۱۴۰۳ سي و يکم ارديبهشت - 01:08 ب.ظ

اردیبهشت 95 منتشر می شود«چمدون تو» آلبوم جدید مهدی یغمایی

«چمدون تو» آلبوم جدید مهدی یغمایی
نوای فارس – مهرنوش گرمابی: مهدی یغمایی خواننده با سابقه و خوش آوازه موسیقی پاپ در ماه های گذشته هم چون سایرخوانندگان مطرح به دلیل پخش غیر قانونی آثارش از سایت رادیو «جوان» و سایر شبکه های ماهواره ای ممنوع الفعالیت شده بود. اکنون پس از گذشت چند ماه از این اتفاق خبرهای خوشی مبنی بر رفع ممنوع الفعالیت شدن این خواننده با اخلاق و خوب کشورمان منتشر شده است . مهدی یغمایی هم چنین مدتی است که به عنوان داور در برنامه تلویزیونی«شب کوک» برنامه ای که توانسته است در زمان بسیار کوتاه و علی رغم کلیه محدودیت ها جای خود را دربین مردم هنر دوست و علاقه مند به موسیقی به خوبی باز کند  به عنوان داور حضور دارد . به بهانه انتشارخبر رفع ممنوع الفعالیت شدن این خواننده محبوب و همچنین جویا شدن از حال و هوای این روزهای برنامه «شب کوک » با وی گفت و گو کردیم:

- به نظر شما شرکت کنندگان در برنامه «شب کوک» تا چه حد مستعد هستند  که ما درآینده بتوانیم آن ها را به عنوان خوانندگان مطرح و حرفه ای بشناسیم؟

این سری از برنامه شب کوک به دلیل این که فراخوان عمومی نداشته شاید خیلی از علاقه مندان با موسیقی در سراسر کشور نتوانستند در زمان مناسب اعلام آمادگی کنند. البته افرادی هم از جاهای مختلف ایران در این برنامه شرکت کرده بودند، اما به طور حتم می شد که اتفاقات بهتری هم در بین شرکت کنندگان رخ دهد و استعداد های بهتری هم وارد برنامه «شب کوک » بشوند. ولی این 12 نفر آخر و در نهایت 4 نفری که انتخاب خواهند شد. البته چند شرکت کننده در برنامه حضور داشتند که واقعا حرفه ای بودند و سعی می کردند که آثار متفاوتی را ارائه بدهند. من فکر می کنم در آینده مشروط بر این که کار و ترانه ها را به درستی انتخاب نمایند و در صورت سیاست گذاری صحیح و داشتن تبلیغات مناسب به طور حتم در آینده شاهد موفقیت این عزیزان در عرصه موسیقی حرفه ای خواهیم بود.

ولی من مطمئن هستم که دوره بعد «شب کوک» استعداد های بهتر ظهور خواهند کرد شاید اگر زمان کمی به عقب برگردد به دلیل وجود برخی از خط قرمز ها و ممیزی ها در صدا وسیما جمهوری اسلامی ایران که انصافا برخی از آن ها هم به حق هستند. شاید تهیه برنامه این چنینی  یک مقدار سخت و ناممکن به نظر می رسید. اما با عنایت خداوند و همین طور حمایت مسئولان و تلاش دست اندر کاران برنامه «شب کوک» این برنامه تهیه و تولید شد البته یک مقدار نگرانی های در روزهای اول وجود داشت، چون این اولین بار است که برنامه ای این چنینی در صدا و سیما پخش می شود. اما  با لطف خداوند این برنامه ساخته شد و تا فینال هم ادامه دارد و خداوند را شاکرم که این برنامه مورد استقبال مردم هم قرار گرفته و به خوبی توانسته است جایگاهش را در میان مردم و علاقه مندان به موسیقی  پیدا کند .

- آیا شما دردوره های بعدی برنامه شب کوک باز هم به عنوان داور حضور دارید ؟

در تمام دنیا برنامه هایی با این ماهیت ساخته می شوند و روال کار به این شکل است که معمولا داورهای برنامه ثابت می مانند و البته ممکن است یک یا دو داور تغییر کنند و چهرهای جدیدی به بخش داوری اضافه شوند اما به طوری کلی بیس وپایه داوری تغییری نمی کند. برای من باعث افتخار خواهد بود که بتوانم در دوره های بعدی هم کنار این عزیزان باشم.امیدوارم بتوانم کنار این  گروه دوست داشتنی و همدل بمانم چون واقعا انرژی و جو بسیار خوب و صمیمانه ای  بین اعضای برنامه «شب کوک» حاکم است و همین انرژی مثبت و همدلی باعث شده است که برنامه «شب کوک» تا این جای کار به خوبی ادامه پیدا کند و موفق باشد.

- با توجه به این که این روزها خبرهای خوشی مبنی بر رفع ممنوع الفعالیت شدن شما شنیده می شود، آیا زمان دقیقی را برای انتشار آلبوم جدیدتان همین طور برگزاری کنسرت در نظر دارید؟

همان طور که می دانید علت ممنوع الفعالیت شدن من و تعدادی از همکارانم به این دلیل بود که آثارما به صورت غیر قانونی در روی سایت رادیو «جوان» که سایت غیر مجازی است قرار داشت . در ماه های گذشته از تمامی خوانندگانی که آثارشان روی این سایت قرار داشت خواسته شد که به حراست ارشاد مراجعه کنند و توضیحاتی را ارائه بدهند. توضیحات بنده هم خوشبختانه برای مسئولان محترم ارشاد قانع کننده بود و پذیرفتند که ما هم از این که آثار مان به صورت غیر مجاز روی این سایت قرار دارد شاکی و معترض هستیم  و در نهایت اجازه دادند که ما روند دریافت مجوز های نهایی آلبوم را پیش ببریم.  طبق آخرین جلسه ای که من با آقای «سپهر صاحبی» تهیه کننده آلبوم داشتم قرار براین است که اگر مشکلی پیش نیاید و تغییری در برنامه ریزی ها به وجود نیاید چون یکی ازقطعات آلبوم  دارای ویدئو کلیپ است که باید سیر مجوز هایش را طی کند و همین طور ساخت تیزرهای تبلیغاتی بنده فکر می کنم به امید خدا ما بتوانیم اردیبهشت ماه سال 1395آلبوم را منتشر کنیم و همچنین برای برگزاری کنسرت های تهران و شهرستان ها هم صحبت شده که در بهترین زمان پس از انتشار آلبوم تاریخ دقیق اجرا ها هم مشخص خواهد شد . که در خوش بینانه ترین حالت من فکر می کنم پس از ماه مبارک رمضان ما بتوانیم کنسرت ها را برگزار کنیم .

- با توجه به وقفه چند ماه ای که از زمان اخذ مجوز و انتشار آلبوم به وجود آمده آیا ممکن است آلبوم شما دست خوش تغییراتی شود؟

نام آلبوم «چمدون تو» هست، اما به دلیل وقفه نسبتا طولانی که در انتشار آلبوم رخ داده من ترجیح دادم که عکس پوسترهای تبلیغاتی  و عکس روی جلد آلبوم تغییر کند و با چهر ای جدید آلبوم را منتشر کنم. پیش از این آلبوم من 12 قطعه داشت و من دو قطعه جدید را به آلبوم اضافه کردم که فکر می کنم این دو قطعه جزو قطعات شنیدنی آلبوم باشند .

-  آیا امسال هم قصد انتشار قطعه ای را در روزهای پایانی سال دارید؟

همان طور که اطلاع دارید من به تازگی قطعه ای را با عنوان «تورسیدی» با ترانه ای از«حمید خلف بیگی» و تنظیم «پورزاد علایی» و آهنگسازی «حسام ناصری» و هم چنین میکس و مسترینگ «آرش پاکزاد» منتشر کرده ام. یک قطعه آماده با ملودی از خودم و ترانه ای از «علی بحرینی » دارم اما قول نمی دهم تا پایان سال آماده شود. ولی سعی می کنم، درصورت امکان این قطعه را در روز های پایانی سال منتشر کنم .منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q