۱۴۰۳ سي و يکم ارديبهشت - 12:06 ب.ظ

حجت اشرف زاده در گفت و گو با نوای فارس«ماه و ماهی» عاشقانه ای تازه در نگاه مردم

«ماه و ماهی» عاشقانه ای تازه در نگاه مردم
نوای فارس – سمانه سادات امینی: حجت اشرف زاده، خواننده خوش صدای موسیقی ایرانی، با فنون اولیه موسیقی ایرانی نزد پدر خود آشنا شد و سپس در محضر اساتیدی همچون رضا شاکری، محمدرضا نوربخش، محمدرضا لطفی، محسن نفر، پرویز مشکاتیان و محمدرضا شجریان موسیقی و آواز سنتی را تعلیم دید. او تا الان دو آلبوم با نام های «شرح پریشانی» و «ماه و ماهی» را منتشر کرده است که «ماه و ماهی» با استقبال بسیاری روبرو شده است. حجت اشرف زاده همچنین توانست در جشنواره سی و یکم موسیقی فجر نظر داوران و دیگر اساتید را به خود جلب کند و جایزه بهترین آلبوم موسیقی تلفیقی را از آن آلبوم «ماه و ماهی» خود کند.
به بهانه دریافت جایزه باربد و همچنین محبوبیت قطعه «ماه و ماهی» با او گفتگویی کردیم که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود.

- شما انتظار دریافت جایزه بهترین آلبوم تلفیقی را در جشنواره سی و یکم داشتید؟
راستش ما آلبوم را برای شرکت در جشنوراه نفرستاده بودیم و این بخش به تازگی به جشنواره موسیقی فجر اضافه شده است. آلبوم هایی که بین سالهای 92 تا 94 منتشر شده بود مورد بررسی قرار گرفتند و خوشبختانه آلبوم ما شاخص های مورد نظر داوران را داشت و همچنین به پشتوانه مردم توانست جایزه را به خود اختصاص دهد. البته لازم به ذکر است که دیگر نامزد ها از جمله گروه دارکوب، داماهی و آلبوم اشارات نظر هم بسیار عالی بودند و من شخصا همیشه پیگیر فعالیت هایشان هستم.

- تیتراژ و برنامه های تلویزیونی چقدر در شهرت و محبوبیت شما موثر بوده است؟
من سال هاست با صدا و سیما همکاری دارم اما تیتراژ های زیادی نخوانده ام ولی خوشبختانه همان چند قطعه ای که با همکاری حمید اکبرزاده (آهنگساز و تنظیم کننده) خواندم از پرپخش ترین قطعات این سال ها بوده است و بعد از آلبوم «ماه و ماهی» اولین کار جدی ام را برای تیتراژ سریال «یادداشت های یک زن خانه دار» خواندم.

- به نظرتان چه چیزی باعث شده تا قطعه «ماه و ماهی» این طور به دل مردم بنشیند و مردم با آن ارتباط خوبی برقرار کنند؟
برای یک قطعه و آلبوم نمی توان از پیش تعیین کرد که چه کارهایی انجام شود تا محبوبیت و مقبولیت لازم را بین مردم کسب کند. هیچ قانونی نیست که گیرایی و دلنشینی یک قطعه را بتوان از روی آن تنظیم کرد. همه هنرمندان تلاش می کنند تا در بین مردم اقبال خوبی بدست آورند اما همزمانی انتشار یک قطعه با اتفاقاتی در جامعه، شعر خوب، ملودی، تنظیم مناسب و اجرای درست خواننده همگی در بدست آمدن این اقبال موثرند. مردم ما بسیار خوش سلیقه اند و به خوبی می توانند تفاوت کار ها را تشخیص دهند. علیرضا بدیع در قطعه «ماه و ماهی» تصویر تازه ای از عاشق و معشوق ارائه می دهد و آن ها را بسیار زیبا به ماه و ماهی تشبیه می کند. برای مردم باید کارهایی آماده کرد که روایت گر عاشقانه هایی تازه باشد تا مردم بتوانند با آن ها ارتباط نزدیک تری برقرار کنند.

-برنامه شما برای سال آینده چه خواهد بود و کنسرت بعدی کی برگزار خواهد شد؟
انشاالله اردیبهشت ماه سال جدید تور کنسرت های اروپا را برگزار خواهیم کرد و سپس با چند تک آهنگ جدید و قطعات آلبوم های قبلی، در تهران و چند شهر دیگر به روی صحنه خواهیم رفت.

- چه زمانی شاهد انتشار آلبوم جدیدتان خواهیم بود؟ در آلبوم بعدی با چه کسانی همکاری خواهید داشت؟
زمان خاصی برای انتشار آلبوم بعدی در نظر نداریم. ممکن است یک سال، سه سال و یا حتی پنج سال طول بکشد تا آلبوم بعدی منتشر شود، مهم ترین نکته برای من درستی و موفقیت آلبوم است. در آلبوم بعدی با افراد و اساتیدی همچون فاضل نظری، احمد امیر خلیلی، عباس محمدی و علیرضا بدیع همکاری خواهیم داشت. این آلبوم شامل ترانه و غزل خواهد بود و امیدوارم که بتوانیم با انتشار آن نظر مخاطبان خود را جلب کنیم.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q