۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 01:02 ق.ظ

همکاری آهنگساز «تردید» و «ماهی‌ها عاشق می‌شوند» با اجرای متفاوت

همکاری آهنگساز «تردید» و «ماهی‌ها عاشق می‌شوند» با اجرای متفاوت

نوای فارس-علی‌صمدپور آهنگساز سرشناس ایران که سال‌ها در زمینه موسیقی فیلم نیز فعالیت کرده،موسیقی مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌هابه کارگردانی علی اتحاد را ساخته است.

به گزارش نوای فارس، علی صمدپور آهنگسازی است که پس از ده سال همکاری با حسین علیزاده و ساخت موسیقی فیلم فعالیت حرفه‌ای‌اش در این حوزه را آغاز کرد. صمدپور پس از ساخت موسیقی فیلم ماهی‌ها عاشق می‌شوند به کارگردانی علی رفیعی در سال ۱۳۸۳ بیش از پیش شناخته شد و پس از آن نیز با ساخت موسیقی برای سه‌گانه‌ستاره‌ها ساخته‌یفریدون جیرانی، در میان ابرها ساخته روح الله حجازی و تردید واروژ کریم مسیحی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت و بارها در مطبوعات و از سوی منتقدین تحسین شد.

بخش‌های آوازی موسیقی مرثیه‌ای برای کتابسوزی‌ها را خواننده‌ی شناخته شده موسیقی ایران، افسانه رسایی، اجرا کرده است. افسانه رسایی که آلبوم‌های درخشانی چون، رازنو، سرود گل و به تماشای آب‌های سپید، ساخته‌ی حسین علیزاده را در کارنامه‌ی حرفه‌ای خود دارد این بار در ساخت موسیقی این اثر حاضر شده است.


مرثیه‌ای برای کتاب‌سوزی‌ها اثر تازه‌ی علی اتحاد به تهیه کنندگی مجید رحیمی جعفری از 19 دی تا 9 بهمن‌ماه سال جاری درفرهنگسرای نیاوران اجرا خواهد شد. این اثر متفاوت در دوره‌ی کاری اتحادبا ترکیب رسانه‌هایی چون پرفورمنس آرت، موسیقی زنده‌، ویدیو-اینستالیشن و موسیقی ارائه می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به تارنمای گروه نمایش آکادمی هنر www.academyhonar.ir مراجعه نمایند.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q