۱۴۰۳ سي و يکم ارديبهشت - 01:27 ب.ظ

شهاب مومنی:با بیش از 15 خواننده سطح اول کشور کار می کنم

با بیش از 15 خواننده سطح اول کشور کار می کنم

نوای فارس - سام بورنگ: «شهاب مومنی» این روزها به واسطه همکاری هایش با خواننده های مطرح موسیقی به نام آشنایی در میان اهالی این هنر تبدیل شده است. وی که میک آپ آرتیست و آرایشگر بسیاری از خواننده ها هم چون محمد علیزاده، علی زندوکیلی، امیر تتلو، آرمین زارعی و ... می باشد، این روزها با هنرمندان تازه ای نیز وارد همکاری شده است. شهاب مومنی همچنین به تازگی آموزشگاه خود را نیز افتتاح کرده که با استقبال بسیار خوب علاقه مندان این رشته مواجه شده است. به بهانه فعالیت های اخیر وی با او گفت و گو کردیم:
- ابتدا کمی از نحوه آشناییتون با هنرمندان موسیقی بگویید.
ورود و آشنایی من با هنرمندان ابتدا از طریق کار مدلینگ بود. در آنجا و محیطی که من در آن کار می کردم، خواننده هایی مثل امیر تتلو و آرمین رفت و آمد داشتند. در مدت کوتاهی با آنها آشنا شدم و کار با یکدیگر را آغاز کردیم تا به امروز که این همکاری ها به 9 سال رسیده است. در ادامه هم رفته رفته تعدادی از تنظیم کننده ها هم به من مراجعه کردند و از آن طریق نیز با خواننده هایی همچون محمد علیزاده، علی زندوکیلی و...آشنا شدم. اکنون هم با بیش از 15 خواننده سطح اول کشور کار می کنم.
ابتدا راه و هم چنین در سال های اول که دنیای مجازی به این اندازه پیشرفت نکرده بود، تنها اسم من در ویدیو کلیپ ها نوشته می شد و کمتر دیده می شدم. در ادامه و به ویژه به واسطه اینستاگرام اتفاق های خوبی برای من هم رخ داد.
- همکاری هایتان در بین هنرمدان موسیقی بسیار پررنگ شده، اما چرا فعالیت هایتان را تا امروز در پروژه های سینمایی آغاز نکردید؟
در سینما به عنوان بازیگر کار کردم و دوستان سینمایی زیادی مثل محمدرضا گلزار، میلاد کی مرام و...دارم. اما متاسفانه سیستم سینما طوری است که نمی توانم در رشته خودم آنجا فعالیت داشته باشم. در سینما ما جا نیافتاده است که آرایشگر باید کارهای موی بازیگران را انجام دهد و تمامی مسئولیت ها را به گریمور واگذار می کنند.
من در فیلم «مستانه» با میلاد کی مرام فیکس بودم و این موضوع را جا انداختم و توانستم بعد از انقلاب تنها کسی باشم که نامش در تیتراژ با عنوان پیرایش مردانه آمده است که همین موضوع باعث تعجب خیلی ها حتی حرفه ای های این رشته شده بود.
در همه جا دنیا هنرمندان میک آپ شخصی دارند، اما در ایران گریمور ها همه کارها را در دست می گیرند و نتیجه آن هم می شود اینکه خیلی بازیگرهای خوش استایل اصلا دیده نمی شوند.
- چندی پیش خبری از سفر و برنامه های کاریتان در هند شنیده شد، آیا با هنرمندان هندی هم همکاری داشته اید؟
بله در هند با یک کمپانی که کنسرت گذار هست و تیم کاملا حرفه ای دارند کار می کنم. در آنجا برای شروع از من روی چند خواننده اروپایی و هندی تست گرفتند و قبول شدم. برای آن ها این که یک ایرانی بتواند جزو چهار نفر اول باشد عجیب بود. برای من عجیب تر که حتی هند هم کارهای ایرانی ها را قبول ندارد. اما در نهایت با قراردادی که با آنها دارم، سالی یک بار به هند برای همکاری سفر می کنم.
- اما فستیوال های دیگری هم در کشورهای اروپایی و امریکا برگزار می شود، برای حضور در آنها هم برنامه ای دارید؟
متاسفانه بخاطر سیستم مالی به صرفه نیست، حداقل بین 30 تا 40 میلیون تومان هزینه می خواهد که ما بدون اسپانسر قادر به تامین آن نیستیم. «هنری زادوری» یکی از دوستان و همکاران من در امریکا نیز به من پیشنهاد حضور در آنجا را داده اما من این ریسک را نمی کنم و ترجیح می دهم در ایران بمانم، چون سالها زحمت کشیدم و در اینجا موفق شدم و نمی توانم باز هم ریسک شروع دیگر را داشته باشم.
- این روزها آموزشگاه تازه ای هم افتتاح کرده اید. کمی از شرایط و فعالیت های آن جا توضیح دهید.
حدود یک ماه و نیم پیش آموزشگاه خودم را افتتاح کردم که کارهای تخصصی میک آپ در آن انجام می شود. اما استقبال و حضور هنرجو ها برای من خیلی خوب بود و حتی خیلی ها از شهرستان می آمدند و از میان آنها کسانی بودند که حتی جایی برای خواب در تهران نداشتند اما در کلاس ها حاضر می شدند و برای گرفتن مدرک تلاش می کردند. درحال حاضر هم در تلاش هستم تا در آینده شعبه های تازه ای در شهرهای دیگر نیز افتتاح کنم.
- به نظر شما در ایران گروه هایی هم چون کمپانی که در هند اشاره کردید، می توانند فعال باشند؟
خیلی سخت است. چون در ایران آن قدر مدعی داریم که نمی گذارند شرکت های مثل این تشکیل شود. این جا کار حرفه ای انجام نمی شود و به نظر من حتی کنسرت های ما هم هیچ کدام حرفه ای نیست. در کشورهای دیگر هر کس کار خودش را جدا انجام می دهد. اما این جا هرکسی در همه کارها دست دارد. برای مثال یکی از دوستان من که در تلویزیون این روزها بسیار محبوب است، از یکی از دوستان قدیمی اش برای کارهای میک آپ کمک می گیرد که این اتفاق از نظر من اصلا حرفه ای نیست.
- به تازگی گروه 17 فعالیت های گسترده و جدی خود را با همکاری بسیاری از تهیه کننده ها و خواننده های مطرح آغاز کرده که شنیده شده صحبت هایی مبنی بر همکاری با آنها داشته اید.
بله حضورشان 100% اتفاق خوبی است، آنها با خواننده های مطرحی همچون فرزاد فرزین و علی زندوکیلی نیز همکاری دارند و من هم تشنه کار کردن با افرادی هستم که بتوانند حرفه کار کنند و به نظرم این گروه برای کارشان ارزش قائل می شود و فکر می کنم می توانیم همکاری های خوبی را با آنها داشته باشیم.
- در حال حاضر با چه خواننده های دیگری کار می کنید؟
با علی زندوکیلی، محمد علیزاده و تعدادی از خواننده هایی که اکنون اجازه برگزاری کنسرت ندارند و همچنین به زودی با سینا شعبانخانی نیز همکاری خواهم داشت. اما در کل با بیش از 15نفر از خواننده های سطح اول کشور کار می کنم.
- در انتها هم اگر صحبت خاصی دارید، بیان کنید.
متاسفانه آدم های ضعیف زیادی داریم که باور ندارند باید تجربه کنند تا بتوانند موفق شوند. من جوانی و زندگی ام را برای این کار گذاشتم و تنها آرایشگری هستم که در ماه میلیونها کیلومتر برای کارم سفر می کنم. خیلی ها فکر می کنند همکاری با محمد علیزاده یا امیر تتلو راحت است اما من گاهی با محمد علیزاده روزی 4 پرواز داشته ام و خوشحالم که حالا به جایی رسیدم که بعد از 8سال مردم به من اطمینان کرده اند.
در حال حاضر هم با ادعا می گویم که فکر می کنم تنها کسی هستم که این روزها توانسته این شغل و حرفه را بین مردم جا اندازد و همچنین اولین آرایشگر ایرانی هستم که به صورت بین المللی در این رشته فعالیت می کنم.
در انتها هم تشکر می کنم از رسانه شما که به ما که همیشه پشت صحنه فعالیم پرداخته اید. چرا که متاسفانه مردم تنها عوامل جلوی دوربین را می بینند.

منبع : گروه هنری 17
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q