۱۴۰۱ بيست و ششم مرداد - 06:00 ب.ظ

تجلیل از دو هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی در شهرستان بافت

تجلیل از دو هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی در شهرستان بافت
نوای فارس-در اجرای گروه‌ها و نوازندگان موسیقی نواحی در شهرستان بافت استان کرمان از دو هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی این شهرستان تجلیل شد.

به گزارش نوای فارس؛ اجرای گروه‌ها و نوازندگان موسیقی نواحی در شهرستان بافت استان کرمان با استقبال خوب مردم این شهر روبه‌رو شد. در این مراسم علاوه بر اجرای میدانی گروه‌های موسیقی مقامی، از استاد میرزایی و استاد یوسفی بعنوان دو تن از هنرمندان پیشکسوت موسیقی محلی این شهرستان تجلیل شد.

همچنین محمدی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافت در سخنانی با بیان اینکه فرهنگ غنی نهفته در موسیقی مقامی و بومی راهی است برای مقابله با فرهنگ بیگانه، گفت: بی‌شک ترویج و اهمیت دادن به این موسیقی عرفانی که در ابعاد مختلفی به اندازه تاریخ سرزمینمان رشد یافته، توجه قشر جوان را از پذیرش فرهنگ بیگانه بازمی‌دارد.

او افزود: جشنواره موسیقی مقامی امسال بطور واقعی با اجراهای میدانی در میان مردم آمده و خوشبختانه با استقبال قابل توجهی از سوی مردم مواجه شده است.

نهمین جشنواره موسیقی نواحی با دبیری ایرج نعیمایی، امروز با برگزاری مراسم اختتامیه در باغ فتح آباد کرمان به پایان می‌رسد. 
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q