۱۴۰۳ سي و يکم ارديبهشت - 01:25 ب.ظ

منصور صفائیان:تا بازگشت سالار عقیلی از سفر، بستری را برای رفع این سوء تفاهم آماده کنیم

تا بازگشت سالار عقیلی از سفر، بستری را برای رفع این سوء تفاهم آماده کنیم

نوای فارس: حذف سالار عقیلی از جدول سی ویکمین جشنواره موسیقی فجر باعث حواشی بسیاری شد. ارکستر موسیقی وزیری به سرپرستی کیوان ساکت که قبل تر بنا بود به خوانندگی سالار عقیلی به روی صحنه برود، حال باید خواننده جدید انتخاب کند. به همین دلیل با منصور صفائیان مدیر هنری و اجرایی ارکستر موسیقی وزیری به سرپرستی استاد کیوان ساکت در باره عدم حضور سالار عقیلی  در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر گفت و گو کردیم.

-  با توجه به اینکه در جدول برنامه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر جناب آقای سالار عقیلی به عنوان خواننده  ارکستر موسیقی وزیری معرفی شده اند  با اتفاقات پیش آمده عدم حضور آقای عقیلی در جشنواره قطعی شده است؟

باید عرض کنم با وجود انتشار خبر عدم حضور جناب سالار عقیلی در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در فضای مجازی  و متاسفانه ابلاغ جایگزینی خواننده از سوی ستاد جشنواره به ارکستر موسیقی وزیری در کنسرت 23 بهمن ماه،  جناب استاد ساکت و ارکستر موسیقی وزیری با تمام قوا در صدد رایزنی و پیگیری این اتفاق هستند تا به وعده خود که همان شنیدن صدای گرم و دلنشین سالار عقیلی که بارها و بارها در مناسبت ها و آیین های مختلف ملی  وانقلابی باعث ایجاد حس غرور و افتخار در میان ایرانیان شده است و همچنین صدای ساز با احساس استاد کیوان ساکت عمل کنند. سال هاست این زوج هنری لحظات ناب و خاطرات شیرینی را برای مخاطبان و دوستداران موسیقی خلق کردند. امید است که بار دیگر این اتفاق مبارک در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر نیز تکرار شود و خاطره ای ماندگار در اذهان علاقه مندان هنر و موسیقی نقش ببندد. 

-  نظر شما در مورد این اقدام جناب سالار عقیلی چیست؟

جناب عقیلی بدون شک از خوانندگان مطرح و توانمند عرصه موسیقی کشور هستند و سال ها  خدمت به موسیقی فاخر ایرانی در کارنامه هنری ایشان به چشم می خورد که قابل توجه وتقدیر است. حضور ایشان نیز در یکی از شبکه های ماهواره ای، بدون حاشیه های سیاسی و منحصر به یک برنامه تبلیغاتی_هنری بوده، و همین طور که دریاداشت منتشر شده از سوی ایشان  دیدیم صریحا اذاعان داشتند که هیچ نیتی به غیر ازترویج موسیقی فاخر ایرانی نداشته وبه شدت از کشورعزیز و برگزاری کنسرت در داخل مملکت، به خصوص در شهرستان ها دفاع نموده و همواره راهی به جز تلمذ هنر موسیقی اصیل ، راه دیگری نپیموده و حتی کوچکترین ذره ای  هدف سیاسی در میان نبوده است. درهر حال امیدواریم این موضوع با پیگیری های دوستداران ایشان علی الخصوص ارکستر موسیقی وزیری و همچنین رایزنی میان این هنرمند عزیز و مسئولان محترم وزارت ارشاد به زودی حل و فصل شود. ارکستر موسیقی وزیری بیش از هر شخص و نهادی در راستای تحقق این امر تلاش خواهد کرد.

 

 

 

- همکاری استاد کیوان ساکت و سالار عقیلی به چه زمانی بر می گردد؟

همکاری جناب سالار عقیلی با استاد کیوان ساکت و ارکستر موسیقی وزیری از سالها پیش شروع شده جناب عقیلی از سال 76 در اوان جوانی کنسرت های متعددی با استاد ساکت داشتند و این همکاری تا الان هم تداوم داشته و در حال حاضر هم سالار عقیلی و استاد کیوان ساکت در طول سال، برنامه های زیادی را در داخل وخارج از کشور برگزار می کنند .عکس ها و تصاویری  از کنسرتهای استاد ساکت وسالارعقیلی وجود دارد که سن کم جناب سالار عقیلی گویای این همکاری دیرینه است.

- آیا عدم حضورجناب  سالار عقیلی به برگزاری کنسرت  ارکستر وزیری صدمه خواهد زد؟

طی چند روز گذشته هنرمندان مختلفی با ارکستر وزیری رایزنی کردند و خوانندگان زیادی برای همکاری با ارکستر موسیقی وزیری و حضور در کنسرت 23 بهمن اعلام آمادگی و ابراز تمایل نموده اند . با این حال نظر استاد ساکت بر این است که در راستای تحقق  وعده ای که به دوستداران موسیقی داده ایم تلاش کنیم و این مهم منوط به بازگشت جناب سالار عقیلی از سفر و اعلام نظر مسئولین محترم وزارت ارشاد در خصوص حضور ایشان در جشنواره می باشد، لذا ما در صدد هستیم  تا بازگشت ایشان از سفر ، بستری  را برای رفع این سوء تفاهم آماده کنیم.

- لطفا توضیحاتی در مورد خود ارکستر موسیقی وزیری و نوازندگان فعال در کنسرت 23 بهمن بفرمایید.

ارکستر موسیقی وزیری به سرپرستی استاد کیوان ساکت سابقه و پیشینه زیادی دارد و یکی از بزرگترین و توانمند ترین ارکسترهای خصوصی حال حاضر کشور محسوب  می شود در این کنسرت نزدیک به 40 نوازنده حضور دارند ، تلفیقی از 2 گروه سازهای موسیقی ایرانی و سازهای موسیقی  کلاسیک که به جرات می توان گفت مجرب ترین وبرجسته ترین نوازندگان ایران در این کنسرت حضور دارند .حضور اساتیدی همچون سیاوش ظهیرالدینی، کریم قربانی، پدرام فریوسفی، نیما زاهدی، ناصر رحیمی، فرشید حفظی فرد، حسین پورمعین ، پورنگ پورشیرازی، و جمع کثیری از نوازندگان چیره دست و گلچین شده ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر موسیقی ملی ایران در کنار استاد کیوان ساکت دلیلی بر این مدعا است.

- ارکستر موسیقی وزیری از حمایت مالی دولتی یا خصوصی هم برخوردار است ؟

متاسفانه خیر. هیچ گونه حمایت مالی وجود ندارد و ارکستر کاملا خصوصی اداره می شود ولی من به عنوان مدیر هنری و اجرایی ارکستر از تمام اشخاص و یا موسساتی که تمایل به همکاری و سرمایه گذاری با ارکستر موسیقی وزیری به عنوان یکی از بهترین ارکسترهای حال حاضر را دارند دعوت می کنم تا برای دیدن این کنسرت در تاریخ 23 بهمن در جشنواره موسیقی فجر شاهد هنرنمایی هنرمندان این ارکستر باشند. در عین حال اعلام آمادگی می کنیم که امکان حضور دوستان در جلسات تمرین ارکستر نیز که در ماه جاری برگزار می شود برای رایزنی و آشنایی بیشتر با این مجموعه وجود دارد و دوستان علاقه مند می توانند برای هماهنگی های بیشتر با من تماس بگیرند.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q