۱۴۰۳ اول تير - 02:34 ب.ظ

كيهان كلهر در كارگاه موسيقي مراغه درباره «بيوك آقاشكورزاده» گفت:تمام حرف هايم را با موسيقي مي زنم/ بيوك آقا انساني آزاده بود

تمام حرف هايم را با موسيقي مي زنم/ بيوك آقا انساني آزاده بود

نوای فارس-سارا راعی: كارگاه موسيقي مراغه با موضوع "نگرشي به مقام هنري بيوك آقا شكورزاده" با حضور كيهان كلهر عصر روز گذشته (28 دي ماه) در مجتمع فرهنگي – هنري مراغه برگزار شد.

به گزارش نوای فارس به نقل از روابط عمومي كارگاه موسيقي مراغه، اين كارگاه هنري با سخنراني كيهان كلهر و بداهه نوازي موسيقي ايراني توسط احمد و هادي آذرپيرا با استقبال بي نظير علاقمندان روبرو شد.

كيهان كلهر موسيقيدان و نوازنده برجسته كشور در اين مراسم ضمن خوش آمدگويي به مدعوين و مهمانان اين بزرگداشت گفت: از اينكه اجازه دادند من در خدمت شما باشم، تشكر مي كنم. در پوستر اين مراسم از من به عنوان سخنران ياد شده است، اما بايد بگويم من تمام حرف هايم را با موسيقي مي زنم. 

وي ادامه داد: هر موقع بتوانيم با افرادي كه موسيقي و فرهنگ را دوست دارند، گردهم جمع شويم و اين فرصت ها را غنيمت بشماريم، در اصل به ارتقاي فرهنگ كشورمان كمك كرده ايم.

كلهر همچنين بيان كرد: بنده بيوك آقا را هيچ وقت ملاقات نكرده بودم اما از طريق دوستانم شنيده بودم چنين موسيقيداني در مراغه زندگي مي كند كه جدا از كار هنري، روحيات خاصي دارد؛ انساني آزاده است و دقيقا همان خصوصياتي را دارد كه شايد ما هميشه آرزوي داشتنش را داريم و يا از آن به عنوان فضيلتي اخلاقي ياد مي كنيم. 

وي با اشاره به اينكه به بهانه سالگرد بيوك آقا دور هم جمع شده ايم تا يادي كنيم از آن شخصيت تاكيد كرد: آزادگي و عدم تعلق به دنيا ممكن است آرزوي انسان هاي زيادي باشد كه بخواهند مانند اين شخصيت زندگي كنند اما رسيدن به اين مرحله شجاعت مي طلبد.

اين موسيقيدان برجسته با بيان موسيقي در ايران مهجور مانده است، گفت: همراه و حامي اصلي موسيقي، خود ما هستيم كه بايد دور هم جمع شويم و به هر بهانه اي اظهار وجود كنيم. چنين مراسم هايي به ما اجازه مي دهد يادمان باشد در هر منطقه اي اشخاصي چون بيوك آقا وجود دارند كه مانند گلي خودرو محيط و افراد زيادي را در پيرامون خود تحت تاثير قرار داده اند. 

كلهر افزود: كساني كه نوازندگي بيوك آقا را ديده اند بهتر مي توانند براي فرزندان و نوه هاي خود تعريف كنند كه چنين شخصيتي در مراغه زندگي كرده و يادش در ميان هنردوستان هميشه زنده است. در واقع اين بزرگداشت اين هنرمند بزرگداشتي براي خودمان است. چراكه چنين شخصيت‌هايي نياز به چنين مراسم هايي ندارند؛ آنها هميشه جاري هستند. اما اين مراسم ها فرصت و بهانه اي است تا همديگر را ملاقات كنيم.

وي در پايان گفت: موسيقي ما را به هم پيوند مي دهد اما متاسفانه اجتماع موسيقي ما نه تنها مهجور مانده بلكه صنف موسيقي هم از يكديگر حمايت نمي كنند. در حاليكه هنردوستان بايد بدون هيچ بهانه اي دور هم جمع شوند؛ تنها همدلي است كه اجازه مي دهد تا از موسيقي به خوبي مراقبت كنيم.

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q