۱۴۰۳ بيست و نهم تير - 09:51 ب.ظ

به دنبال اجراهای متفاوت در دنیا؛سالارعقیلی با21 کنسرت رکورد اجرای آمریکا و کانادا را شکست

سالارعقیلی با21 کنسرت رکورد اجرای آمریکا و کانادا را شکست
نوای فارس- لی لا رضایی: سومين كنسرت از تور امريكا وكاناداى سالار عقيلى در شهر اتلانتاى امريكا با موفقيت برگزار شد.

سالار عقیلی با 21 کنسرت در تور آمریکا و کانادا رکورد اجرای تور کنسرت را شکست. وی همچنان خارج از ایران به سر می برد تا ادامه تورهای خود را برگزار کند.

این کنسرت ها که «میخانه خاموش» نام دارد، در همکاری با سعید فرج پوری و حسین بهروزی نیا برگزارشده و می شود.

سعید فرجپوری آهنگساز و نوازنده کمانچه به همراه حسین بهروزی‌نیا نوازنده عود با همراهی آواز سالار عقیلی ،حریرشریعت زاده و دو نوازنده دیگر تور کنسرت خود در آمریکا را از روزجمعه سوم اردیبهشت ما آغاز کردند.
کنسرت آلبوم «میخانه خاموش» در دو بخش اجرا می شود که در بخش اول آثار بی‌کلام حسین بهروزی‌نیا با اجرای گروه دستان گنجانده شده است و در بخش دوم ۶ قطعه که به آهنگسازی سعید فرج‌پوری ساخته شده و همین طوز تصنیف وصف بر روی شعر سعدی توسط سالارعقیلی ساخته شده  است،برای اولین باراز سوی وی اجرا می‌شود، اشعار این قطعات هم از آثار شاعرانی مانند اخوان ثالث، مولانا و سایه انتخاب شده و در دستگاه موسیقی ماهور و مایه اصفهان ساخته شده است.

«میخانه خاموش» مجموعه‌ای از قطعات و تصانیفی‌ است که در آن سعید فرج‌پوری در سال ۱۳۹۰ روی اشعاری از مهدی اخوان ثالث، هوشنگ ابتهاج ،ه الف سایه، سیاوش کسرای، مولانا و ابوالقاسم لاهوتی تصنیف کرده است.

کنسرت های این تور در روز جمعه (٢٢ اپريل) فيلادلفيا، شنبه (٢٣ اپريل )واشنگتن، یكشنبه( ٢٤ اپريل )اتلانتا، جمعه (٢٩ اپريل )شيكاگو، شنبه (٣٠ اپريل )سنت لوييس، يكشنبه (١ مى )نورد كارولينا، چهارشنبه (٤ مى )دالاس،جمعه (٦مى) ديتونا، شنبه (٧ مى) ميامى،

يكشنبه (٨ مى) تمپابى، چهارشنبه (١١ مى) لس انجلس، پنجشنبه (١٢مى) ايرواين، جمعه (١٣ مى) سن ديگو، شنبه (١٤ مى) توسان، يكشنبه ( ١٥ مى) سن خوزه، چهارشنبه (١٨ مى) هيوستون، جمعه (٢٠ مى) ساكرامنتو، يكشنبه (٢٢ مى) ونكوور كانادا، جمعه (٢٧ مى) تورنتو كانادا، شنبه (٢٨ مى) واترلو كانادا برگزار می شود.

عکس ها و ویدیویی از کنسرت روز گذشته این کنسرت را اختصاصی از نوای فارس ببینید:منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q