۱۳۹۸ بيست و هفتم خرداد - 09:10 ق.ظ

امیر مسعود صالحی در گفت و گو با نوای فارسبا دستان پر باز می گردم

با دستان پر باز می گردم

نوای فارس پریا حیرتی: دانشجو دوره کارشناسی مهندسی هوا فضا دانشگاه امیرکبیر با رتبه 98 به سمت موسیقی کشیده می شود. «امیر مسعود صالحی» بعد از سال ها تلاش و سکوت، بهمن ماه امسال با آلبوم «با تاخیر» به تهیه کنندگی «رامین بصیرت نیا» به طور رسمی وارد دنیای موسیقی مجاز می شود.

-  چرا مدت ها سکوت کردید و قطعه ای از شما منتشر نشد؟

من تمام هدفم ورود به بازار موسیقی مجاز بود. برای همین در این مدت سکوت کردم تا بتوانم به عنوان خواننده مجاز فعالیت کنم. اما بی کار هم نبودم و تعداد بسیاری قطعه تولید کردم. وارد شدن به موسیقی مجاز کمی سخت است و زمان می برد. آلبومی که امروز آماده انتشار دارم به پختگی کامل رسیده است. من اهل تنش نیستم و می خواستم طبق قوانین کشورم حرکت کنم. ایران را دوست دارم و هرگ دلم نمی خواست از ایران خارج شوم. تحت هر شرایطی تا زمان اخذ مجوز سکوت می کردم. حدود یک سال و نیم از اخذ مجوزم می گذرد و تمام تلاشم را برای تولید یک آلبوم کامل و متفاوت کردم.

- سال قبل خبر انتشار آلبوم «با تاخیر» سر زبان ها افتاد، اما امروز به پخش این آلبوم رسیدیم. دلیل این موضوع چه چیزی است؟

آن زمان ما مجوز یک آلبوم کامل گرفتیم وقتی به مرحله نشر رسیدیم احساس کردیم بهتر است آلبوم به روز شود و به همین دلیل مجبور به جایگزینی برخی قطعات شدیم تا آلبوم به روز تر شود. با مشورتی که با تهیه کننده آلبوم، آقای رامین بصیرت نیا داشتیم قطعات بسیار زیاد دیگری هم تولید کردیم و گلچینی از قطعات جدید و آلبوم قبل را در این آلبوم به مخاطبان ارائه می دهیم.

- در این آلبوم با چه کسانی همکاری داشتید؟

در بخش موسیقی با بهزاد عبدالهی، مهران عباسی، سیاوش صدری، امیرعلی بهادری، کوشان حداد و در بخش ترانه با مریم حیدرزاده، امیرعلی بهادری، سید محمد کاظمی همکاری داشتم.

- مدت سکوت شما کمی طولانی شد، فکر نمی کنید مخاطب شما را فراموش کرده است؟

به طور قطع این گونه است. اما من برنامه های تبلیغاتی زیادی را پیش بینی کردم که موازی با انتشار آلبوم پیش خواهم برد. بعد از انتشار آلبوم پر کار خواهم شد.

- قبل از انتشار آلبوم هم تک قطعه ای را منتشر خواهید کرد؟

نزدیک به 40 قطعه آماده دارم اما تا قبل از آلبوم به طور حتم یک یا دو قطعه منتشر خواهم کرد. من با دست پر به موسیقی باز می گردم. برای تمام قدم هایی هم که می خواهم بردارم، برنامه ریزی دارم.

- به فکر اجرای کنسرت هم هستید؟

به طور قطع بله. منتظر انتشار آلبوم هستم تا بازتاب آن بین مردم را بسنجم. خواننده تمام سختی ها را تحمل می کند تا به استیج برسد. تمام خوانندگان دوست دارند که رو در رو مخاطب قرار گیرد و برای مخاطبانش زنده برنامه اجرا کند.

- در طول یک سال و نیمی که مجوز گرفتید، قطعه ای را منتشر کردید؟

در آلبوم «من و ما» حضور داشتم. تیتراژ فیلم سینمایی «در امتداد شهر» هم با صدای من منتشر شد که این فیلم به خاطر بازیگران خوبش بسیار دیده شد. قطعه که در این فیلم از من منتشر شد جز بهترین قطعات من بود.

- «به تو بستگی دارم» و «مثل اون روزا» جز کار های پر مخاطب و شنیده شده شما بود. این قطعات را با تنظیم جدید ممکن است در آلبوم بشنویم؟

«به تو بستگی دارم» در آلبوم است اما «مثل اون روزا» در آلبوم «من و ما» منتشر شد و دیگر نیاز به بازپخش ندارد.

- شما قطعه ای را برای زنده یاد «عسل بدیعی» منتشر کردید، درباره این قطعه توضیح می دهید؟

یک قطعه دلی برای این هنرمند با کمک مریم حیدرزاده و بهزاد عبدی تولید کردیم. به نوعی قدردانی از هنر ایشان بود.

- بعد از پخش این آلبوم به فکر انتشار تک قطعات برای فهمیدن ذائغه مخاطبانتان هستید یا تولید آلبوم دوم را شروع می کنید؟

به طور قطع به فکر انتشار آلبوم دوم هستم. من می خواهم یک امضا و یک استایل از خودم به مخاطبانم نشان دهم که با همان امضا من را بشناسند. در آلبوم دوم این استایل بیشتر شناخته می شود.

- در حال حاضر وضعیت موسیقی برای شما که آلبوم اولی هستید، چگونه است؟

مردم ما در زمینه موسیقی سخت گیرتر شدند و هر موسیقی را گوش نمی دهند و به زور نمی توان موسیقی را به آن ها تحمیل کرد. علاقه به شهرت همیشه وجود دارد. خواننده باید قشر مخاطبش را انتخاب کند و برای همان قشر بخواند. من هم سن مخاطبم را انتخاب کردم و به طور قطع با قطعاتی که ارائه می دهم می توانم نظر آن ها را جلب کنم. وقتی خواسته مخاطب را اجرا کنیم، آن ها هم به سمت ما می آیند. من «تین ایج» را انتخاب کردم چون مخاطبان اصلی هستند و تمام مدت موسیقی را گوش می دهند.  نسبت به سلیقه مخاطب باید موسیقی ارائه داده شود. مخاطب باعث پیروزی یا شکست موسیقی می شود.

- یعنی مخاطبان آلبوم شما نوجوانان و جوانان هستند؟

من برای رنج سنی جوان می خوانم و موسیقی های مناسب آن ها که با سلیقه شان هم خوانی دارد، ساختم. استایلم هم مناسب این دوره است.

- چرا نام «با تاخیر» را انتخاب کردید؟

چون تاخیر زیادی داشتم و خودم این را قبول دارم.

-  برای تک قطعات هم با همین تیم آلبوم «با تاخیر» کار کردید؟

انتخاب تیم سازنده بستگی به نوع موسیقی دارد. من یک سری موزیسین خوب در کنار خودم دارم و تمام سعیم این است که با همین افراد کار کنم.

- حرف آخر

امیدوارم بتوانم یک آلبوم خوب تولید کنم و از تمام افرادی که کنارم بودند، تشکر می کنم. از رامین بصیرت نیا که در کارش باهوش ترین است، به خاطر تمام کمک هایش به من و آلبوم «با تاخیر» تشکر ویژه می کنم.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q