۱۳۹۹ بيست مرداد - 09:51 ق.ظ

با حضور مسئولین و عوامل گروه در برج آزادی؛آلبوم حاجی فیروز رونمایی شد

آلبوم حاجی فیروز رونمایی شد
نوای فارس-سومین آلبوم گروه موسیقی روناک با نام حاجی فیروز در برج آزادی رونمایی شد.
به گزارش نوای فارس؛این رونمایی با حضور جواد انصافی، محمود جهان، عاشیق ایاز شجاعی، غلامحسین شاه علی، رئیس مجموعه برج آزادی، عبادرضا اسلامی، مدیر حوزه گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتوموبیلرانی، خانم همتی، مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری فروغ فلق رونمایی شد.
کیوان علی محمدی سرپرست گروه موسیقی روناک گفت: من در خانواده ای بزرگ شدم که اهل موسیقی نبوده اند و تنها با کمک خدا و پشتکار خودم راهم را در موسیقی پی گرفتم و تاکنون با همراهی گروه روناک سه آلبوم روناک یک، روناک دو(ایران زمین) و روناک سه(حاجی فیروز)را منتشر کرده ایم.
علی محمدی افزود: موسیقی محلی ما کهن ترین موسیقی کشورمان است و خوشحالم که توانسته ام گروه روناک را برای گسترش موسیقی اقوام پایه گذاری کنم.
وی گفت: 'روناک' در گویش کردی به معنای روشنایی است و هدف من از تشکیل این گروه این بوده که نوازندگان و خوانندگانی از گویش ها و قوم های مختلف ایران را با لباس های محلی آنان دور هم جمع کنم تا بدین طریق اتحاد اقوام موسیقی ایرانی را نشان دهم. در آلبوم های بعدی نیز به سراغ نشان دادن وحدت جهانی با استفاده از موسیقی خواهیم رفت.
وی ادامه داد: در آلبوم حاجی فیروز محمود جهان(خواننده موسیقی جنوبی) و عاشیق ایاز شجاعی حضور دارند، همچنین قرار بود استاد غلامعلی پورعطایی، خواننده و دوتار نواز برجسته خراسان، هم حضور داشته باشد اما متاسفانه عمر ایشان به دنیا نبود و نتوانستیم از حضورشان بهره ببریم بهمین سبب پسر ایشان در این آلبوم حضور دارد. ما به پاس گرامیداشت یاد استاد عطایی تصمیم گرفتیم آلبوم روناک سه را به این استاد موسیقی محلی ایران تقدیم کنیم.
سپس عبادرضا اسلامی، مدیر حوزه گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتوموبیلرانی ادامه داد: از وقتی آقای شاه علی مدیریت مجموعه برج آزادی را پذیرفته است، این برج پاتوقی برای عرصه های هنری شده است. امیدوارم روزی برسد که بهترین کتابخانه تخصصی را در این مجموعه داشته باشیم.
در ادامه نشست غلامحسین حسین شاه علی رئیس مجموعه برج آزادی نیز افزود:  من هر وقت شاهد یک اتفاق فرهنگی هستم، بسیار خوشحال می شوم، چرا که متاسفانه ما در چند سال اخیر قدم بلندی در حوزه فرهنگ برنداشته ایم و اکنون شاهد آسیب های آن در خانواده ها و جامعه هستیم. ما در مجموعه آزادی سالیانه بالغ بر 150 اتفاق فرهنگی هنری داریم، اما سهم موسیقی اقوام در این اتفاقات در سطح کشور خیلی پایین و ناچیز است. در سایر کشورها، بخش اعظم فعالیت های فرهنگی مبتنی بر ویژگی های فرهنگی آن کشور است و ریشه در تاریخ و تمدن آن ملت دارد. اما متاسفانه در ایران موسیقی اقوام مظلوم است و سهم بسیار کمی در اقتصاد هنر دارد.
شاه علی افزود: با فعالیت در حوزه موسیقی اقوام همه ضرر میکنند. به نظر من علت آن این است که در حوزه دولتی خیلی به این موضوع توجه نشده و برای آن بستر سازی نشده است. البته من این مظلومیت را به فال نیک می گیرم. شاید همین کمبود باعث تشنگی بیشتری در جامعه بشود.
شاه علی در پایان گفت: موسیقی اقوام از آن بخش هایی است که هزینه کردن در آن می تواند برای سالهای متمادی خیرات و ثواب برای دست اندر کارانش داشته باشد.
جواد انصافی که در آلبوم سوم گروه موسیقی روناک نقش حاجی فیروز را دارد گفت: زمانی که آقای علی محمدی از من برای این کار دعوت کرد من بسیار خوشحال شدم چرا که دیدم چه تفکر جانانه ای در پس حرف ها و ایده های ایشان است و من برای این که رابطه بین حاجی فیروز و موسیقی اقوام در این آلبوم را نشان بدهم باید بگویم در نمایش شادی آور دو شقه داریم، شقه اول لهجه هایمان و شقه دوم نوع نمایش سیاه بازی است. سیاه بازی نماینده همه اقوام است. چرا که سیاهه متعلق به ایران و حاجی فیروز نماینده تمام اقوام ایران است و به همین دلیل حاجی فیروز در این آلبوم نقش مهمی ایفا می کند و این باعث افتخار من است.
در پایان احسان میرضیایی، مدیر برنامه های گروه موسیقی روناک گفت: در این گروه از همه سنین و اقوام نماینده داریم. تلاس بر این بوده که هر گویش را فردی از همان خطه بخواند و هر کدام از رقص های اقوام توسط اعضای همان قوم انجام شده است.
وی در پایان از حمایت های وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی، مجموعه برج آزادی و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی تشکر کرد.
سپس کیکی با عکس آلبوم حاجی فیروز بریده شدو دست اندرکاران و مدیران عکس یادگاری انداختند.
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q