۱۴۰۳ سي و يکم ارديبهشت - 12:39 ب.ظ

معین راهبر در گفت و گو با نوای فارس منطق و تجربه برای ایجاد تفاوت

 منطق و تجربه برای ایجاد تفاوت
نوای فارس- مهرنوش قضاوتی: معین راهبر تنظیم کننده قطعات خاطره انگیزی چون «عصر پاییزی»، «هراس»، «سال درد»، «به عشق تو» و «فصل بهار» است. حال او خودش تصمیم به خاطره سازی با مخاطب هایش گرفته است. «اگه دل شکسته ایم»، «باور نکن»، «شک ندارم» قطعاتی است که با صدای این تنظیم کننده شنیده شده است. برای اطلاع از فعالیت ها و تصمیم هایش در حوزه خوانندگی با او به گفت و گو کردیم:
- چند قطعه با صدای خودتان منتشر شده است. تصمیم تان برای ادامه فعالیت در زمینه خوانندگی جدی است؟
تا الان چند قطعه منتشر کردم. اما به طور حتم در سال 95 بیشتر از من خواهید شنید. تلاش کردم در قالب احساساتم قطعاتی منتشر کنم، طوری که به فعالیتم در زمینه تنظیمم لطمه ای وارد نکند.

-  پس اولویت تان تنظیم کنندگی است و خوانندگی در رده دوم قرار می گیرد؟
اولیت من اول تنظیم و بعد خوانندگی است. اما در آینده ممکن است تغییر کند.

- چه شد که خوانندگی را انتخاب کردید؟
حس می کنم جوابی را که می خواهم تنظیم نمی تواند به من بدهد وخوانندگی می تواند من را به آن چه می خواهم برساند.

- چه انتظاری از تنظیم داشتید که نتوانسته برای شما برآورده کند؟
چیزی را که از نظر ارتباط احساسی می خواهم، در خوانندگی بهتر می توانم به آن برسم. حس می کنم در کار و قطعه ای که خودم می خوانم بهتر می شود احساسی که دارم را بیان کنم.

-  چرا فکر می کنید در این زمینه می توانید به موفقیت برسید؟
من آدم منطقی در کار خودم هستم. اگر توانایی کاری را در خودم ببینم به سمت آن می روم. توانایی خواندن را در حدی که بتوانم حسم را به مخاطب منتقل کنم، در خودم می بینم و در این زمینه تمام توانم را به کار می گیرم. چرا از این موقعیت و نعمتی که خدا به من داده است استفاده نکنم! من این مسیر بهتر می شناسم و سریع تر می توانم ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کنم.

- بازخوردی که از انتشار این چند قطعه گرفتید، چه طور بود؟
بازخورد بسیار خوب بود. فکر نمی کردم در سومین یا چهارمین قطعه ام چنین بازخوردی از مخاطب دریافت کنم. بسیاری از دوستان هنرمندم حمایت کردند و مرا تشویق کردند که بهتر و قوی تر می توانم ادامه بدهم و صدای خوبی دارم. این برای من امید و انگیزه ای شد تا بتوانم در عرصه خوانندگی موثر تر ظاهر بشوم.

-  چه معیار هایی برای قطعات تان در نظر می گیرید؟
به نظر من اگر کاری بخواهد اتفاق جدیدی باشد، باید حرفی برای گفتن داشته باشد تا مردم آن را دوست داشته باشند. با توجه به تجربه های زیادی که در طول این سال ها کسب کرده ام، می دانم چه راه هایی برای موفق بودن یک قطعه وجود دارد. به طور قطع با نگاه جدیدی وارد حوزه خوانندگی می شوم. خیلی خوش حال می شوم اگر بتوانم قدمی در این زمینه بردارم و همان طور که در زمینه تنظیم متفاوت بوده ام در زمینه خوانندگی هم متفاوت باشم.

- تک قطعه ای در دست انتشار دارید؟
قبل از عید نوروز قطعه ای با آهنگسازی فرشید ادهمی، ترانه عاطفه حبیبی و تنظیمی از خودم منتشر می کنم. قطعه ای ریتمیک است که این سبک از من کمتر شنیده است.

- چه زمانی به سراغ آلبوم می روید؟
حساسیت زیادی روی آلبوم دارم. به احتمال زیاد در اواسط سال 95 با همت شرکتی خوب که همیشه از کار های من حمایت کرده است، منتشرمی شود.

- چه قطعاتی را برای تنظیم در دست دارید؟
در حال حاضر قطعاتی را برای آلبوم های جدید محمد علیزاده، مهدی احمدوند، علی لهراسبی، محمد اصفهانی، بهنام صفوی و علی عبدالمالکی تنظیم کرده ام که بیشتر آن ها را در سال 95 می شنویم.

- در آخر...
امیدوارم در سال 95، با تنظیم خودم و با صدای های ماندگار خاطرات خوبی برای مخاطبان موسیقی ساخته شود.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q