۱۴۰۳ سي و يکم ارديبهشت - 12:56 ب.ظ

احسان نی زن در گفت و گو با نوای فارسخوانندگی برای من بسیار جدی است

خوانندگی برای من بسیار جدی است
نوای فارس – مهرنوش گرمابی: احسان نی زن نوازنده سرشناس موسیقی پاپ که تسلط فوق العاده ای در نواختن ویولن و کمانچه دارد و بارها شاهد هنرنمایی اش در ارکستر خوانندگان مطرحی هم چون «احسان خواجه امیری» و «مهدی یراحی» بوده ایم. وی مدتی است که با انتشار قطعاتی ازجمله «حقیقت من»، «جراحت»، «خوشبختی» تیتراژ برنامه سیمای خانواده و عاشقانه ای با نام «تقاص» که در روزهای آغازین اسفندماه امسال منتشر شد، پا به عرصه پر فراز و نشیب خوانندگی گذاشته است . به همین منظور با وی گفت و گو کردیم:
- چه برنامه هایی در ذهن دارید و این که  خوانندگی برای شما تا چه حد جدی است؟
این روزها دلم می خواهد بیشتر روی آثارم کار کنم. در حال حاضر مشغول تهیه یک آلبوم بی کلام و همین طور تولید قطعاتی با صدای خودم هستم. سعی می کنم زمان بیشتری را به فعالیت های هنری ام اختصاص بدهم و کارهای آوازم را پیگیری کنم. - احساس نمی کنید اگر با جدیت به سمت خوانندگی حرکت کنید و تمام تمرکزتان را صرف خوانندگی کنید، ممکن از نوازندگی کمی دور شوید؟ 
خیر. تلاش می کنم درفعالیت های  نوازندگی ام وقفه ای ایجاد نشود. زیرا نوازندگی بخشی بسیار مهمی از کار من است. این گونه نیست که من بخواهم نوازندگی را کنار بگذارم. من دربسیاری از آثاری که با صدای خودم منتشر کرده ام، نوازندگی نیز داشته ام. نوازندگی را چه در ارتباط با آثار خودم و خوانندگان دیگر به صورت جدی پیگیری می کنم و در همین راستا هم سعی در انتشار آلبومی بی کلام را دارم.
- دلیل اصلی  که دوست داشتید به سمت خوانندگی گرایش پیدا کنید، چه چیزی بوده؟ آیا حس کردید آن احساس و تفکری را که شما در هنگام نواختن ساز دارید چنان چه با صدای شخص دیگری همراه باشد به خوبی منتقل نمی شود و یا دوست داشتید مردم موسیقی شما را همراه با صدای خودتان بشنوند ؟
من خوانندگی به صورت حرفه ای را، سال ها پیش شروع کردم. حتی مدتی هم یک گروه تشکیل دادم در آن خوانندگی می کردم. اما به دلیل همکاری های متعدد من با سایر خوانندگان به عنوان نوازنده وقفه ای نسبتا طولانی بین کارهای آواز من به وجود آمد.
- دوست دارید مردم در آینده شما را به چه عنوانی بشناسند ؟
تفاوتی ندارد که از من به عنوان خواننده یاد شود یا نوازنده  نکته ای که مهم این  است که من دوست دارم مردم از من به عنوان یک هنرمند به نیکی یاد کنند. کسی که  تمام تلاش خودش را به کاربست تا آثاری ماندگار را ازخودش به جا بگذارد.
- از بازتاب قطعاتتان تا به امروز راضی بودید ؟
خدا را شکر لطف مردم همیشه شامل حال من بوده و بازتاب هایی که تا به الان من از انتشار تک آهنگ هایم داشته باشم . نشان می دهد آثارم  به خوبی در بین مخاطبان شنیده شده و توانسته رضایت آن ها را جلب کند. و امیدوار هستم که روزبه روز این رضایت با انتشار آثار جدید و متفاوت و همین طور آلبوم ها بیشتر هم بشود.
- در آینده چه آثاری از شما منتشر خواهد شد ؟
در حال حاضر همکاری هایی را با «مهدی یراحی» و «احسان خواجه امیری» دارم و همچنین صحبت هایی هم برای تهیه  قطعه ای به مناسبت  سال تحویل 1395برنامه ای به تهیه کنندگی آقای «احسان علیخانی» انجام شده است که ساخت ملودی اثر بر عهده آقای «مهدی یراحی» است . و من هم به عنوان خواننده اثر و نوازنده در کنار دوستان حضور دارم .
- چه مسیری را برای انجام  فعالیت های آینده تان ترسیم می کنید و برنامه ریزی های شما برای سال 1395 به چه صورت خواهد بود؟ آیا طرفداران شما در این سال باید منتظر انتشار آلبوم باشند؟
با توجه به برنامه ریزی های که صورت گرفته من قصد دارم پروسه تولید آلبوم را در سال آینده به پایان برسانم  و امیدوارم در این سال بتوانم آلبومم را منتشر کنم.منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q