۱۴۰۳ سي خرداد - 02:56 ب.ظ

گزارش مفصل نوای فارس از کنسرت علی زندوکیلیصدای هم خوانی جمعیت تا گنبد آسمان میلاد رفت

صدای هم خوانی جمعیت تا گنبد آسمان میلاد رفت

نوای فارس – مهرنوش قضاوتی: 10 دی ماه، روزی که تهران آسمانی پاک را پس از چند روز آلودگی پیاپی تجربه می کرد، سالن همایش برج میلاد تهران میزبان کنسرت علی زند وکیلی در دو سانس بود.

پس از پخش تیزر قطعات علی زند وکیلی از مانیتور های سالن، لوگو موسسه  فرهنگی هنری چند منظوره  «رنگین کمان هنر جوان» روی مانیتور نمایان شد. با خاموش شدن چراغ ها ارکستر روی صحنه آمد. پس از تشویق های حاضران ارکستر شروع به نواختن کرد. علی زند وکیلی با قطعه «زیبای من» اجرا خودش را آغاز کرد. پخش تصاویری از رقص عرفانی قونیه در حین اجرای این قطعه فضایی مناسب با حال و هوای این کنسرت در همان ابتدا ایجاد کرد.

 زندوکیلی پس از اتمام اولین قطعه به جمعیت حاضر سلام کرد وسراغ قطعه  «ناردونه» رفت. او پس از خالی کردن جای مادرش در این کنسرت «ناردونه» را به تمامی مادران ایران زمین تقدیم کرد. «گلپونه» از همان ابتدا با تشویق های منظم جمعیت همراه بود. او پس از این قطعه علی معلم و همسرش را به عنوان مهمانان ویژه  امشب معرفی کرد و از داوود غلامی، ترانه سرای شیرازی این قطعه نام برد.

«نفس گرم» تیتراژ پایانی سریال شبکه دو سیما با آهنگسازی کارن همایونفر و ترانه ای از مهدی سهیلی سومین قطعه اجرایی امشب بود. «به سوی تو» تا پایان با هم خوانی منظم جمعیت همراه بود. جمعیت حاضر در سالن به قدری به این ترانه مسلط بودند که گاهی خواننده را به سکوت وا می داشتند. زند وکیلی پس از این قطعه گفت: وقتی به این اثر می رسیم جا داره یادی از جاودانه های ترانه سرایی و آهنگسازی بکنیم. افتخار می کنم که نقشی در باز خوانی این اثر داشتم. هدفم از ساختن این اثر این بود که ما غم های زیادی در طول تاریخ داشتیم .من خودم غم را دوست دارم. «زندگی کن» را ساختم تا بدانیم همیشه امید هست. او بعد از این جمله از جمعیت دعوت کرد تا وی را در این آهنگ همراهی کنند. جمعیت هم از هم راهی دست نکشیدند.

از هر گوشه نام قطعات پیشنهادی شنیده می شد. او با یادآوری این که فرصت محدود است و سعی شده کار های مختلفی برای اجرا انتخاب شود، سراغ قطعه تازه منتشر شده «آه سرد» با ترانه افشین یداللهی و آهنگسازی علیرضا افکاری رفت.

او پس از اجرای قطعه «رفتی» از معینی کرمان شاهی و مرحوم همایون خرم تشکر ویژه کرد. قطعات «زندگی خوب»، «فقط دعا کن»، «فریاد»، «شهزاده رویای من»،... از دیگر قطعات اجرا شده امشب بودند. تشویق های پیاپی حاضران پس از هر قطعه نشان از محبوبیت و آینده روشن این خواننده داشت.

سینا علم(کمانچه)، سحاب علم(تار)، رامتین اتابکی(گیتارباس)، امید غفاریان(پیانو)، شایان ریاحی و افشین بابایی(کوبه ای)، بابک غسالی(عود) از نوازندگانی بودند که او در بین قطعاتش آن ها را معرفی می کرد.

حجت اشرف زاده ،ژاله درستکار، محمد زند وکیلی از دیگر مهمانان امشب او بودند. او ازسهپر صاحبی، تهیه کننده، سید محمود شبیری،مدیر برنامه اش و شهاب مومنی تشکر کرد.

از نکات قابل تحسین این اجرا می توان به هماهنگی تصاویر پخش شده از مانیتورها با محتوای ترانه های اجرایی اشاره کرد.

زندوکیلی قطعه «سیه مو» را به عنوان قطعه پایانی اعلام کرد و قبل از آن از حمایت رستوران ویژن، موسسه فرهنگی هنری نای و نی ،دست اندر کاران برج میلاد و طرفدارانی که هیچ وقت او را تنها نمی گذارند،  قدردانی کرد.  

در پایان قطعه «سیه مو» حاضرانی که کم کم از جای خود بلند شده بودند و داشتند به سمت در های خروجی می رفتند با شنیدن خبر اجرای قطعه ای دیگر دوباره به جای خود بازگشتند. زند وکیلی گفت: با عشق میخواهم قطعه ای رو بخوانم که همه دوستش دارید و دوباره «رفتی» را اجرا کرد. دراین قطعه بیشتر از بار قبل صدای هم خوانی جمعیت شنیده می شد. این برنامه با تشویق ممتد جمعیتی که ایستاده رضایت شان را از اجرا نشان می دادند، پایان یافت.                                                                                                               

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q