۱۴۰۳ سي و يکم ارديبهشت - 01:01 ب.ظ

واکنش اعضای ارکستر سمفونیک به اظهارات جمالیکمتر از 50 درصد مطالبات ارکستر پرداخت شده است

کمتر از 50 درصد مطالبات ارکستر پرداخت شده است

نوای فارس: کیارس دراین باره گفت: به دنبال صحبتهای مدیرعامل بنیاد رودکی درباره واریز بیش از 70 درصد مطالباتمان هم من و هم سایر نوازندگان حسابهایمان را چک کردیم اما متاسفانه فقط حقوق یک ماه را پرداخت کرده بودند و این درحالی است که ما از ابتدای مهرماه تا کنون هیچ مبلغی را دریافت نکرده ایم بر این اساس چیزی که برای ما واریز شده نه تنها بیش از 70 درصد نیست بلکه حتی کمتر از 50 درصد است.

وی ادامه داد: برای تعدادی از نوازندگان نیز حتی حقوق یکماه به صورت کامل واریز نشده که مطمئنا این کسری دلیل بر غیبت نوازندگان نبوده است.

کیارس با اشاره به عدم حضور علی رهبری در ایران و ارکستر گفت: زمانی که ایشان نیستند برنامه ریزی  به گونه ای است که قبل از آمدن رهبر میهمان  من دو جلسه با نوازندگان تمرین داشته باشم . البته وقتی ایشان نیستند همه اعضای ارکستر نبودشان را احساس می کنند چرا که فضای صمیمی با حضور ایشان در ارکستر ایجاد شده که وقتی هستند روحیه نوازندگان مضاعف می شود.
دستیار علی رهبری در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدوارم شرایط به گونه ای شود که علی رهبری با همان انگیزه و نگاه به آینده برای ارکستر سمفونیک تهران برنامه ریزی کنند.

بهرام جمالی مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی 23 دیماه در گفتگو با خبرنگار موسیقی تابناک فرهنگی در خصوص پرداخت مطالبات ارکستر گفته بود که با پیگیری های مداوم معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فرهنگی و هنری رودکی از مهر ماه تا کنون درخصوص تامین اعتبار ارکسترها و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخش بزرگی از مطالبات ارکسترها پرداخت شد.همچنین بنا به گزارش ارائه شده توسط معاونت اداری مالی بنیاد رودکی بیشتر از 70 درصد مطالبات ارکسترها تا به امروز پرداخت شده و امید است که تا هفته آینده الباقی مطالبات نیز پرداخت شود. 

منبع : تابناک فرهنگی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q