۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 02:07 ق.ظ

گزارش اجرای ارکستر سمفونیک تهران به آهنگسازی «پوریا خادم»پدر قهرمان کشتی، پسر قهرمان موسیقی

پدر قهرمان کشتی، پسر قهرمان موسیقی
نوای فارس – پریا حیرتی: ارکستر سمفونیک تهران در تازه ترین اجرای خود، 5 و 6 آذر ماه آخرین لحظات زندگی حضرت عباس (ع) و حضور امام حسین (ع) بر کنار پیکر برادرش را روایت کرد. آهنگسازی و پیانو نوازی این روایت بر عهده پوریا خادم، پسر رسول خادم، قهرمان کشتی بود.
در ابتدای این اجرا، اعضای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری «علی رهبری»، سوئیت سمفونی «شهرزاد» اثر کرساکف را برای حاضران در تالار وحدت تهران نواختند. «دریا و کشتی سنباد»، «عشق شاهزاده و شاهدخت جوان» و «جشن و سرور در جشنواره بغداد» مومان‌های «شهرزاد» بودند. «امیر باورچی» نوازنده چیره دست ویلن نیز به عنوان سولیست در این قطعه نواخت. بعد از اتمام سوئیت سمفونی «شهرزاد» نوبت به اجرای «علمدار» رسید. «علمدار» در چهار مومان اجرا شد. گروه کر نیز در این قسمت نوازندگان را همراهی کردند. این «روایت از بستن آب بر روی اهل حرم» آغاز شد و « پبا تنها ماندن امام حسین در کربلا» به پایان رسید.
در پایان این اجرا، علی رهبری در وصف پوریا خادم گفت: اگر پوریا خادم در هر جای دیگر این دنیا زندگی می‌کرد بیش از 20 بار او تشویق می‌شد. پدر او قهرمان کشتی بوده اما از نظر من این پسر 16 ساله امروز قهرمان آهنگسازی است. این مایه افتخار است که یک پدر کشتی‌گیر پسرش را به سمت موسیقی هدایت کرده است. این پسر مدال طلای آهنگسازی را برای ایران می آورد. اجرای ارکستر سمفونیک با قطعه «ای ایران» به اتمام رسید.منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q