۱۳۹۷ چهارم اسفند - 10:23 ب.ظ

انتشار آلبوم «کوئین برای همیشه»؛همکاری مشترک فردی مرکوری و مایکل جکسون برای اولین بار

همکاری مشترک فردی مرکوری و مایکل جکسون برای اولین بار

نوای فارس-محمد غلامی پور:سرانجام گروه کویین ترانه «زندگی بیش از اینهاست» را پس از گذشت 33 سال از آغاز همکاری «فردی مرکوری» و «مایکل جکسون» منتشر خواهد کرد.این آهنگ در قالب البومی به نام «کویین برای همیشه» ،11 نوامبر عرضه خواهد شد.

ویلیام اوربیت تهیه کننده این البوم پیش از این اظهار کرده بود که مشغول تهیه یک آلبوم جدید از کوئین و یک سری از کارهای منتشر نشده فردی مرکوری است.به گفته او کار بر روی این آلبوم به اتمام رسیده است.اوربیت در اظهار نظری در خصوص این آلبوم گفت:وقتی من برای اولین بار این آهنگ را در استدیو شنیدم،یک گنجینه لذت بخش از بزرگ ترین موزیسین ها به رویم باز شد. صدای شنیدنی مایکل جکسون بسیار هیجان انگیز و تکان دهنده بود.صدای مایکل وقتی در استدیو پخش می شد بسیار زنده،جذاب و همینطور غم انگیز بود.آواز به جا مانده از فردی یک هدیه با ارزش از اوست و این آلبوم قدردانی من از هدیه اوست که می تواند یک اتفاق هنری سطح بالا را رقم بزند.

پس از مرگ مرکوری،اعضای گروه در میان آثار باقی مانده از او، چند قطعه ترانه‌خوانی و چند اجرای آزمایشی از مرکوری پیدا کردند که بیشتر این قطعات در سال 1983 ضبط شده‌ بودند و در میان آن‌ها سه ترانه‌ٔ مشترک از همکاری فردی با مایکل جکسون هم وجود داشت.

پس از آن برایان می گیتاریست کوئین به همراه اوربیت مشغول دیجیتال‌سازی آرشیو کویین شدند تا بلکه یک آلبوم جدید از این قطعات منتشر کنند.آنها معتقد بودند که آثار بزرگ و قابل توجهی از مرکوری باقی مانده و همچنین سه قطعه بسیار شنیدنی از همکاری او و مایکل موجود است که کسی تا کنون آنها را نشنیده و انتشار یک آلبوم از این آثار می تواند موجب یک اتفاق بزرگ در جامعه موسیقی شود.

                                                     

سه قطعه ای که از همکاری فردی و مایکل به جا مانده «وضعیت شوک»،«زندگی بیش از اینهاست» و «پیروزی » نام دارد.تیلور در قطعه «زندگی بیش از اینهاست» صدای مایکل را بر روی آهنگ کویین میکس کرده که در این آلبوم جدید منتشر می شود.«زندگی بیش از اینهاست» توسط فردی مرکوری نوشته شد. این آهنگ را مایکل و فردی در سال ۱۹۸۳ ضبط کردند. فردی نسخه‌ای از این آهنگ را با صدای خود در سال ۱۹۸۵ در نخستین آلبوم تک نفره‌ی خود منتشر کرد و همچنین نسخه‌ای از این آهنگ با صدای مایکل در سال ۲۰۰۲ در اینترنت لو رفت.«وضعیت شوک»  نوشته مایکل بود که مایکل و فردی در سال ۱۹۸۱ آن را ضبط کردند.«پیروزی» اما نوشته مشترک فردی و مایکل بود که در سال 1983 توسط این دو نوشته شد.

همچنین در آلبوم«کوئین برای همیشه» قطعه ی «بزار یه بار دیگه در قلبت باشم» دیده می شود.این آهنگ را برایان می در سال 1984 در یکی از جلسات تمرین کوئین نوشته بود و فردی مرکوری در همان سال آواز آن را ضبط کرده بود اما کار بر روی آن هرگز به پایان نرسید.می و تیلور اخیراً برای ضبط قسمت هایی از گیتار این قطعه و صدای بک گراند به استدیو رفتند تا این قطعه را برای آلبوم جدید آماده کنند.

آلبوم «کوئین برای همیشه» در دو نسخه ارائه می شود که شامل یک صفحه گرامافون یا تک سی دی شامل 20 ترانه است و نسخه دیگر شامل یک آلبوم دو سی دی شامل 36 ترانه است.در این آلبوم برخی از ترانه های مشهور کویین مثل راپسودی بوهمی و ما قهرمانیم دیده می شود اما در کل تمرکز این آلبوم بر روی ترانه های کمتر شناخته شده و منتشر نشده مرکوری مثل معجزه،چرت زدن،مادر عشق و زندگی بیش از اینها ست است.

فردی مرکوری موسیقی‌دان، خواننده و آهنگ‌ساز اهل بریتانیا بود که عمدتاً به عنوان خواننده و ترانه‌سرای اصلی گروه سبک راک کوئین شناخته می‌شود. در سال ۲۰۰۵، در یک نظرسنجی که توسط بلندر و ام تی وی 2 برگزار شد، مرکوری به عنوان برترین خواننده مرد همه دوران‌ها انتخاب شد. در سال ۲۰۰۸، نویسندگان رولینگ استونز مرکوری را در جایگاه ۱۸ در فهرست ۱۰۰ خواننده برتر همه دوران‌ها قرار دادند. در سال ۲۰۰۹، در نظرسنجی کلاسیک راک مرکوری به عنوان برترین خواننده راک همه دوران‌ها انتخاب شد و همچنین آل موزیک وی را  به عنوانی «یکی از بزرگترین هنرمندان راک همه دوران‌ها» که «دارای یکی از برترین صداها در کل موسیقی»، توصیف کرد. فردی مرکوری در سن 45 سالگی در حالیکه در اوج زندگی هنری و شهرت می درخشید،در 24 نوامبر سال 1991 بر اثر ابتلا به بیماری ایدز درگذشت.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q