۱۴۰۳ چهارم تير - 12:23 ق.ظ

اپیدمی آنفلوآنزا برگزاری جشنواره موسیقی نواحی را به تعویق انداخت

اپیدمی آنفلوآنزا برگزاری جشنواره موسیقی نواحی را به تعویق انداخت

نوای فارس: ایرج نعیمایی دبیر نهمین جشنواره موسیقی نواحی در‌این‌باره گفت: با توجه به شرایط این روزهای استان کرمان و شیوع بیماری آنفلانزا، ما در حال انجام مکاتباتی با مسئولان کرمانی در این زمینه هستیم که ان شاء الله تا آخر این هفته تصمیمات نهایی را اتخاذ می‌کنیم و مشخص خواهد شد که نهمین جشنواره موسیقی نواحی در زمان مقرر در کرمان برگزار می‌شود یا خیر.

وی ادامه داد: به هر حال باید احتیاط کرد از این رو احتمال تغییر زمان جشنواره نواحی وجود دارد. مکان برگزاری جشنواره تغییر نخواهد کرد و همچنان در کرمان خواهد بود و تغییرات احتمالی تنها شامل تاریخ برگزاری جشنواره می‌شود.

نعیمایی که در حال حاضر به عنوان رئیس انجمن موسیقی تهران نیز مشغول فعالیت است عنوان کرد: برای این تصمیم گیری، ما می‌بایست هم نظر استان کرمان را که شریک ما محسوب می‌شوند جویا شویم و هم نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در بدانیم؛ ان شاءالله تا آخر همین هفته نتیجه تصمیم‌گیری‌ها در این زمینه را اعلام خواهیم کرد.

دبیر نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در مورد مشخص شدن برنامه‌های نهایی این جشنواره نیز گفت: ما تا 15 آذر برای تقاضای حضور گروه‌ها در جشنواره موسیقی نواحی مهلت قائل شده بودیم که در نهایت گروه‌های حاضر در جشنواره مشخص شدند. در واقع بیش از 90 درصد برنامه‌های جشنواره مشخص شده بود؛ منتهی این مسائلی که پیش آمده ما را در تردیدی قرار داده و امکان دارد در صورت تغییر زمان برگزاری جشنواره، شرایط دیگری پیش بیاید.

نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به دبیری ایرج نعیمایی قرار است از 4 تا 8 دی ماه 94 و هم زمان با میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفرصادق (ع) و هفته وحدت در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی در کرمان برگزار شود.

تاریخ برگزاری جشنواره موسیقی نواحی تغییر کرد

همزمان خبری دیگر از  ستاد خبری نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، از موکول شدن برگزاری نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که قرار بود دی ماه امسال به میزبانی استان کرمان برگزار شود، به اردیبهشت ماه سال 95 خبر می‌دهد.

 ایرج نعیمایی دبیر این دوره از جشنواره توضیح داد: تمامی فعالیت‌هایی که برای برگزاری جشنواره در نظر گرفته بودیم به طور کامل برنامه‌ریزی شده بود و ما آماده برگزاری این رویداد طبق تاریخ اعلام شده در استان کرمان بودیم. اما به دلیل درخواستی که از سوی استانداری و ستاد برگزاری جشنواره در کرمان با توجه به شرایط فعلی استان داشتیم بنا بر این شد تا با توجه به مناسب بودن شرایط آب و هوایی کرمان در فصل بهار،حضور بیشتر توریست های داخلی و خارجی و استفاده بهینه از اماکن ارزشمند تاریخی استان برای اجرای برنامه ها، نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به مناسبت ایام گرامی مبعث و شعبانیه از 17 اردیبهشت سال 95 مصادف با مبعث حضرت رسول (ص) تا روز 21 اردیبهشت در استان کرمان برگزار شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه تمام برنامه‌ریزی‌ها از سوی ستاد تهران و ستاد کرمان برای برگزاری یک جشنواره با کیفیت انجام گرفته بود، حتی طی روزهای اخیر گروه های مورد نظر هم برای حضور در جشنواره انتخاب شده بودند، اما با توجه به درخواستی که از سوی استانداری و ستاد برگزاری جشنواره در شهر کرمان انجام گرفت ما تصمیم گرفتیم برپاییاین رویداد مهم و ارزشمند را به تاریخی که اشاره کردم موکول کنیم.

نعیمایی در پایان گفت: همانطور که قبلا هم اشاره کرده بودیم ، نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با اهداف حفظ و انتقال ویژگی های آیینی موسیقی نواحی ایران به آیندگان، پاسداری از نغمات قدیمی و مواریث معنوی و سجایای برین نهفته در این موسیقی و فراهم سازی بستر مناسب برای به دست آوردن بازمانده های موجود و احیای انواع فرم های اجرایی موسیقی نواحی ایران در کرمان برگزار می شود.

منبع : تابناک
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q