۱۴۰۳ چهارم تير - 01:29 ق.ظ

برای اولین بار در تالار وحدتگروه موسیقی «چارتار» به روی صحنه رفت

گروه موسیقی «چارتار» به روی صحنه رفت

نوای فارس:  شامگاه 23 آذر ماه, تالار وحدت تهران برای اولین بار میزبان گروه موسیقی چارتار بود. اولین اجرای چارتار پس از دو ماه تعطیلی کنسرت ها کنسرتی خیریه بود که به نفع آموزش کودکان ایرانی و افغان برگزار شد.

این برنامه زیر نظر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بود و مانند همیشه با استقبال خوب مخاطبان این گروه همراه بود. 

در آغاز کنسرت نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل که به همراه مترجم خود روی صحنه حاضر شده بود شروع به صحبت کرد و  گفت:

«در دنیا حدود شش میلیون پناهنده آواره وجود دارد که این آمار از جنگ جهانی دوم هم بیشتر است. ایران طی بیست سال اخیر میزبان خوبی برای پناهندگان بوده و میزان آموزش در ایران از سال 1379 تا کنون از شش به شصت درصد رسیده است. طی ماه‌های اخیر هم حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران، هم طی دستوری اعلام کردند که باید برای همه پناهندگان حق آموزش و رفتن به مدرسه فراهم شود. این دستور امر پسندیده‌ و یگانه‌ای بود که در سطح بین‌المللی بازخورد داشت و مورد قدردانی قرار گرفت.»

 او در ادامه از گروه چارتار بابت برگزاری این کنسرت تشکر و برای اجرای چنین برنامه‌هایی توسط سایر هنرمندان ابراز امیدواری کرد.داناپالا صحبت‌های خود را قرائت شعر توانا بود هرکه دانا بود، ز دانش دل پیر برنا بود به پایان رساند. سپس اعضای گروه چارتار به همراه نوازنده‌ها روی صحنه حاضر شدند و قطعه «قطار» آغازگر برنامه بود.

قطعه بعدی «ببر» بود که توسط این گروه اجرا شد.لازم به ذکر است این اجرا دومین اجرای آلبوم «جاده میرقصد» توسط این گروه بود. همچنین اجرای قطعات خاطره‌انگیز آلبوم «باران تویی» , آلبوم اول چارتار , بخش دیگری از این کنسرت بود. «حضوری اتفاقی»، «لیلاچه»، «آسمان هم زمین‌ می‌خورد»، «دریچه»، «آشوب» و باران تویی سایر قطعاتی بودند که توسط گروه اجرا شد. لازم به ذکر است قطعات ببر و آشوب در پایان برنامه توسط «آرمان گرشاسبی» مجددا اجرا شدند.

آرمان گرشاسبی، «آیین احمدی‌فر»، «آرش فتحی» و «احسان حائری» اعضای اصلی گروه چارتار هستند. در این کنسرت «کوروش بابایی» (کمانچه)، «اشکان آبرون»(کیبورد) و «کیان ایرجی»(گیتار الکتریک) نوازنده‌های همراه گروه بودند.

در ادامه عکس های شبنم نایبی از این کنسرت را ببینید:

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q