۱۴۰۳ بيست و نهم تير - 10:56 ب.ظ

کنسرت هنرجویان هنرستان موسیقی در تالار رودکی برگزار شد

کنسرت  هنرجویان هنرستان موسیقی در تالار رودکی برگزار شد
نوای فارس-کنسرت موسیقی هنرجویان هنرستان موسیقی پسران دیشب در تالار رودکی برگزار شد و هنرجویان موسیقی  با اجرایی منسجم به روی صحنه رفتند .

به گزارش خبرنگار ما در این کنسرت که در آواز افشاری برگزارشد هنرجویان ، پیش درآمدافشاری ، سنتور و آواز، تصنیف  دمی با غم ، چهارمضراب ،تارو آواز تار ،تصنیف  ملکا ، کمانچه و آواز و رنگ افشاری را به خوانندگی پوریا اخواص اجرا کردند.
علیرضا ایلچی رییس هنرستان موسیقی پسران تهران در حاشیه این کنسرت، شکل گیری گروه های مرکزی موسیقی در هنرستان را نوید بخش روزهای پربار در موسیقی ایرانی دانست و گفت: در گذشته هنرجویان هنرستان اجازه اجرای خارج از هنرستان و شرکت در گروه های موسیقی را نداشتند اما با اصلاح آیین نامه ای از این پس هنرجویان می توانند با گروه های معروف و مورد تایید هنرستان نیزبه اجرای کنسرت و شرکت در ارکسترهای موسیقی بپردازند.

ایلچی افزود: یکی از دلایل ممانعت هنرستان برای هنرجویان این بود که بسیاری از گروه ها به لحاظ آکادمیک و استانداردهای هنرستان مورد تایید نبودند ولی در حال حاضر هنرجویان می توانند با تایید هنرستان موسیقی بیشتر در کنسرت های و ارکسترهای حرفه ای حضور داشته باشند .

وی درباره کنسرت هنرجویان در تالار رودکی گفت: نادر سینکی به عنوان سرپرست و آهنگساز طی ماه های گذشته این ارکستر را برای موضوع امتحانی و درسی هنرجویان آماده کرده بود که بعد از تصمیم گیری های قرار شد همین ارکستر در تالار رودکی به روی صحنه برود.در این هماهنگی ها برای اجرای ارکستر هنرجویان هنرستان آقایان زمان خیری ، سهیل صادقی ، مسیح تحویلداری ، اصغر عربشاهی ، ابراهیم یساول زاده ، خانم نوشین پاسدار جزو مدرسینی بودند که در آماده سازی گروه همکاری داشتند. البته پوریا اخواص نیز با روی باز قبول کرد تا با گروه هنرستان همکاری کند و اجرای آواز و تصانیف را به عهده بگیرد که نشان دهنده نگاه مثبت ایشان به هنرستان موسیقی است.

وی با اشاره به اینکه نگاه ما در هنرستان موسیقی نگاه به آینده و تلاش برای عرضه تلاش های ارکستری و فردی هنرجویان موسیقی است افزود: از این پس قصد داریم محصولات هنری بچه های هنرستان موسیقی را در زمینه های مختلف منتشر کنیم تا نقش مبنایی هنرستان موسیقی و تاثیرگذاری این نهاد تحصیلی و آموزشی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

ایلچی با اشاره به اینکه توجه به هنرستان موسیقی موجب رشد و شکل گیری موسیقی سالم و فاخر در جامعه خواهد شد گفت: ما باید به استانداردهای آکادمیک موسیقی در هنرستان نزدیک شویم . درباره موسیقی ایرانی حتما باید بتوانیم با معیارهای علمی بنای محکمی از موزیسین های فکور و ماهردر آینده بسازیم.

گفتنی است در کنسرت موسیقی هنرجویان ، کاوان کریمی سنتور ، دانیال دخیلیان ، کامیاب صادقی و امیر حسام عبدی تار، علی فرضی  تارباس  ، نعیم ملا جعفری و امیرحسین عزت نژاد کمانچه ، مهراب علی زاده  نی  ، سروش کمال پور  عود ، تابا خادمی کلانتری  تنبک نواختند .
 منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q