۱۴۰۳ سوم مرداد - 04:13 ق.ظ

درچهارمین شب از سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر؛امیل تاباکوف ارکستر سمفونیک تهران را رهبری کرد

امیل تاباکوف ارکستر سمفونیک تهران را رهبری کرد
نوای فارس-محمود کاملی: امیل تاباکوف رهبر بزرگ بلغارستانی ارکستر سمفونیک تهران را با حضور علی رهبری رهبر ارکستر سمفونیک تهران رهبری کرد.

به گزارش نوای فارس؛امیل تاباکوف رهبر، آهنگساز و نوازنده پر آوازه کنترباس بلغاری که تاکنون رهبری بسیاری از ارکسترهای مهم دنیا را به عهده داشته است ، در چهارمین شب سی و یکمین جشنواره فجر ارکستر سمفونیک تهران را رهبری کرد.

این برنامه که در ساعت 21 روز بیست و چهارم بهمن ماه در تالار وحدت تهران اجرا شد، در دوبخش به سمع و نظر علاقه مندان و حاضران در سالن رسید.
نوازنده ها ٢١:١٠ روی سن آمدند و شروع به نواختن کردند.
در بخش اول این کنسرت، امیل تاباکوف ارکستر را به اجرای قطعاتی محلی واداشت که تحسین همگان را برانگیخت. او در این بخش چهار قطعه محلی گرگانی اثر محمد سعید شریفیان را به اجرا در آورد. این قطعات به دلیل تم محلی که داشتند توانستند مورد توجه قرار بگیرند. اجرای قطعه اول تا 21:25 به طول انجامید.

«رومئو ژولیت» اثر چایکوفسکی قطعه بعدی بود که توسط  امیل تاباکوف بلغارستانی رهبری و اجرا شد. این قطعه نیز با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه شد و توانست مورد توجه بسیاری از حاضران در سالن قرار بگیرد که در واقع قطعه پایانی بخش اول این برنامه بود که توسط ارکستر سمفونیک تهران  و به رهبری تاباکوف اجرا شد.

 در بخش دوم نیز این ارکستر به اجرای سمفونی «دنیای نو» اثر دورژاک پرداخت تا پایان این اجرا پایانی خوش با طعم سمفونی باشد.
از نکات جالب توجه این کنسرت این بود که در پایان هر بخش تاباکوف به دلیل تشویق بیش از حد حاضران در سالن مجبور به بازگشت روی سن شد.

اميل تاباكوف رهبر، آهنگساز و نوازنده پرآوازه كنترباس بلغاري كه تا كنون رهبري بسياري از اركسترهاي مهم دنيا را بر عهده داشته به دعوت سي و چهارمين جشنواره موسيقي فجر اركستر سمفونيك تهران را رهبري كرد.

تاباكوف متولد ١٩٤٧ در بلغارستان است كه دارنده جوايز موسيقي ملي معتبر مانند نوازنده سال از راديو ملي بلغارستان در سال ١٩٩٢، چنگ كريستال از اتحاديه نوازندگان بلغارستان (٢٠٠٩) است.
او براي مرد سال (١٩٩٢) توسط مركز كتابشناختي بين المللي در كمبريج منصوب شد.

وي در ميان صد بهترين حرفه ايي ها براي سال ٢٠١٢ توسط مركز بين المللي زندگي نامه هاي انگلستان قرار گرفت.

عکس های علی مجلسی از این کنسرت را در ادامه ببینید:
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q