  پس از شهادت وي ، با استقبال مردم روبرو شد و ساليان سال است كه همچنان تكرار مي شود و در يادها و خاطره ها ماندگار شده است .

عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در پايان خاطرنشان كرد: ملت ايران به سبب آزادي شان از رژيم طاغوت به رهبري امام خميني (ره) مديون اين مرد بزرگ بوده و هر اقدامي در راستاي شناساندن هر چه بيشتر بنيانگذار انقلاب اسلامي ، اقدامي ارزشمند به شمار مي رود.

سمفوني «روح الله» توسط معاونت فرهنگی ، هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و با همكاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و با حمايت مالي بانك گرشگردي توليد شده است . «شاهين فرهت»موسيقيدان  برجسته كشورمان آهنگساز اين اثر بوده و قرار است اين سمفوني به زودي با اركستر بزرگ در تهران اجرا شود.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q