۱۴۰۲ دوم اسفند - 07:53 ق.ظ

از نگاه مسابقات بين المللى رهبرى اركستر ژونس موزيكال بخارست ؛آرش گوران در ميان 20 رهبر جوان برتر جهان

آرش گوران در ميان 20 رهبر جوان برتر جهان

نوای فارس-آرش گوران پس از دريافت لوح ديپلم افتخار از مسابقه رهبرى درياى سياه راهى مسابقات رهبرى ژونس موزيكال در بخارست شد و موفق شد در آن مسابقات در ميان 20 رهبر اركستر جوان اركستر قرار بگيرد.

اين مسابقات در دنيا از جايگاه و اهميت ويژه اى برخوردار است  و  وابسته به يكى از بزرگترين فستيوال هاى موسيقى دنيا يعني فستيوال جرج انسكو برگزار مي‌شود.  

اين فستيوال  محل اجتماع چهره‌هاى ويژه موسيقى كلاسيك جهان است و راه يافتن به آن مستلزم توانايى و مهارت تخصصى بالايى براى هنرمندان سرتاسر دنيا است .

آرش گوران پس از اجراي درخشان از بخشى از اثر پيچيده ى باله پرستش بهار از  ايگور ستراوينسكى و قطعه راپسودى رومانيايى شماره ١ اثرجرج انسكو توجه اعضاى هيئت داوران اين مسابقه را به خود جلب كرد و توانست به بخش دوم مسابقه صعود كند .

سمفونى شماره ٢ اثر بتهوون  و اثرى از آهنگساز مدرن رومانيايى كنستانتين سيلوسترى آثاريست كه آرش گوران در بخش دوم مسابقه اركستر فيلارمونيك جرج انسكو كه جز بهترين و نامى ترين اركسترهاى جهان به شمار مى آيد رهبرى كرد.

در ميان ٥٠ رهبر از سرتاسر دنيا جز ٢٠ رهبر برگزيده جوان جهان از نگاه اين مسابقات قرار گرفت و پيشنهادات كارى متعددى دريافت كرد كه پس از بازگشت به ايران به شرح آنها خواهد پرداخت.

گفتني است در مرحله اول اين مسابقه رهبران زيادي از آمريكا، آلمان و روسيه كه از جمله آنها مي‌توان به دستيار يورى سيمونو وْ در اركستر فيلارمونيك مسكو اشاره كرد، حذف شدند.

 

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q