۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 11:10 ق.ظ

از سوی نماینده سازمان ملل؛ «امید حجت» سفیر صلح شد

 «امید حجت» سفیر صلح شد

نوای فارس- امید حجت از سوی گری لوئیس؛ نماینده سازمان ملل در روز جهانی صلح، سفیر صلح ایران شد.

گری لوئیس در این باره  گفت: مجموعه موسیقی و شعر قطعه «صلح و عشق» نشان دهنده این است که آقای امید حجت می تواند سفیر خوبی برای صلح باشد.

عصر روز گذشته (30شهریور) مراسم روز جهانی صلح با حضور گری لوئیس، نماینده سازمان ملل در ایران؛ حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های مذهبی؛ سید صادق سجادی، معاونت پژوهشی مرکز دایرة المعارف بزرگ اسلامی؛ دکتر سید محمد موسوی بجنوردی؛ دکتر سید مصطفی محقق داماد و جمعی دیگر از علما و بزرگان در سالن همایش های رایزن مرکز دایرة المعارف بزرگ اسلامی برگزار شد.

گری لوئیس، نماینده سازمان ملل در ایران پس از قرائت پیام بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: باید توازنی بین تعهد و صلح برقرار کنیم.

وی ادامه  داد: اولین تعهد کاهش فقر است؛ مورد بعدی کاهش نابرابری است؛تعهد دیگر حفاظت از محیط زیست است و تعهد به پاسخگویی نیاز است؛ موضوع بعدی مشارکت برای محکم کردن جامعه و دادن اجازه به مردم برای بیان حرف هایشان است و آخرین تعهد ترویج فرهنگ صلح است.

لوئیس پس از پایان سخنانش زنگ صلح را به صدا درآورد.

 

استقبال حاضران از اجرای قطعه صلح و عشق توسط امید حجت

در بخشی از این مراسم امید حجت به اجرای قطعه «صلح و عشق» پرداخت که مورد توجه و استقبال حاضران به ویژه لوئیس، نماینده سازمان ملل متحد در ایران قرار گرفت.

لوئیس در خصوص قطعه «صلح و عشق» گفت: آیا می دانستید مطالعاتی در زندان ها انجام شده است که اثر موسیقی را بر روی افرادی که اقدامات خشونت آمیز انجام می داند مورد بررسی قرار داده است؟

وی ادامه داد: نتایج تحقیقات این بود که موسیقی ایجاد آرامش می کند و باعث می شود افراد خشن، دست از کارهای خشونت آمیز بردارند و به همین دلیل است که باید موسیقی را ادامه دهیم و موسیقی نواخته شود که ایجاد انرژی مثبت در افراد بکند و خشونت را کاهش دهد.

لوئیس تاکید کرد: مایلم دو چیز را در مورد قطعه صلح و عشق آقای امید حجت بگویم؛ هارمونی و ساختار اصلی موسیقی بسیار قدرتمند و اثرگذار بود و محتوای این موسیقی و شعر آن بسیار قوی بود در حدی که می توانست ما را به صلح و عشق متصل کند.

نماینده سازمان ملل در ایران بیان کرد: مجموع این موسیقی و شعرش نشان دهنده این است که آقای امید حجت می تواند سفیر خوبی برای صلح باشد.

امید حجت در خصوص لقب «سفیر صلح» که از سوی لوئیس به وی خطاب شد، گفت: از لقبی که آقای گری لوئیس به من دادند خیلی خوشحال شدم و سعی می کنم مسیر موسیقی خود را به این سمت برگردانم و در این زمینه بیشتر فعالیت کنم.

وی بیان کرد: ویدئوی قطعه صلح و عشق فقط به خاطر دیده شدن ساخته نشده است بلکه پیام و هدفی داشت که باید در زمان و مکان مناسبی به گوش جهانیان می رسید و امروز با حضور آقای گری لوئیس، نماینده سازمان ملل در ایران این پیام رسانده شد و ایشان محتوای این موسیقی و تمام مسائل جانبی اش را تایید کردند که این باعث انرژی های مضاعف برای من شد.

این هنرمند موسیقی تاکید کرد: منتظر زمان مناسبی بودم تا این ویدئو کلیپ را ارائه دهم که همزمان با روز صلح جهانی و هفته دفاع مقدس شد و این اتفاق بزرگ و مبارکی بود که در مرکز دایرة المعارف اسلامی با حضور علما و بزرگان رخ داد.

حجت در مورد هدایایی که به افراد شاخص حاضر در این برنامه داد، اظهار داشت: از آنجایی که این ویدئو پیام صلح من، مردم من و اهالی موسیقی به جهان بوده در روز صلح این را به یادگار به افراد شاخص، فرهیختگان و علما  به عنوان هدیه ای کوچک دادم.

وی در خصوص کنسرت پیش روی خود گفت: کنسرتی برای رونمایی از آلبوم 16 و 17 مهر در ایوان شمس خواهم داشت که پیام اصلی آن اجرا نیز صلح است و تمام دوستان اهل موسیقی را به این کنسرت دعوت می کنم.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q