۱۴۰۳ اول تير - 01:56 ب.ظ

گروه «فراق» در اصفهان به روی صحنه رفتبه سرپرستی و آهنگسازی «پژمان اختیاری»؛

به سرپرستی و آهنگسازی «پژمان اختیاری»؛

نوای فارس-بیست و هفتم و بیست و هشتم شهریور ماه گروه «فراق»، به سرپرستی و آهنگسازی «پژمان اختیاری» در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان به اجرای برنامه پرداخت.

این گروه در شب اول در دو سانس و در شب دوم بصورت تک سانس به روی صحنه رفت.

در این اجرا چهارده قطعه اجرا شد که شامل: تکنوازی تمبک، تصنیف آیینه مهتاب، ساز و آواز به شور همراه تار، ضربی شور، تکنوازی کمانچه، تکنوازی دف، تصنیف خاک وطنم با آهنگسازی پژمان اختیاری و حسین نور شرق، آواز نهفت همراه سنتور، قطعه انتظار، آواز دشتی همراه عود، تصنیف از من جدا نشو به آهنگسازی حسین نور شرق و پژمان اختیاری، قطعه ناز و نیاز، آواز کرد بیات همراه تارو در آخر برنامه تصنیف سرزمین من اجرا گردید.

از نکات قابل توجه در این اجرا دف با اجرای نبیل یوسف شریداوی بود و اجرای خوب کمانچه توسط «شروین مهاجر» و «مهرزاد اعظمی کیا» می توان اشاره کرد.

با توجه به برگزاری این کنسرت در دوشب به خوانندگی حسین نور شرق، در شب اول با ضعف اجرا این خواننده همراه بود ودر شب دوم تسلط بهتری پیدا کرده بود.

نکته ی منفی دیگر در این اجرا ساز و نوازنده عود بود که صدا و تنظیم این ساز را بسیار کم به جز در قسمت آواز دشتی همراه عود شنیده می شد و با توجه اینکه نوا سلیمانی 5 مهر ماه به همراه کیهان کلهر در ترکیه اجرا دارد توقع بیشتری از این نوازنده می رود.

ساز و تکنوازی تار به خوبی از اجرا در این برنامه برآمده بود.

با توجه به نا مناسب بودن سالن و نبود امکانات برگزاری کنسرت در اصفهان مانند همیشه صدابرداری با کیفیت خوبی برخوردار نبود.

اعضای گروه فراق را نبیل یوسف شریداوی(دف و دهل)، مهرزاد اعظمی کیا( کمانچه آلتو)، شروین مهاجر(کمانچه)، حسین نورشرق(آواز)، پژمان اختیاری( سنتور)، کیانوش عشیق(تار)، نوا سلیمانی(عود) و همایون جهانشاهی(تمبک) تشکیل می دادند.

لازم به ذکر است این کنسرت به همت آموزشگاه موسیقی «درویش خان» برگزار گردید.

منبع : روابط عمومی
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q