۱۴۰۳ بيست و نهم تير - 10:17 ب.ظ

برای دومین بار اتفاق افتاد:کنسرت ناظری‌ها در نیشابور کنسل شد

کنسرت ناظری‌ها در نیشابور کنسل شد
نوای فارس-اجازه اجرای كنسرت ناظری‌ها ساعاتى قبل از شروع فروش بليط در شهر نیشابور بازهم داده نشد. این در حالی است که پیشتر تمام مراحل دریافت مجوز از طریق مراجعه ذی‌ربط انجام شده بود و انتظار می‌رفت کنسرت «ناگفته» که توسط استاد شهرام ناظری و حافظ ناظری اجرا می‌شود، با توجه به سبک کلاسیک‌اش و استقبالی که از آن در دنیا به عمل آمده در کشوری که خواستگاهش است برای برگزاری کنسرت برای دومین بار، با در بسته مواجه نشود.
اين دومين بار در طول دو هفته اخير است كه از اجراى «ناگفته» جلوگيرى به‌عمل می‌آید. پیشتر کنسرت چند هنرمند دیگر هم به دلایل نامعلوم در اين شهر کنسل شده بود، اما عدم اجازه برگزاری چنين برنامه‌ای آن هم در شرایطی که مدام دم از مبارزه با  تهاجم فرهنگی در ایران زده می‌شود غیرمنتظره به نظر می‌رسد. بی‌شک اجازه اجرا ندادن به هنرمندی نظیر استاد شهرام ناظری که سابقه خواندن آثار ملی و حماسی را در طول جنگ هم داشته و اثر «ناگفته» كه يكى از پرمخاطب‌ترين كنسرت‌هاى تاريخ موسيقى ايران است، اما و اگرها را در جهت نگرش‌ها و تصمیم‌گیری‌های فرهنگی زیاد می‌کند.
گروه «ناگفته» قرار بود بلافاصله بعد از اجرای کنسرت در سی‌‌ام و سی و یکم اردیبهشت ماه از شهر اصفهان به درخواست مردم هنردوست و فهیم مردم استان خراسان، بدون همراهی اعضای بانوان ارکستر كه پيشتر از حضورشان جلوگيرى به‌عمل آمده بود راهی شهر شاندیز مشهد شوند که این اتفاق به دلیل عدم اجازه برگزاری برنامه رخ نداد.
 منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q