۱۴۰۳ بيست و چهارم خرداد - 03:14 ق.ظ

کنسرت نوستالوژی «خاطرات خانه» برگزار شد

کنسرت نوستالوژی «خاطرات خانه» برگزار شد

نوای فارس – پریا حیرتی: گروه موسیقی «برف» به سرپرستی و تکنوازی «محمدرضا امیرقاسمی» و همنوازی «سحاب تربتی» نوازنده تمبک و«روزبه زرعی» نوازنده سازهای کوبه ای، جمعه 17 مهر ماه در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفت.

در این کنسرت آثار آهنگسازان ملی ایران نظیر استادان: حسین دهلوی,علی تجویدی,مهدی خالدی,جواد معروفی و انوشیروان روحانی به همراه سه اثر از محمدرضا امیرقاسمی اجرا شد.بخش اول برنامه با برگردان پیانویی قطعه نخست گلبانگ مضرابی از استاد دهلوی آغاز و سپس بیات اصفهان به یاد استاد جواد معروفی نواخته شد.

قطعات مهتاب,بردی از یادم,دیگه عاشق شدن و سالهای دور از جمله قطعات بخش اول بود.در بخش اول و دوم دو قطعه به ترتیب دشتی (بر اساس ملودی از استاد تجویدی)و بیات ترک(بداهه پردازی بر اساس گوشه های در آمد و مهربانی)با پیانوی کوک ایرانی اجرا شد.

در بخش دوم کنسرت قطعات آمد نوبهار, عشق,ساحل آرامش و سه قطعه از استاد انوشیروان روحانی (روز بی فردا,ای یار من و گل سنگ)اجرا شدند.تمام قطعات کنسرت بجز بیات ترک که ساختار بداهه پردازانه داشت با هارمونی متعادلی برای پیانو باز نویسی شده بود.در هر دو بخش برنامه نوازندگان بخش کوبه ای سحاب تربتی و روزبه زرعی به تکنوازیها و همنوازی بسیار ماهرانه پرداختند.

این کنسرت که مرور قطعات قدیمی بود و فضایی نوستالوژی داشت به خوبی توانست تماشاگران را با خود همراه کند. در این کنسرت از سازهای پیانو، تمبک، کاخن، دف، دایره، داربوکا، پنداریک استفاده شده بود که توسط روزبه زرعی، سحاب تربتی و محمدرضا امیر قاسمی نواخته می شد. از نکاتی که توجه همگان را به خود جلب می کرد، بازسازی و استفاده از زنگ های باستانی ایران بود که توسط روزبه زرعی نواخته می شد.
سحاب تربتی تمبک نوازی فوق العاده ای داشت به طوری که نگاه تماشاگران خیره به دستان و سازش بود.

در این کنسرت سه نوازنده چیره دست اجرا داشتند که قدرت نوازندگی شان بار ها تشویق تماشاگران را در پی داشت. تکنوازی دف و تکنیک های منحصر به فرد روزبه زرعی از نکات مثبت این کنسرت بود.

در ادامه عکس های علی مجلسی از این کنسرت را ببینید:

منبع : موسیقی فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q