۱۴۰۳ سي خرداد - 02:13 ب.ظ

«آوان» در آزادی کنسرت می دهد/ تلفیق سنت و مدرنیته

«آوان» در آزادی کنسرت می دهد/ تلفیق سنت و مدرنیته

نوای فارس: گروه موسیقی تلفیقی «آوان» از جمله گروه های فعال حوزه موسیقی تلفیقی اولین کنسرت رسمی خود را در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار می کند.
گروه موسیقی تلفیقی «آوان» شانزدهم مهر ماه امسال با ترکیبی از نوازندگی سازهای ایرانی و غربی اولین کنسرت رسمی خود را برگزار می کند.

در این کنسرت که ساعت ۱۹ تاریخ یاد شده برگزار می شود، اعضای گروه «آوان» با نگاهی گفتگومحور به موسیقی و محوریت قرار دادن موسیقی دستگاهی و مقامی ایران قطعاتی را اجرا می کنند.

علیرضا بزرگر سنتور، دانیال جلالی ساکسیفون، حمید نعیمی گیتار الکتریک، مهرداد مهدی آکاردئون، میلاد مرادی کمانچه، رشادشالپوش عود و دیوان، آرش ضرابی کنترباس، برزو بهرامی پرکاشن، فرید فرزیان پور درامز نوازندگان گروه «آوان» در این کنسرت موسیقایی هستند.

این گروه که به تازگی در فرهنگسرای نیاوران در حاشیه جشنواره «هنر برای صلح» اجرا داشت به زودی اولین آلبوم موسیقایی خود را بعد از ایام محرم وصفر از سوی نشر موسیقی «نی داود» منتشر می کند.

آنچه که گروه در معرفی جزییات نخستین آلبوم خود منتشر کرده بر این مبناست که مخاطب در آلبوم «اَوان» شاهد نگاهى گفتگو محور، همراهِ موسیقى هاى دیگر با محوریتِ موسیقى دستگاهى و مقامىِ ایران و کشف نشانه هاى مشترکِ آن با موسیقى سایر ملل خواهد بود. بر همین اساس گروه موسیقی «آوان» سنت و مدرنیته را به هم گره زده و مى توان این موسیقى را حقیقتى پنداشت که به دلیلِ تضادِ زیاد میان فرهنگ‌ها، به یک فانتزى بدل شده است.

منبع : خبرگزاری مهر
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q