۱۴۰۳ سي خرداد - 01:53 ب.ظ

در نشست خبری کنسرت لیان عنوان شدمحسن شریفیان: در تالار وحدت دستمان باز تر بود

محسن شریفیان: در تالار وحدت دستمان باز تر بود

نوای فارس پریا حیرتی: شنبه 19 دی ماه نشست خبری کنسرت گروه لیان که قرار است 29 دی ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شود، در پردیس چارسو برگزار شد. در این نشست محسن شریفیان به عنوان سرپرست گروه لیان، علی حق شناس به عنوان تهیه کننده و سیاوش خلبانی به عنوان مدیر اجرایی کنسرت حضور داشتند.

محسن شریفیان در ابتدای نشست درباره مراحل مجوز گیری و لغو اجرای قبل از تعطیلاتش گفت: گروه لیان همیشه برای مجوز مشکلات داشته است و هم چنان هم دارد. این بار هم از من خواستند که به اداره اماکن بروم و پاسخگو باشم و این اتفاق هم رخ داد.
سرپرست گروه لیان درباره نحوه اخذ مجوز از سمت اماکن نیروی انتظامی برای این کنسرت بیان کرد: نیروی انتظامی وظیفه تامین امنیت این برنامه را دارد ولی من برخی سخت گیری ها را درک نمی کنم. به طور مثال من مجبور شدم برخی نوازندگان گروه را مجبور به انجام تست تشخیص هویت و حتی تست اعتیاد کنم. من که حقوق ثابت به نوازندگان نمی دهم یا بیمه نمی کنم که برایشان تعیین و تکلیف کنم و قرار نیست نماینده مجلس شوند. حضور نیروی انتظامی خوب است، اما من بعضی موارد را نمی فهمم.

شریفیان درباره برگزاری کنسرت در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی گفت: برعکس تالار وحدت که دستمان برای اجرای برنامه‌های مختلف بازتر بود، ما در سالن میلاد با محدودیت‌هایی مواجه هستیم. اما به هر ترتیب طوری برنامه‌ریزی کرده‌ایم که مخاطبان در کنسرت ۲۹ دی‌ماه سالن میلاد مشکلی نداشته باشند و یک برنامه خوب را مشاهده کنند. تنها چیزی که ما را در این زمینه نگران می‌کند، سیستم‌های صوتی است که امیدوارم هر چه زودتر مساله آنها حل شود. ما خودمان دوست داشتیم که این بار سالن میلاد نمایشگاه را برای برگزاری کنسرت آماده کنیم. از طرف دیگر تالار وحدت به نوعی برنامه‌ریزی شده بود که با وقت ما هماهنگی لازم را نداشت، به همین جهت تصمیم گرفتیم که تور کنسرت‌های جدیدمان را از سالن میلاد آغاز کنیم و پس از آن در شهرستان رشت و در نهایت در شهر بندرعباس کنسرت خود را اجرا کنیم.

شریفیان درباره رپرتوآر این کنسرت گفت: ما در کنسرت اخیر ۱۲ قطعه را به مخاطبان تقدیم خواهیم کرد. البته این ۱۲ قطعه از میان بیش از ۲۰ قطعه انتخاب شده که ما به تناسب وقتی که در اختیار داریم، آنها را حذف کردیم. البته که این حذف ما را ناراحت کرده است چرا که هر کدام از قطعات بیان کننده موسیقی بخشی از مناطق بوشهر است. ضمن اینکه این انتقاد هم به ما وارد می‌شود که چرا در کنسرت‌های اخیرمان قطعات جدید را اجرا نمی‌کنیم که من در جواب منتقدان باید بگویم گروه لیان هنوز نتوانسته با طیف بیشتری از مخاطبان خود ارتباط برقرار کند، بنابراین اینکه من بیایم و در هر اجرای کنسرت قطعه جدیدی را برای ۵۰۰ نفر اجرا کنم، قطعا باعث آسیب به موسیقی منطقه می‌شود.

شریفیان درباره عدم حضورش در جشنواره سی و یکم فجر بیان کرد: مسئولان جشنواره ما را دوست ندارند و تمایل شان برای بودن دیگران بود. ما هم برای جشنواره فجر و هم جشنواره موسیقی محلی اعلام آمادگی کرده بودیم سیاست‌گزاران جشنواره فجر امسال روی عده ای خاص زوم کرده بودند که اجراها در اختیار آنها باشد.


علی حق شناس درباره حرکات آیینی این کنسرت گفت: بخشی از حرکات آئینی گروه لیان برای این کنسرت متاسفانه حذف شد و اجازه اجرا در این کنسرت را ندادند.

در ادامه عکس های مرجان عابدینی از این مراسم را ببینید:

منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q