۱۴۰۳ بيست و نهم تير - 10:16 ب.ظ

نجمه تجدد:در کنسرت خود قطعات کردی نمی‌خوانیم

در کنسرت خود قطعات کردی نمی‌خوانیم

نوای فارس-مینا آتشی: نجمه تجدد خواننده بانوان در اولین حضور خود به‌ عنوان رهبر ارکستر ملی ایران ویژه بانوان و حضور انفرادی‌اش در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر رونمایی کرد. 

تجدد در ابتدای این نشست خبری ضمن معرفی و اعلام رزومه کاری مختصر از خود گفت: دلیل اصلی حضورم در جشنواره امسال فاخر بودن آن است. از طرفی هم خوشحالم که امسال با ارکستر موسیقی ملی قرار است برای بانوان قطعات ملی- کلاسیک را اجرا کنم.

این خواننده بانوان ادامه داد: گروه بانوانی که با ما همکاری می‌کنند جوز پرکار و پر قدرترین افراد هستند. هانا کامکار، ندا خاکی، نسیم اعرابی، آذرنوش خدایی، نیلوفر شهبازی، نکیناز میرقاسمی و... اعضای گروهم را تشکیل می‌دهند. البته ممکن است دو نوازنده پرکاشن مهمان نیز به گروه اضافه شوند.

سرپرست ارکستر ملی ویژه بانوان افزود: آثار ما در دو بخش ملی و تنبور اجرا خواهد شد. در بخش تنبور قطعاتی که قبلاً با گروه "شمس" داشتم را اجرا خواهم کرد. در بخش دوم هم قطعاتی چون: بوسه‌های باران، ای دل، آیینه جان، مستان سلامت می‌کنند و.. را اجرا خواهیم کرد. اشعار این قطعات هم توسط عطار، مولانا، شفیع کدکنی و یدا.... عاطفی سروده شده است. البته در این کنسرت تمامی قطعات فارسی بود و قطعات کردی اجرا نخواهیم کرد.

تجدد در پاسخ به سؤالی درباره مشکلات بانوان در موسیقی گفت: متأسفانه مشکلات اینچنینی وجود داشته و فقط مختص به بانوان نیست. بلکه ما سالن مناسب و امکانات لازم برای موسیقی چه در بخش بانوان و چه در بخش‌های دیگر را نداریم.

کنسرت نجمه تجدد با ارکستر ملی روز 21 بهمن‌ماه ساعت 19 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

منبع : متن از هنرآنلاین
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q