۱۴۰۲ چهاردهم اسفند - 05:33 ب.ظ

از تالار شمس تا جنوب ایران زمین«آوای موج» به ایوان شمس رسید

«آوای موج» به ایوان شمس رسید

نوای فارس-مهرنوش قضاوتی: 14 دی ماه؛ کنسرت «آوای موج» به سرپرستی محسن آقایی درایوان شمس برگزار شد.

در این کنسرت که با محوریت موسیقی جنوبی به مدیریت اجرایی احسان میرضیایی بود، هنگام ورود جمعیت به سالن، کلیپی به نام «جهت بازبینی» پخش می شد که در آن مردم نواحی مختلف همراه با موسیقی محلی، ترانه ای برای ایران می خواندند.

پس از نمایان شدن لوگوی موسسه« فروغ فلق» تصاویری از کنسرت های نواحی مختلف که با حمایت این موسسه برگزار شده بود، پخش شد و با معرفی آلبوم جدید گروه «روناک» به پایان رسید.

با بالا رفتن پرده  نمایش، گروه «آوای موج» در سنی با فضای کاملا جنوبی شروع به نواختن کرد. محمود جهان و آماج در حین اجرا، جمعیت را دعوت به تشویق و همراهی می کردند. حاضران ایوان شمس هم با دست و جیغ این گروه جنوبی را تا پایان اجرا تنها نگذاشتند.

عروسی بوشهری، وقت سوکار، مجنون، قطعه ای لری،خیام خوانی و... از قطعات اجرایی این شب بودند.

پس از پایان یافتن قسمت اول، گروه برای دقایقی استراحت کرد. خانم همتی،مسول موسسه «فروغ فلق» از این فرصت استفاده کرد و روی سن آمد. او پس از تشکر از استقبال مردم درباره  اهداف موسسه خود گفت: کار موسسه «فروغ فلق» در راستای احیای آیین و تمدن اقوام مختلف سرزمین مان ایران است. معمولا کنسرت ها با اجرا های ترکیبی از موسیقی نواحی مختلف برگزار می شود،  اما امشب فقط در خدمت گروه جنوبی هستیم. این برنامه بدون حضور مردمی هم چون شما که فرهنگ و هنر را می شناسند، هیچ معنا و مفهومی ندارد.   

او سپس از دکتر وکیلی، مدیر مسأول روزنامه ابتکار، دعوت کرد تا صحبت کند. وکیلی پس از ابراز خوشحالی از شادی مردم با این جمله شروع کرد: درخت توسعه در ایران اگر ریشه اش فرهنگ باشد، میوه  آن هنرمند متعهد خواهد بود. شادی نیاز امروز و فردای ماست. امیدوارم شادی، روزی هر روز ما باشد.
قسمت دوم برنامه با انرژی و شوری بیش از قبل آغاز شد. در قسمت دوم  نوازنده مهمان ساز عود،امین باسقی، معرفی شد و به تک نوازی پرداخت.

محمد عارف، امید جهان، بامداد جویباری،آرش جویباری،محمد قلی پور، سودابه شادمان، شیما محمدی، مجتبی کاویان، دکتر رمضانی از مهمانان کنسرت «آوای موج» بودند که در قسمت دوم برنامه از آن ها نام برده شد.

مهدی گلستان(دایره)، سهند امام زاده ای(دایره)، سید سیاوش مهیمنیان آزاد(تمپبو)، سعید گلابتون(تمبورین)، فرهاد گلگون(دم دم)،محسن آقایی(نی انبان) نوازندگان گروه «آوای موج» در این اجرا  بودند.

«آوای موج» در پایان پس از تشکر از مدیران تالار ایوان شمس، نیروی انتظامی،تیم فیلمبرداری و رسانه های پوشش دهنده خبری در حالی که جمعیت با تشویقی جنوبی آن ها را بدرقه می کرد ، سالن را ترک کرد.

در ادامه عکس های مهتاب نظم ده از این کنسرت را ببینید:

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q