۱۳۹۹ چهاردهم خرداد - 05:32 ق.ظ

پیام سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی و یکمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر

پیام سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی و یکمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر
 نوای فارس: سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی‌ویکمین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر پیام داد.

به گزارش روابط عمومی سی‌ویکمین جشنواره موسیقی، «فرزاد طالبی» در این پیام آورده است:‌ «با اندکی تامل می توان دریافت که فرهنگ و هنر هر ملت، جلوه‌گاه روشن تفکرات، سلیقه ها، باورها و آرمان‌های آن ملت است و بی تردید فرهنگ پویا و هنر تعالی بخش ایران اسلامی، منشوری پایدار برای دعوت انسان‌ها به ارزش‌ها و امیدواری‌ها و نگاه‌های سازنده‌ی اجتماعی است و در این میان، هنر موسیقی این سرزمین سرافراز، سرشار از زیبایی‌ها و ظرافت‌هایی است که روحیۀ ممتاز ساکنان این مرز پرگهر را معرفی می‌نماید.

در این رهگذر، جشنواره‌های موسیقی فجر در مسیر برگزاری سی سالۀ خود، تلاش کرده است تا ضمن روایت پیام انقلاب اسلامی، ظرفیت‌های این هنر ارزشمند را در تعریف مولفه‌های فرهنگی کشور به تماشا بگذارد و هر چند این راه سی ساله، با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده؛ ولی دست اندرکاران جشنواره سی و یکم، در پی آن هستند تا ابعاد مختلف این رویداد، دارای چنان گستره و تاثیری باشد که پس از آیین اختتامیه‌اش، «موسیقی»، روزهایی نو با امیدها و تکاپوهایی تازه را در ساحت های متنوع خود آغاز نماید.

از این منظر و در راستای سیاست‌های کلان نظام و وزارت متبوع، بر آن شدیم تا برای انجام شایسته‌تر امورِ این نوبت از جشنواره، به توان و تجربه و تخصص خود هنرمندان این حوزه‌ی شریف، اعتماد شود و در سایۀ همین نگاه، تلاش شود تا برنامه های پیشاروی، از حضور هنرمندان برجسته و توانمند، به درستی و تنوع، بهره مند باشد.

همچنین ارزش‌یابی تولیدات موسیقایی کشور - به ویژه در گونۀ آلبوم- و اختصاص جوایز مناسب و قابل توجه به بخش‌های مختلف کیفیت آثار، اقبال مخاطبین، توانایی و تخصص و تاثیرگذاری موسسات تهیه و تولید و نشر موسیقایی، از دیگر رویکردهای تازه در این جشنواره بوده است.

تعریف "جایزۀ باربد" به اعتبار داوری‌های دقیق و جریان ساز آثار از سوی استادان برجستۀ هنر موسیقی امروز کشور و نیز انتخاب زبده‌ترین گروه‌های شاخص بین‌المللی و اختصاص نگاه ویژه به فعالان نامدار موسیقایی در گسترۀ ایران فرهنگی، از تمهیدات جاری شده برای ارتقاء جایگاه جشنواره و تامین سلیقه‌های حرفه‌ای این عرصه می‌باشد.

دعوت از سفرا و مدیران فرهنگی- هنری خارجی، به منظور ایجاد امکانی بهتر برای معرفی توان هنری ایران و میسر نمودن انتخاب برنامه‌ها از سوی میهمانان جشنواره و اختصاص بخش مناسبی از بلیت‌های جشنواره به دانشجویان و هنرجویان رشتۀ موسیقی، از دیگر گام های متفاوت سی و یکمین دورۀ این رخداد مغتنم بوده است.

با امید آن که سال‌های آتی، روند تحولات تاثیرگذار این جشنواره، امتداد یافته و شاهد ارتقای جایگاه این هنر و حضور گسترده تر اهالی شریفش در متنوع‌ترین گرایشات و سلیقه‌ها و سازنده‌ترین پیشنهادات و همراهی‌ها باشیم.»
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q