۱۴۰۳ بيست و نهم ارديبهشت - 03:59 ب.ظ

معرفی 50 آهنگساز ایرانی برای ضبط آثارشان در ˝ناکسوس˝ / رهبری: با حمایت دولت آثار را ضبط می‌کنیم

معرفی 50 آهنگساز ایرانی برای ضبط آثارشان در ˝ناکسوس˝ / رهبری: با حمایت دولت آثار را ضبط می‌کنیم

نوای فارس- دور دوم قرعه‌کشی تعدادی از آهنگسازان ایرانی برای ضبط آثارشان در موسسه بین‌المللی "ناکسوس" توسط ارکستر سمفونیک تهران با حضور مدیر هنری این مجموعه روز چهارشنبه 20 آبان ماه در تالار رودکی برگزار شد.

این ارکستر قرار است به رهبری علی رهبری و با هنرمندی نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران، این آثار را ضبط کنند.

علی رهبری در ابتدای این برنامه توضیح داد: این قرعه‌کشی به این جهت برگزار می‌شود که نام تعدادی از آهنگسازان ایرانی در مرحله قبلی نبود و تصور می‌کردند ممکن است حق‌شان ضایع شده باشد. برای همین دوباره قرعه‌کشی را انجام می‌دهیم. مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران ادامه داد: در طی 7-8 ماهی که از سر گذراندیم خیلی به شما سخت گرفتم، اما در آینده هم همینقدر سخت خواهم گرفت. برای اینکه کیفیت کار را به همین شکل نگه داریم تا در همه جهان ما را ستایش کنند.

وی بعد از اعلام اسامی آهنگسازان منتخب که طبق قرعه‌کشی انجام گرفت، توضیح داد: در دوره قبلی که قرعه‌کشی انجام گرفت و ۶۴ هنرمند برای ضبط آثارشان در موسسه ناکسوس انتخاب شدند واقعا کار سختی را پشت سر گذاشتیم زیرا این تازه مرحله اول کار بود، زیرا شرایط کارها بر این مبنا بود که اولا خود آهنگسازان باید راضی به ضبط آثارشان باشند، ضمن اینکه قطعات این آهنگسازان باید شرایط ضبط از جمله آماده بودن پارتیتور، در قالب بودن ارکستر سمفونیک و مواردی از این دست را دارا ‌می‌بود. در این راه بردیا کیارس و باربد بیات تمام مدت پای تلفن بودند که بتوانند بهترین شرایط را برای این فضا ایجاد کنند.

رهبری تصریح کرد: متاسفانه برخی از دوستان ناراحت شدند که چرا نام آنها در کنار افرادی قرار گرفته که شاید از آنها پایین‌تر باشند در حالی که بنده باید به این نکته اشاره کنم که قطعاتی را پیدا کردم که واقعا عالی هستند و شاید درجه بالاتری از بسیاری کارهای دیگر داشته باشند. به هر حال کاری که توسط ارکستر سمفونیک تهران با حمایت مالی دولت انجام گرفته واقعا کار بزرگی است که به طور حتم اگر کیفیت کارها خوب نباشد من شخصا آنها را رهبری نخواهم کرد اما امیدوارم این فضای ایجاد شده بتواند دستاورد خوبی برای موسیقی کشورمان داشته باشد.

فهرست 50 آهنگساز ایرانی که قطعات‌شان برای شرکت ناکسوس و پخش جهانی در مرحله دوم معرفی شده، به شرح زیر است:

علی جهانگرد، کاوه جودت، امیربهادر صدفیان، مهدی بزرگمهر، آیدین صمیمی مفخم، احمد میرمعصومی، امیرحسین رمضانی، امیرکنجانی، بهرنگ حبیبی، پژمان خلیلی، پژمان قزلباش، جمشاد خاکپور، سعید خاورنژاد، رضا مرتضوی، شهاب پازنج، شهاب شرفی، عرفان خاکپور، عرفان وکیلی، علیرضا متوسلی، محمدهادی عیان بد، محمدرضا آذین، میلاد عمرانلو، امین هنرمند، علی بیرنگ، کریستف رضاعی، پیمان یزدانیان، هوشیار خیام، امیرمحمد نظر، بهرام دهقانیار، کیوان کیارس، اسنفدیار منفردزاده، پویا سرایی، پاشا هنجنی، علی قمصری، پریسا قنبری، هومن دهلوی، سینا صادق‌پور، ریچارد دانیال پور، کامبیز رحیمی، کامبیز تقوی، مسعود پیروی، مهرشاد خاکباز، سعید انصاری، هومن نامداری، ناصر شکرایی، محمدرضا علیقلی، مهیار علیزاده، کارن کیهانی، مانی جعفرزاده، امیرعظیمی.

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q