۱۴۰۳ ششم ارديبهشت - 12:08 ب.ظ

با اجرای محمد معتمدی و علیرضا قربانی؛نخستین جشنواره کیش مهر آغاز به کار کرد

نخستین جشنواره کیش مهر آغاز به کار کرد

نوای فارس- آیین افتتاح نخستین جشنواره کیش مهر در موسسه اکو برگزار شد، در این مراسم هنرمندان، اساتید و ریاست موسسه اکو و جمعی از علاقه مندان و فرهنگ دوستان حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم دبیر جشنواره گزارشی را درباره بخشهای مختلف این جشنواره ارایه  کرد و گفت: جشنواره کیش مهر در 3 بخش برگزار خواهد شد ، بخش نمایشگاه آثار هنری با محوریت مولانا که در موسسه اکو با حضور اساتید به نام کشور و چهره  ماندگار عرصه خوشنویسی محمد سلحشور برگزار می‏شود. بخش دوم جشنواره گذر مولانا نام دارد که از تاریخ 28 شهریور ماه تا 6 مهر ماه در پارک ایرانشهر برپاست، این گذر شامل برگزاری کارگاه هنرهای تجسمی، ساخت و ارایه محصولات هنری در ارتباط با مولانا و اجرای هنرهای دستی به صورت زنده شامل سفالگری، نگارگری، تذهیب، معرق، قلم زنی و شهر خوانی و مثنوی خوانی و تاتر خیابانی می باشد.

وی افزود: بخش اصلی جشنواره در روزهای 7 و 8 مهر ماه در تار اندیشه و با اجرای ژاله صادقیان و سخنرانی استاد ناصر مهدوی و استاد توفیق سبحانی و اجرای زنده محمد معتمدی و علیرضا قربانی برگزار می شود.

لازم به ذکر است که بخش گالری جشنواره کیش مهر تا روز 8 مهر ماه در موسسه اکو دایر است و آثار خوشنویسی محمد سلحشور، امیر احمد فلسفی، الهه خاتمی، اسرافیل شیر چی و آثار نقاشی مرتضی خلج و عکسهای بابک برزویه به نمایش گذاشته شده است . بازدید از ساعت 10الی 19 و برای عموم آزاد است.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q