۱۴۰۳ بيست و نهم تير - 09:20 ب.ظ

«باران عشق» روایت گر زندگی ناصر چشم آذر

«باران عشق»  روایت گر زندگی ناصر چشم آذر
نوای فارس – سمانه سادات امینی: بزرگداشت ناصر چشم آذر و آیین رونمایی از کتاب «باران عشق»، روز جمعه چهاردهم اسفند ماه در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار شد.
مراسم راس ساعت 17 آغاز شد و پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، حسن جوهرچی برای اجرای برنامه به روی صحنه آمد. جوهرچی ضمن سلام و خیر مقدم به اساتید و مردم حاضر در سالن ابراز خوشحالی اش را از برگزاری این مراسم بیان کرد و از تمامی اساتید عرصه موسیقی و سینما بابت حضورشان کمال سپاسگزاری را به جای آورد.
در بخش اول این برنامه از سرکار خانم شهرزاد آذرپور(مدیر مسئول انتشارات نظام الملک) دعوت شد تا به روی صحنه بیاید و چند دقیقه درباره نحوه شکل گیری و انتشار این کتاب سخن بگوید. آذرپور ضمن بیان ابراز خرسندی اش از انتشار کتاب «باران عشق» اظهار امیدواری کرد که در آینده بیشتر کتاب هایی این چنینی و با مضمون تاریخ شکل گیری زندگی یک هنرمند منتشر شود.
پس از آذرپور، حسین عصاران به روی صحنه آمد و دقایقی در باب ناصر چشم آذر و هنر او سخن گفت و این کتاب را به جامعه هنری و هنردوستان تقدیم کرد. او از ناصر چشم آذر بابت اعتمادش تشکر کرد و از تمامی تلاش های دیگر عوامل برای چاپ و انتشار این کتاب سپاسگزاری کرد. در پایان سخنانش پیامی از جانب استاد اسفندیار منفرد زاده خطاب به ناصر چشم آذر قرائت کرد که حاوی ابراز خرسندی این استاد از انتشار این کتاب و آرزوی موفقیت روز افزون برای چشم آذر بود.
پس از پایان سخنان عصاران، حسن جوهرچی از استاد لوریس چکناواریان دعوت کرد تا به روی صحنه بیاید و چند دقیقه ای با مردم حاضر در سالن سخن بگوید. چکناواریان در حالی به روی صحنه آمد که حضار ایستاده او را تشویق می کردند. چکناواریان بیان کرد که موسیقی زبان خداوند است و تمامی سبک های آن مانند معما و اقیانوسی بزرگ هستند که در این اقیانوس جزیره زیبایی وجود دارد که آن ناصر چشم آذر است. وی هم چنین در باب قطعه «باران عشق» گفت که پس از شنیدن این قطعه آرزو کردم که کاش این قطعه برای من بود و در پایان برای چشم آذر آرزوی سلامتی و موفقیت کرد.
در این مراسم اساتید و سخنرانان بسیاری حضور داشتند که هریک به نوبت به روی صحنه می رفتند و دربار ناصر چشم آذر و هنر والایش در موسیقی صحبت می کردند.
فرهاد فخرالدینی دیگر هنرمندی بود که به روی صحنه آمد و درباره ناصر چشم آذر اینگونه ابراز کرد، من قبل از آشنایی با ناصر سعادت آشنایی با پدر ایشان، اسماعیل چشم آذر را داشتم و نواختن ساز او را از نزدیک شاهد بوده ام. بعد ها پس از آنکه به رهبری رادیو و تلویزیون ملی درآمدم با ناصر چشم آذر و هنرش آشنا شدم و از ملودی های زیبایش لذت بردم. ناصر چشم آذر خلاقیت بسیار بالا و زیبایی در ساختن ملودی دارد و من آرزو می کنم همچنان در ساختن ملودی های زیبایش پایدار باشد.
پس از سخرانی فخرالدینی، کلیپی از سیر تولید کتاب «باران عشق» به مدت 12 دقیقه پخش شد و پس از پخش کلیپ، حسن جوهرچی با یادی از خسرو شکیبایی و مازیار(عبدالرضا کیانی‌نژاد)، برای آن ها آرزوی رحمت و آرامش از درگاه حق تعالی کرد.
دکتر محمد سریر (رئیس خانه موسیقی) دیگر هنرمند حاضر در سالن بود که برای ادای سخنرانی به روی صحنه آمد. او اظهار داشت که قطعا ستون فقرات موسیقی ما خلاقیت است که در آثار ناصر چشم آذر به خوبی می توان شاهد این خلاقیت بود. چشم آذر مسیر ارتقای توانایی اش را یافت و دنبال کرد و توانست در عرصه موسیقی موفقیت های خوبی کسب کند.
علاوه بر آقای دکتر سریر، حمیدرضا نوربخش(مدیر عامل خانه موسیقی) نیز در سالن حضور داشت. نوربخش بابت انتشار این کتاب به چشم آذر و اهالی هنر تبریک گفت و ابراز خرسندی خود را از ثبت بخشی از حافظه موسیقی کشورمان بیان کرد.
از عرصه سینمای کشورمان، سیروس الوند، فیلمساز نام آشنای کشورمان نیز به روی صحنه آمد و سخنان خود را با خواندن شعری در وصف بهار آغاز کرد و سپس از سابقه همکاری خود با ناصر چشم آذر گفت. او ابراز ناراحتی خود را از برگزار نشدن بزرگداشت هنرمندانی چون همایون خرم و پرویز یاحقی در زمان حیاتشان بیان کرد و اظهار کرد که کاش برای تمامی هنرمندان در زمان حیاتشان این چنین بزرگداشت هایی برگزار کنیم و برای ناصر چشم آذر آرزوی سلامت و پایداری کرد.او همچنین بیان کرد که تا امروز در شش فیلم سینمایی و یک مجموعه تلویزیونی با چشم آذر همکاری داشته و شاهد شکل گیری هنرمندانه موسیقی فیلم او بوده است. الوند گفت همیشه در آثار ناصر تصویری از پرویز مقصدی، واروژان و اسفندیار منفرد زاده را دیده ام و آثار او بر دل و جانم نشسته است.
شاهد احمدلو(کارگردان و بازیگر)، نیز در این مراسم حضور داشت و به روی صحنه آمد. او که علاوه بر دوستی با ناصر چشم آذر، برادر همسر او نیز هست در دو بخش خطاب به ناصر چشم آذر سخنرانی کرد. در بخش اول از جانب خود پیامی را برای او خواند و در بخش دوم از سخنانش، پیامی ازطرف خواهرش(شیرین احمدلو) برای چشم آذر خواند.
از فرهاد هراتی(رهبر گروه ارکستر ناصر چشم آذر) به عنوان آخرین سخنران دعوت شد تا از طرف خود و دیگر اعضای گروه به روی صحنه بیاید. او از نحوه آشنایی اش با چشم آذر سخن گفت و بیان کرد که در ابتدا پذیرفتن رهبری ارکستر چشم آذر بسیار دشوار بوده و امیدوار است به درستی از پس این مسئولیت بزرگ برآمده باشد.
پس از سخنرانی اساتید، نماهنگی با سخنانی از آقایان پژمان، فخرالدینی، پازوکی، صادق نوجوکی، وارطان آوانسیان و منصور تهرانی درباره ناصر چشم آذر پخش شد.
در بخش آخر این مراسم ناصر چشم آذر به روی صحنه آمد نا قبل از رونمایی از «باران عشق» چند کلمه ای با علاقمندان سخن بگوید.
او همه ی موفقیت خود را لطف و محبت مردم دانست و بیان کرد که هرگز خود را هنرمند نمی داند و همیشه شاگرد تمامی اساتید حاضر در سالن خواهد بود. پس از سخنان چشم آذر حسین عصاران به روی صحنه آمد و از دیگر هنرمندان نیز دعوت کرد تا به روی صحنه بیایند تا کتاب «باران عشق» را به ناصر چشم آذر تقدیم کنند. در کنار کتاب، لوح تقدیری از جانب آقای سلیمانی (مدیر فرهنگسرای ارسباران) نیز به چشم آذر اهدا شد.
در پایان، حسن جوهرچی از تمامی حضار بابت حضورشان تشکر کرد و آن هارا به بیرون از سالن برای دریافت کتاب با امضای ناصر چشم آذر، هدایت کرد.
عکس های الهام دیوان داری را از این برنامه شاهد باشید: منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q