۱۴۰۳ بيست و نهم ارديبهشت - 05:42 ب.ظ

گزارش مفصل نوای فارس از کنسرت گروه آوازی تهرانموسیقی را بدون ساز تجربه کنید

موسیقی را بدون ساز تجربه کنید

نوای فارس -  مرآت گیوه چی: «موسیقی را بدون ساز تجربه کنید». این شعار گروه اوازی تهران است. شاید در ابتدا در فهمیدن این جمله با مشکل مواجه شویم، اما این کار تخصصی گروه آوازی تهران است.

در غروب جمعه 25 دی 1394 گروه آوازی تهران برای اولین بار در شهر ساری کنسرت برگزار کرد. این کنسرت به همت موسسه موسیقی « آوای مهر» و به تهیه کنندگی خانم بهار رهبر و اقای پدرام طهماسبیان، با حضور ریاست فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساری اقای حمیدرضا عشریه برگزار شد.
پس از باز شدن درب و ورود تماشاچیان دیری نگذشت که تمام صندلی ها پر شده بودند و تماشاگران منتظر آغاز این کنسرت بودند. مجری برنامه روی استیج آمد و پس از تشکر از کسانی که همراهیشان کرده اند به معرفی اعضای گروه پرداخت :

به ترتیب سوپرانو 1: شیوا سروش. سوپرانو 2: نازنین روستا، سولماز جوانبخت. آلتو 1: مهدیه صفدری، گلناز نویدان. آلتو 2: سمیرا محسنی، یلدا نوری. تنور 1: کامران اروج زاده، فرهاد خزری. تنور 2: علی مسیبی الاشتی، مهدی ابطحی. باس 1: نوید یزدانیان، هادی اریژ. باس 2: مهرداد ناصحی، فرزاد امیدی. به رهبری میلاد عمرانلو و دستیار رهبر علیرضا شریعتی اعضای گروه آوازی تهران را تشکیل می دادند.

این کنسرت در دو بخش اجرا شد که با زمان تنفس ده دقیقه ای از هم جدا شدند.

در بخش اول، به ترتیب قطعات «طرب انگیز»، «اله ژی»، «کراس چرمی»، «ساکیا دون پلکا»، «کوچه لره» اجرا شدند و نوبت به قطعه «ساری گلین» که ریشه ای آذری دارد ولی به فارسی هم خوانده شده (به معنی عروس مو طلایی) رسید. تماشاگران در اجرای این قطعه گروه را همراهی کردند.

پس از این اجرا میلاد عمرانلو خبر از سورپرایز امشب داد. قطعه ای که تاکنون آن را اجرا نکرده اند و برای مردم مازندران است. این خبر با تشویق بسیار تماشاگران همراه بود. این سوپرایز اجرای قطعه «آیلاره» بود که به خوانندگی علی مسیبی اجرا شد.

در ابتدای بخش دوم این کنسرت که بیشتر به اجرای قطعات موسیقی سینمایی فاخر پرداخته شده بود، مجری برنامه اشاره ای به افتخارات گروه آوازی تهران در چند سال اخیر کرد :

  • كسب مقام اول شاخه آواز جمعي جشنواره موسيقي فجر  ۱۳۸۷
  • کسب مدال طلای بخش Mixed Choir در مسابقات آسیایی کُر در کشور کره جنوبی، تیرماه ۱۳۸۸
  • کسب مدال نقره بخش فولک در مسابقات آسیایی کُر در کشور کره جنوبی، تیرماه ۱۳۸۸
  • کسب مدال طلای یازدهمین جشنواره‌ی موسیقی محلیEurope and its songs در کشور اسپانیا، مهرماه ۱۳۸۸
  • کسب مدال طلا در بخش موسیقی محلی جشنواره‌ی Riva Del Garda در کشور ایتالیا، مهرماه ۱۳۸۸
  • برنده‌ی فستیوال‌های ایتالیا،اسپانیا و کره‌‌ی جنوبی سال 2009 میلادی
  • کسب رتبه‌ی ۵۰ در شاخه‌ی موسیقی فولک گروه‌های کُر جهان
  • کسب مدال نقره در بخش فولکلور و دو مدال برنز در بخش‌های پاپ و مجلسی در ششمین دوره مسابقات جهانی گروه‌های کُر در کشور چین، تیرماه ۱۳۸۹ 
  • كسب مقام دوم بخش موسيقي پاپ  و جايزه وي‍ژه انتخاب مردم در پنجاهمين دوره مسابقات بين المللي Seghizzi در كشور ايتاليا، تيرماه 1390 
  • برنده دو مدال طلا و یک مدال نقره در هشتمین دوره مسابقات جهانی کر در شهر ریگا پایتخت لتونی سال 2014


در بخش دوم اولین قطعه ای که اجرا شد، «sway» نام داشت. «taka taka» و موسیقی فیلم «پدر خوانده» دیگر قطعات بخش دوم این کنسرت بود.

پس از اجرای قطعه پدرخوانده، یکی از اعضای گروه در حالی که شنل سیاه و نقاب روی چهره و کلاه به سر داشت وارد شد که نشان از فیلم خاطره انگیز زورو داشت. قطعه بعد، «گنجشکک اشی مشی» موسیقی فیلم «گوزن ها» به کارگردانی مسعود کیمیای بود که با همراهی خوب تماشاگران اجرا شد.

قطعه دیگر به موسیقی فیلم «جیمز باند» اختصاص داشت و قطعه بعد موسیقی فیلم «سینما پارادیزو» بود.

پس از اجرای این قطعه عمرانلو با هفت تیری که در دست داشت به روی صحنه آمد و موسیقی فیلم« خوب، بد، زشت» اجرا شد.

اجرای نمایشی قطعات شور و هیجان زیادی به مخاطبان می داد و صدای دست ها قطع نمی شد. این قطعه در حالی تمام شد که چند نفر از این گروه با شکلیک گلوله به زمین پرت شده و به ظاهر جان باختند.

در ادامه میلاد عمرانلو از دستیارش علیرضا شریعتی تشکر کرد. هم چنین گفت که تنظیم کننده چند قطعه اجرا شده، آقای آرام فر هم در سالن حضور دارند. عمرانلو در ادامه گفت که در اصل مازندرانی است و دو نفر از اعضای گروه هم مازندرانی هستند. آقایان نوید یزدانیان و علی مسیبی که با تشویق بسیاری همراه شدند

پس از آن به اصرار تماشاچیان و برای حسن ختام کنسرت قطعه «توی ماهسینی» و «آیلاره» بار دیگر اجرا شد.

سایت خبری نوای فارس از تیم گروه آوازی تهران، روابط عمومی کنسرت، مسئولان سالن هلال احمر که نظم ویژه ای به کنسرت داده بودند، معاونت فرهنگ و ارشاد مازندران و تمام دست اندر کاران کمال تشکر را دارد.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q