۱۴۰۳ بيست و نهم ارديبهشت - 05:50 ب.ظ

علی رهبری:تا مشکلات مالی رفع نشود ارکستر سمفونیک تهران را رهبری نمی‌کنم

تا مشکلات مالی رفع نشود ارکستر سمفونیک تهران را رهبری نمی‌کنم

نوای فارس: مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران با اعلام لغو کنسرت آخر هفته این مجموعه موسیقایی تصریح کرد: تا زمانی که مسایل حقوقی و مالی نوازندگان ارکستر به این شکل باشد رهبر ارکستر نخواهم بود.

علی رهبری با اعلام خبر لغو کنسرت ارکستر سمفونیک تهران که قرار بود چهارشنبه و پنجشنبه ۹ و ۱۰ دی ماه در تالار وحدت تهران به رهبری ارکستر ارول ادینچ از کشور ترکیه برگزار شود، توضیح داد: متاسفانه به دلیل برخی از ناهماهنگی ها و یا عدم مدیریتی که در تمرین های ارکستر در این هفته وجود داشت، بنده امروز صبح به دیدن تمرین ارکستر رفتم و تشخیص دادم که فضای موجود پایین تر از استاندارد کارهایی است که ما تاکنون اجرا کرده ایم زیرا از چهار نوبت تمرینی که ما برای این کنسرت در نظر گرفته بودیم فقط موفق شدیم دو نوبت تمرین داشته باشیم و این موضوع برای ما به شدت مشکل ساز شد.

رهبر ارکستر سمفونیک تهران بیان کرد: تا زمانی که شرایط به این گونه باشد دیگر اجازه نمی دهم که ارکستر سمفونیک تهران در قالب این شرایط مالی، کنسرتی را برگزار کند زیرا این شرایط مالی که برای بچه های ارکستر بوجود آمده اصلا در شأن آنها نیست.

وی تصریح کرد: متاسفانه مجموعه ارکستر سمفونیک تهران هزار و یک مشکل اساسی دارد که بسیاری از هنوز حل نشده بنابراین به این نتیجه رسیدم تا زمانی که این فضا درست نشود دیگر به عنوان رهبر ارکستر در تالار وحدت حضور پیدا نکنم. من حتی حاضر بودم حقوق من را ندهند اما حقوق بچه های نوازنده کنسرت پرداخت.

رهبری افزود: هدف من با این کار خراب کردن چیزی نیست. من معتقدم باید حرفه ای مدیریت کنیم. وقتی از یک ارکستر حرفه ای انتظار حرفه ای داریم پس نباید غیرحرفه ای رفتار کنیم. متاسفانه طی ماه های گذشته بسیاری از افراد به دلیل عدم پرداخت به موقع حقوق و گرفتاری هایی از این دست از مجموعه ارکستر سمفونیک استعفا کردند که این شرایط به شدت برای من ناراحت کننده بود. به هر صورت من با هیچ کس مشکل شخصی ندارم و آقای مرادخانی و آقای جمالی را از دوستان خود می دانم  کما اینکه همینجا اعلام می کنم بنده از مدیریت هنری ارکستر استعفا نداده ام چرا که قول دادم در ایران بمانم و ارکستر سمفونیک این مملکت را با تمام وجودم درست کنم.

مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران در بخش پایانی صحبت های خود گفت: اسفندماه سال ۹۳ هم به این موضوع اشاره کردند که آمدنم به ایران فقط برای ارائه یک کار حرفه ای تمام عیار بود حتی چند ماه پیش هم اعلام کردم که حقوق من را ندهید اما حقوق عقب مانده نوازندگان ارکسترسمفونیک تهران را به موقع پرداخت کنید. به هر حال من این مملکت را دوست دارم ولی تاکید می کنم که چنین رفتاری با نوازندگان ارکستر، حرفه ای نیست به همین جهت ضمن عذرخواهی از همه مخاطبان، ارول ادینچ و دیگر نوازندگان ارکستر اعلام می کنم که امشب و فرداشب کنسرتی برگزار نمی شود.

منبع : مهر
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q