۱۴۰۳ سوم مرداد - 04:00 ق.ظ

گزارش متنی نوای فارس از کنسرت علی زندوکیلی«لالایی» قطعه ای تازه اما محبوب

«لالایی» قطعه ای تازه اما محبوب
نوای فارس – پریا حیرتی: هفتم اردیبهشت ماه 1395، مرکز همایش های برج میلاد تهران میزبان مخاطبان کنسرت علی زند وکیلی بود. مخاطبانی که در کمترین زمان ممکن تمام بلیت های این اجرا را خریداری کردند.
هر فردی که وارد محوطه بیرونی مرکز همایش های برج میلاد می شد، اولین نکته ای که برایش جلب توجه می کرد، صف طولانی چک بلیت های این کنسرت بود. کم کم افراد وارد سالن شدند و منتظر شروع شدن کنسرت شخصی که از زمان ورودش به بازار حرفه ای موسیقی یک سال می گذرد اما در این یک سال توانسته نظر مخاطبان بسیاری را جلب کند.
سالن تاریک شد و صدای دست و فریاد هایی لحظه ای قطع نمی شد تا نور سالن بازگشت و نوازندگان و علی زندوکیلی روی استیج دیده شدند.

«فقط دعا کن» برای شروع این کنسرت انتخاب شده بود. خدا خدا چرا نمی رسه صدام و تشویق هایی که لحظه ای قطع نمی شد. بعد از اتمام قطعه زندوکیلی ضمن سلام و احوال پرسی بیان کرد که خوشحال است که باز هم کنار مردم روی صحنه آمده است.

«ناردونه» قطعه دومی بود که در این کنسرت اجرا شد. قطعه که زندوکیلی به مادرش تقدیم کرده بود و در این شب از کنسرت و در غیبت مادرش به مادر سینمای ایران، «فاطمه معتمد آریا» که مهمان وی در کنسرت بود تقدیم کرد. با ذکر نام این بانو سینمای ایران، صدای دست ها بلند شد و ادامه دار شد. «آب در آتش» و ریتم ملودیش بار دیگر حواس ها را به سمت استیج برد. البته در این قطعه نوازندگان کوبه ای نقش خاصی داشتند. در پایان این قطعه هم نوبت به معرفی بزرگ مرد ترانه ایران «محمد علی بهمنی» بود.

از جمله قطعات محبوبی که علی زندوکیلی بازخوانی کرده و در این باز خوانی موفق هم بوده، قطعه «به سوی تو» است. هم خوانی هزار نفر تماشاگران باعث که خواننده سکوت کند تا صدای مردم بهتر به گوش برسد. قطعه که به گوش تمام ایرانیان آشنا است. بعد از این قطعه آشنا نوبت به معرفی یک هنرمند نام آشنا هم رسید. «اسدالله یکتا» که به قول علی زندوکیلی هنرمند خاص و لوطی و با معرفت سینمای ایران است.
یک قطعه ریتمیک می توانست حال تماشاگران را عوض کند. «زندگی کن» انتخاب بعدی گروه زند برای این کنسرت بود. بعد از اتمام این قطعه خانواده بزرگ مرد سینمای ایران، مرحوم فردین معرفی شدند.
«با بوسه درمانت کنم» قطعه بعدی بود که اجرا شد و البته انتهای آن دو نوازنده کوبه ای گروه «شایان ریاحی» و «افشین بابایی» معرفی شدند.
«لالایی» جدیدترین قطعه علی زندوکیلی است که با سرعت هم به محبوبیت رسید. ملودی ابتدایی این قطعه نواخته شد و صدای تشویق تماشاگران نشان رضایتشان از این قطعه بود. قطعه ای که تمامی تماشاگران آن را زیر لب زمزمه می کردند. زند وکیلی از علی افکاری آهنگساز و افشین مقدم ترانه سرا این قطعه تقدیر بسیار کرد و از سحاب علم به خاطر تار نوازی اش در این قطعه تشکر کرد. امیر دلاوری، معصومه کریمی و سهیلا هادی زاده دیگر مهمانان سینمایی این کنسرت بود که معرفی شدند.

«تار رباب» قطعه بعدی بود که توسط گروه زند اجرا شد. دست زدن های ریتمیک تماشاگران به هیجان این قطعه افزود. زندوکیلی در انتهای این قطعه سینا علم نوازنده کمانچه را به عنوان خوش نواز گروه معرفی کرد.
نوبت به اجرای «آه سرد» تیتراژ محبوب زندوکیلی و البته معرفی مدیر برنامه های گروه زند، محمود شبیری رسید.
«عطر خاطره» برای خاطره بازی تماشاگران انتخاب خوبی بود و باز هم همراهی تماشاگران را با خود داشت.
با معرفی «امید غفاریان» نوازنده پیانو، یک جا به جایی انجام شد و سحاب علم نوازنده تار گروه زند این بار پشت پیانو نشست تا قطعه ای خاطره انگیز دوباره اجرا شود. «شهزاده رویا» سکوت سالن را شکست و بار دیگر صدای تماشاگران از خواننده بیشتر شد.
کم کم به انتهای کنسرت نزدیک می شدیم ولی همچنان انرژی تماشاگران بسیار بود. «فریاد» قطعه بعدی بود که اجرا شد. از بین نوازندگان هم نوبت به معرفی رامتین اتابکی نوازنده گیتار بیس رسید. زندوکیلی در تعریف این نوازنده چیره دست بیان کرد که وی نوازنده ای است که گیتار بیس را ایرانی می نوازند.
«رفتی» قطعه ای که در بین تمام ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد و علی زندوکیلی با بازخوانی آن توانسته نظر بسیاری از ایرانیان را به خود جمع کند. تشویق های ممتد تماشاگران شروع خوبی برای این قطعه و البته هم خوانی شان همراه بهتری برای اجرای این قطعه بود.
از ابتدا کنسرت تماشاگران تقاضای اجرای قطعه «سیه مو» را داشتند که در این قسمت از کنسرت اجرا و محمد زندوکیلی آهنگسازش معرفی شد.
اجرای دوباره «لالایی» بهترین قطعه برای خاتمه این کنسرت بود.
ویدیو هایی از این کنسرت را می توانید در کانال نوای فارس شاهد باشید.
این کنسرت به تهیه کنندگی سپهر صاحبی برگزار شد.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q