۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 12:39 ب.ظ

به تهیه کنندگی علیرضا افتخاری؛آوای صحرا به نیاوران رسید

آوای صحرا به نیاوران رسید

نوای فارس-سارایغموری: دومین روز از اجرای مستقل گروه آوای صحرا با حضور برجستگان هنر برگزار شد

گروه «آوای صحرا» به سرپرستی و خوانندگی الهام کریمی و تهیه کنندگی علیرضا افتخاری که روز گذشته در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفت،  دومین روز از اجرای خودرا در تاریخ بیست و پنجم دی ماه در همان محل پشت سر گذاشتند.

روز گذشته  تعداد کثیری از بانوان هنردوست بعد از تماشای اجرای گروه «آوای صحرا» بهانه ای یافتند تا برای تهیه بلیت‌های روز دوم اجرا اقدام کنند.

اعضای این گروه همانند قبل در این کنسرت به بازخوانی قطعات سنتی کلاسیک و محلی خراسانی پرداختند و در دو دو بخش45 دقیقه ای آن‌ها را به اجرا در آوردند

 بخش اول به قطعات سنتی-کلاسیک که شامل ضربی دشتی،غروب کوهستان،چهار مضراب دشتی، تنهایی، گلنار، اشک حسرت، سودای دل و فردا تو می آیی اختصاص یافت و در بخش دوم  به قطعات محلی خراسانی گل لاله، جومه نارنجی، خوشه های گندم، ضربی آفتاب نیمه شب، شاختایی، سه گدار، صورت کبوتر و شاه دوماد اجرا شد که با استقبال بی نظیری از حضار مواجه شد.

قطعه سوختگان که در بخش سنتی-کلاسیک این برنامه اجرا شد، به آهنگسازی و تنظیم پویا نیکپور و به صورت اختصاصی برای این گروه تولید شده است.

طبق سال‌های گذشته اعضای گروه متشکل از از پدیده احرار نژاد(تار)، آوا ایوبی(تارباس-عود)، شیما بلوکی فر(کمانچه)، نازنین پدرثانی(تنبک - کوزه) و مژگان ابوالفتحی(دف) الهام کریمی را همراهی کردند..

همچنین خانم ها مهوش افشار پناه، صدیقه کیان فر و شراره رخام مهمانان این برنامه بودند.

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q