۱۴۰۳ سوم ارديبهشت - 12:00 ق.ظ

کنسرت ارکستر موسیقی «معاصر پارس» در تالار وحدت برگزار شد

کنسرت ارکستر موسیقی «معاصر پارس» در تالار وحدت برگزار شد

نوای فارس: ارکستر موسیقی «معاصر پارس» به رهبری ارکستر علی رادمان 24 آذر ماه کنسرت «هشتگاه» را در تالار وحدت به روی صحنه برد.

به گزارش نوای فارس، ارکستر موسیقی «معاصر پارس» در تالار وحدت تهران گزیده ای از دستاوردهای موسیقی معاصر ایران را همراه با اجرای جدیدی از شعر نوی ایران زمین با عنوان «هشتگاه» روایت کرد.

در این اجرا قطعاتی از علی رادمان که با رویکرد موسیقی معاصر و ملهم از موسیقی ایرانی نوشته و تنظیم شده، اجرا شد. این اجرا با نام «هشتگاه» شامل پنج قطعه موسیقی معاصر بود.

نام اجرا نیز هم نام با یکی از قطعات این کنسرت است که  دارای هشت بخش بوده و با تغییر روایت و اجرای شعر نو در مقام های موسیقی ایرانی معرفی شده است. ضمن اینکه در این برنامه چهار قطعه ارکسترال، همراه با خواننده و بخش الکترونیک و همچنین یک قطعه با مضمون روایی برای پنج ساز اجرا شد.

این برنامه که به رهبری علی رادمان اجرا شد، امیر زارع آواز و روزبه رحیمی تک نواز سنتور و سه تار بودند.

ارکستر معاصر پارس پس از اجرا در تالار وحدت تهران، در تالار احسان شیراز میزبان تماشاگران خواهد بود.

علی رادمان آهنگساز و رهبر ارکستر این قطعات، عضو هیات علمی و مدیر دپارتمان موسیقی دانشگاه آزاد شیراز و دارای درجه یک هنری است. او تا کنون با فستیوال های بین المللی آهنگسازی مختلفی همکاری داشته و آثاری را اجرا و ضبط کرده است. در آثار رادمان، تجربیاتی در زمینه چندصدایی موسیقی ایران دیده می شود که از آن جمله می توان به قطعات کویر، افسانه شهر آیینه ها، آرگیومنت و مثنوی اشاره کرد.

ارکستر معاصر پارس از سال ۱۳۹۰ توسط رادمان تاسیس شده و تا کنون اجراهای متعددی داشته است. لوح تصویری «کنسرت حکایت تندیس» نیز که از آخرین اجراهای این ارکستر به شمار می آید به زودی منتشر خواهد شد.

در ادامه عکس های شیرین رسام از این کنسرت را ببینید:

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q