۱۴۰۳ سي خرداد - 02:02 ب.ظ

توسط گروه آیریانا؛«تانگویی برای پدرم» ضبط و منتشر شد

«تانگویی برای پدرم» ضبط و منتشر شد

نوای فارس: گروه آریانا، اولین قطعه خود؛تانگو-رومیایی مهیج به نام تانگویی برای پدرم را به صورت آنسامبل ضبط ومنتشر کرد.

اعضای این گروه معتقدند: موسیقی تمام عشق ماست و این موسیقی بود که ما را با سازهایی از شرق و غرب، دور هم جمع کرد تا این نغمه پر شور، تانگو، فرمی سرزنده با ذات صوتی لطیف و وامدار موسیقی فلامنکو، آفریده شد.

«تانگویی برای پدرم» ، عنوان اولین قطعه اجرا شده توسط گروه آیریانا است و به واقع انگار مقدمه ای برای کارهای هنری بزرگتر از این گروه حرفه ای است.

 گروه آیریانا، آنسامبلی از نوازندگانی خوب و با تجربه در زمینه های مختلف موسیقایی از جمله موسیقی فلامنکو، کلاسیک، لاتین و تلفیقی است..

امیرسالار عبدالهی نوازنده پر حس و تکنیکی گیتار فلامنکو، محمد شعبانی نوازنده نامی و قدرتمند ادوات پرکاتیو، صدا سدیفی نوازنده خوش سونوریته و باهوش ساز قانون، شاهین پریز نوازنده خلاق و چیره دست گیتار فلامنکو، محمد علی قلیچ نوازنده پرتوان و با اخلاق گیتار فلامنکو، امیرعلی رحیمی نوازنده چیره دست و خلاق سازهای کوبه ای همچنین ساز دیجیریدو، عرفان قوی قلب نوازنده و مدرس بسیار خوش ذوق و تکنیکال سازهای کوبه ای به خصوص ساز اودو، اعضای اصلی گروه آیریانا هستند.
 
گفتنی است؛ از طرفی در اجرای تانگو-رومبای ذکر شده تمامی اعضای گروه شرکت نداشته اند و از طرف دیگر این آنسامبل پذیرای دو نوازنده افتخاری، مجید احمدپور نوازنده چیره دست گیتار فلامنکو و آیدین شفایی نوازنده پر توان و خوش ذوق کاخن فلامنکو، همراهی پالماس را بر عهده داشتند.

این اجرای مهیج و پر شور ما را به سفری دور می‌برد، سفری از ایران تا اسپانیا... و از آنجائی‌که این قطعه، به طور همزمان صدابردای و تصویربرداری شده است، دارای فضایی کاملا زنده و مهیج است و حس آنی نوازندگان را به خوبی انتقال می دهد.

این قطعه توسط امیر سالار آهنگسازی و تنظیم شده است. قابل ذکر است که دو میان پرده سازی ( فالستا ) از این قطعه، باز تنظیمی است متفاوت از دو فالستای دو نوازنده موسیقی فلامنکو؛ پاکو سرانو و گراف مارتینز که به گونه ای متفاوت تنظیم شده اند و با وجود تغییراتی عمده در ساختارهای همراهی و پرسش و پاسخ های ملودیک، ماهیت اصلی ملودیشان حفظ شده است.

امید است اجراهایی بسیار خوبی از این گروه را در سطوح مختلف جهانی شاهد باشیم.

این ویدئوی زیبا را در نوای فارس ببینید و دانلود کنید دانلـــود
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q