۱۳۹۷ چهارم اسفند - 10:23 ب.ظ

فرش قرمز برای «عکس زمستونی تهران»

فرش قرمز برای «عکس زمستونی تهران»
نوای فارس – پریا حیرتی: دوشنبه 10 اسفند ماه، رستوران لیدوما میزبان بازیگران و موزیسین های برجسته ای بود که برای مراسم رونمایی از اولین آلبوم رسمی کامران تفتی با نام «عکس زمستونی تهران» حاضر شده بودند. هنرمندان یک به یک از روی فرش قرمز و از میان عکاسان عبور کرده و وارد رستوران می شدند.

ساعت 12 شروع رسمی کنفرانس خبری این بازیگر به تازگی خواننده شده بود. آیدا مصباحی تهیه کننده، علی اوجی به عنوان مجری طرح، میثم یوسفی به عنوان مدیریت هنری، بهنام جلیلیان به عنوان طراح موسیقی، حسین غیاثی و نسیم کیانی ترانه سرایان آلبوم و رامین عبدالهی و سعید رضایی تنظیم کنندگان آلبوم در جایگاه رو به رو خبرنگاران نشسته و آماده پاسخگویی به سوالات آنان شدند.

آیدا مصباحی تهیه کننده این آلبوم در ابتدا نشست بیان کرد: من همیشه روزنامه نگار بودم و می مانم. این آلبوم به خاطر حس و حال خوبی که بین اعضای گروه وجود داشت، تولید شد. ما همیشه دنبال موسیقی می گشتیم که حالمان را خوب کند. سال هاست با ترانه های حسین غیاثی و میثم یوسفی آشنا بودم و اتودهایی که آنان به نوعی  در آب نمک نگه داشته بودند را گوش دادم و ار بین شان انتخاب کردم و قرار شد آز آن ها استفاده کنم. با اینکه این دوستان نمی خواستند از آن ترانه ها استفاده موسیقایی شود، اما من به آنها زور گفتم و مجبورشان کردم که از این ترانه ها برای ساخت یک آلبوم استفاده کنند. در عین حال از مدت‌ها قبل نیز می دانستم که صدای کامران تفتی ویژگی های خاصی دارد که می توان روی آن کارهای بیشتری انجام داد در نتیجه در یک جمع دوستانه دور هم جمع شدیم و آلبوم «عکس زمستونی تهران» را منتشر کردیم. در این مدت با ترس بسیار زیادی وارد مرحله تولید کار شدیم چون طی سال های اخیر حضور بازیگران مطرح در عرصه های خوانندگی از سوی منتقدان فیدبک خوبی نداشت اما این ریسک را انجام دادیم و بسیار خوشحالیم که در این مدت کامران تفتی به گونه ای در خدمت اثر بود که اصلاً احساس نمی کردیم که با یک بازیگر در ارتباط هستیم.

کامران تفتی خواننده آلبوم «عکس زمستونی تهران» گفت: بخش بزرگی از کار مدیون محبت دوستان و هنرمندانی است که من را در تهیه و تولید این اثر کمک کردند. آنها در این مدت به قدری حرفه ای عمل کردند که باعث شد من تا نهایت تلاشم کاری کنم که آلبوم از فضای بازیگری ام به دور باشد. ‌ من در این آلبوم تلاش کردم که کاراکتر خوانندگی ام نسبت به فعالیت در حوزه بازیگری متفاوت باشد و در عین حال به گونه ای باشد که برآمده از دل و احساسم آثار به مخاطب ارائه شود و به طور حتم اگر همراهی آیدا مصباحی، بهنام جلیلیان و میثم یوسفی نبود این آلبوم نیز وجود نداشت. من معتقدم این آلبوم به دلیل کارهای زیادی که به لحاظ کیفی روی آن انجام شده، با مارکت موسیقی کشورمان فاصله دارد و بسیار خوشحالم که در این مدت با اضافه شدن علی اوجی به کار، این قایق که یک پاروی آن کم بود با سربلندی به مقصد نهایی برسد. من بر این باورم که آلبوم «عکس زمستونی تهران» فارغ از حضور من در عرصه بازیگری می تواند مورد توجه قرار گیرد.

میثم یوسفی در ادامه صحبت عوامل گفت: من همیشه روزنامه نگار هستم و از تبعات روزنامه نگاری و ترانه سرایی معترض بودنم به تمام آلبوم هاست.  این اولین آلبومی است که همه ایده آل هایم در آن رعایت شده چرا که همه ما به هم کمک کردیم تا تولید آلبوم در بهترین شرایط ممکن به مخاطبان عرضه شود و امیدوارم تفکرگرایی و جدی گرفتن مخاطب در آلبوم های تولید شده حوزه موسیقی پاپ بیشتر شود. حال ما از تولید این آلبوم خوب است، اما بی صبرانه منتظر نقدها و نظرات منتقدان و مخاطبانی هستیم که این آلبوم را از امروز می شنوند.

بهنام جلیلیان از موزیسین های موفق موسیقی نیز درباره آلبوم «عکس زمستونی تهران» گفت: یکی از امتیازهای آلبوم این است که توانستیم با حفظ جایگاه بازیگری کامران آن را تولید کنیم. گرچه خیلی ها بر این باورند که ورود بازیگران به عرصه خوانندگی عیب بزرگی است، اما من دوست دارم به جنبه مثبت ماجرا نگاه کنم و بگویم که در این مدت هر آنچه که من به لحاظ حسی از کامران تفتی می خواستم، به درستی انجام می داد بنابراین نه تنها این حضور را یک عیب نمی دانم بلکه بر این باورم که آلبوم یاد شده، تجربه بسیار موفقی است و در یک جمله این آلبوم یک آلبوم محترم است که در هر یک از قطعات آن می توانیم با روحیات متفاوت خواننده آشنا شویم.

حسین غیاثی ترانه سرا موفق موسیقی که در این آلبوم همکاری دارد، بیان کرد: بدون هیچ تعارفی، این آلبوم نتیجه اعتماد اعضا به یکدیگر و درایت آیدا مصباحی به عنوان تهیه کننده است. ترانه های منتشر شده در این آلبوم، قطعاتی بودند که در همه این سال ها همراه ما بودند ولی اتفاقی نیفتاده بود که فضایی برای انتشار داشته باشند. خوشبختانه بنده از تمام قطعات منتشر شده راضی ام و هر بار که آنها را می شنوم احساس می کنم با جان و دل در خدمت ملودی اثر هستند و مطمئنم همانگونه که کار برای ما بازخورد خوبی داشت، برای مخاطب نیز بازخورد خوبی خواهد داشت.

علی اوجی مجری طرح آلبوم «عکس زمستونی تهران» به عنوان یکی از تهیه کنندگان موسیقی درباره این آلبوم گفت : آلبومی که امروز در مراسم رونمایی آن حضور داریم، آلبوم قابل دفاعی است و من می توانم بگویم کامران تفتی یک استعداد در موسیقی ماست و هر کسی غیر از این بگوید، به اعتقاد من چیزی درباره کامران تفتی نمی داند. بهنام جلیلیان به عنوان طراح موسیقی آلبوم نیز موسیقی بسیار خوبی را به مخاطب ارائه داده و من تصور می کنم که در آینده نام او را بیشتر می شنویم. به هر ترتیب بنده فکر می کنم راه کامران تفتی در موسیقی راه دشواری است چرا که اگر او در آینده کار ضعیف تری از این آلبوم بسیار خوب را به مخاطب ارائه دهد، سقوط وحشتناکی خواهد داشت. موسیقی ایران به شدت از نبود تهیه کننده رنج می برد و همین باعث می شود که آثار خوبی در حوزه موسیقی پاپ تولید نشود.

رامین عبدالهی از تنظیم کنندگان این آلبوم بیان کرد: من بسیار خوشحالم که در این آلبوم حضور دارم. بهنام جلیلیان همیشه در سکوت کار می کند و شاید بین موزیسین ها نام آشنایی نباشد اما همیشه از او به عنوان استاد یاد می کنم و در این آلبوم هم به من کمک بسیاری کرد. به نظر من خوانندگان همگی باید بازیگر باشند. کامران به واسطه بازیگری می تواند حس را منتقل کند و کلمات را به خوبی ادا کند. حضور میثم یوسفی و حسین غیاثی اتفاق تازه ای در موسیقی است. نسیم کیانی هم از ترانه سرایان جوانی است که من در این آلبوم روی ترانه اش ملودی ساختم.

سعید رضایی دیگر تنطیم کننده این آلبوم نیز بیان کرد: افتخار می کنم که در این آلبوم همکاری داشتم و خوشحالم که یکی از قطعات ساخته من نام این آلبوم شد.

تفتی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر تغییر فضای موسیقی اش گفت: آلبوم قبلی من دکلمه بود. وقتی قرار شد این البوم را کار کنیم، محکم تر در این راه قدم گذاشتم. آیدا مصباحی و میثم یوسفی فضای متفاوتی از موسیقی را پیش روی من گذاشتند و این مسیر درست موسیقی من بود. این تغییر فضا به این دلیل بود. نمی خواستم کار پاپیولار بخوانم. من یک آلبوم با افراد دیگر کار کرده بودم که به دستور آیدا مصباحی تمام قطعات آن را دور ریختم و حالا از این اتفاق خوشحالم. من را با این آلبوم قضاوت کنید.

اعضای سازنده این آلبوم در پاسخ به سوال خبرنگار نوای فارس مبنی بر این که کامران تفتی یک چهره مشهور و محبوب در بازیگری است، از این که به عنوان خواننده شروع به کار کند، ترس نداشت. این گونه پاسخ دادند.
کامران تفتی: مسلما ترسناک است. اتفاقا مجله «تبار» هم با همین گروه آغاز کردم و بعد «عکس زمستونی تهران» هم با این گروه شروع شد. این حس خود من است و نیاز نیست جلو دوربین بیان شود، این بار با موسیقی آن را بیان کردم. من به اوج و سقوط فکر نکردم فقط احترام به گوش شنوایی مخاطبانم برایم اهمیت داشت. اندیشه این آلبوم احترام گذاشتن به افرادی است که می خواهند موسیقی خوب گوش دهند.
میثم یوسفی: پرفورمنسی که خواننده اجرا می کند، بسیار مهم است. کامران تفتی کلام را بازی کرد. هنگام ضبط قطعاتی هم چون «عکس زمستونی تهران»، «یادگاری» و «باران» آن قدر حال کامران هنگام ضبط بد شد که من از نوشتن این ترانه ها ناراحت شدم. همین بازیگر بودن کامران به بهتر خواندنش کمک کرد. کامران خشت خامی بود که ما با بی رحمی آن را به این جا رساندیم.
آیدا مصباحی: ما وقتی برای دوستان سینمایی این آلبوم را پخش کردیم، همه آن ها هم نظر بودند که این نوع خواندن، تصویر سازی دارد. ویدیو هایی که برای این آلبوم ساخته می شود، سند این حرف است.
بهنام جلیلیان: کامران هم نوازنده خوبی است و هم در خانواده موزیسین بزرگ شده است، به نظر من باید از ابتدا موزیسین می شد تا بازیگر. در این راه موفق تر است.
علی اوجی: اگر کامران تفتی بازیگر نبود، به طور قطع مسیر موفق تری را طی می کرد. بازیگران زیادی خواستند به موسیقی وارد شوند و من با آن ها همکاری داشتم، اما کامران بسیار قوی است. بهتر است به اثر نگاه کنیم تا به نام خواننده. این آلبوم قابل دفاع است.
آیدا مصباحی در انتها این نشست اعلام کرد که 10 هزار نسخه از این آلبوم را شرکت استیل اذین ایرانیان به نفع خیریه خریداری کرده است.
محمدعلی بهمنی، علی ضیاء، شاهرخ تویسرکانی، افشین مقدم، یغما گلرویی، کاوه آفاق، سید محمد حسین تفرشی، علیرضا میرآقا، نیما مسیحا، شبنم فرشادجو، سامان مقدم، علی قربان زاده، حجت اشرف زاده، سیامک عباسی، امیر عظیمی، آرش پاکزاد، مانی رهنما،مهرداد نصرتی، روزبه نعمت الهی، بهرنگ علوی، حسن علیشیری و تعدادی دیگر از هنرمندان در این مراسم به عنوان مهمان ویژه حضور داشتند.منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q