۱۴۰۱ بيست و ششم مرداد - 06:09 ب.ظ

با اجرای بهروز الوندی پور در مکتب تهران نشست «بررسی ردیف موسیقی ایران» به روایت محمود کریمی برگزار شد

نشست «بررسی ردیف موسیقی ایران» به روایت محمود کریمی برگزار شد
نوای فارس-نشست «بررسی ردیف موسیقی ایران» به روایت محمود کریمی با اجرای بهروز الوندی پور و با حضور استاد حسن ناهید، رضا مهدوی و رضا توسلی و استقبال فراوان مخاطبان روز پنجشنبه 24 اردیبهشت ساعت 5 عصر در مکتب تهران برگزار شد.

رضا مهدوی به عنوان نخستین سخنران مراسم با اشاره به اینکه «انتشار آلبوم استاد الوندی پور مصادف شد با رفتن من از مرکز موسیقی» گفت «آنچه شایسته این آلبوم بود اتفاق نیفتاد چرا که ایشان در این آلبوم کاری کردند کارستان و حرکت ویژه ای بود که همه به سادگی از کنارش عبور کردند.

این آلبوم باید در دانشگاه های موسیقی تدریس شود تا دانشجویان تفاوت سبک نی نوازی را بشناسند. ساز نی معنوی ترین سازی است که بشر به خودش دیده است». الوندی پور با بیان تاریخچه ای از نوازندگی خودش گفت «الگوی من حسن کسایی و ناهید بودند.

وی افزود:من تئوری موسیقی را در کانون پرورش فکری فرا گرفتم. اولین بار در حضور کسایی قطعه ای از خودشان زدم و ایشان تحت تاثیر قرار گرفتند. سال 56 همزمان با کنکور احساس کردم باید ردیف ها را یاد بگیرم. سال 64 من ردیف نوازی را فراگرفتم و شروع به آموزش کردم».

در ادامه مراسم استاد حسن ناهید با اشاره به اینکه «با نی نوازی الوندی پور آشنایی کامل دارم» گفت «ساز نی از نظر ساختمانی ساده ترین ساز است اما از نظر تکنیک بسیار قابلیت دارد».

رضا توسلی به عنوان آخرین سخنران مراسم گفت «ساز نی جزو سازهای مطرح موسیقی نبود و نایب اسدالله با یافتم روشی برای نواختن نی این ساز را مطرح کرد. الوندی پور همیشه هدفش تولید محصول دقیق بوده است و کارهای ایشان سرمشق است». در پایان مراسم بهروز الوندی پور به اجرای قطعه ای برای مخاطبان برنامه پرداخت.

 
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q