۱۴۰۳ بيست و نهم تير - 10:57 ب.ظ

حسین پرنیا کنسرت «اهورایی» را برگزار می‌کند

حسین پرنیا کنسرت «اهورایی» را برگزار می‌کند
نوای فارس: کنسرت «اهورایی» با آهنگسازی و نوازندگی «حسین پرنیا» و با هدف انتقال انرژی مثبت برگزار می‌شود. پرنیا کنسرت پیش رویش را با خوانندگی «سروش مظفری» برگزار خواهد کرد. این کنسرت 31 تیر 1395 با مدیریت «مجید فلاح‌پور» در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

حسین پرنیا آهنگساز و نوازنده با سابقه موسیقی سنتی درباره این کنسرت گفت: «در شرایط فعلی که برخی دستگاه‌ها که هیچ ربطی به فرهنگ و هنر ندارند در برگزاری برنامه‌های موسیقی دخالت می‌کنند، تصمیم داشتم مدتی به هیچ عنوان کنسرتی برگزار نکنم. اما به دلیل تعهدی که از قبل نسبت به آقای فلاحپور برای برگزاری این برنامه داشتم، این کنسرت را برگزار خواهیم کرد.»
پرنیا درباره انتخاب «سروش مظفری» به عنوان خواننده این کنسرت گفت: «متاسفانه این روزها کنسرت‌ها و صداها تکراری شده‌اند. از این رو بر آن شدم که خواننده‌ای با جنس صدایی متفاوت انتخاب کنم. به نظرم صدای سروش مظفری خاص و جذاب است و می‌تواند جوان خوش‌آتیه‌ای باشد. این اولین همکاری من با ایشان است و امیدوارم در آینده در قالب اجرای زنده و ضبط آلبوم همکاری موفقی داشته باشیم.»
حسین پرنیا درباره انتخاب نام «اهورایی» برای این کنسرت اظهار کرد: «حس می‌کنم موسیقی‌ها مقداری جنجالی شده‌اند و  وجود آرامش و لطافتی که باید با موسیقی همراه باشد را کمتر حس می‌کنیم. عده قابل توجهی از مخاطبین به این نیاز دارند که در زمان حضور در سالن کنسرت به آرامش روحی دست پیدا کنند. بر این اساس روی آوازها، تصانیف و قطعات سازی که این ویژگی را داشته‌اند کار کرده‌ایم. من این روزها روی آثاری که انرژی مثبت دارند کار می‌کنم و به دنبال ایجاد فضاهای آرامش‌بخشی در موسیقی هستم که مخاطب را از جنجال‌های روزمره دور کند.»
این آهنگساز و نوازنده همچنین از برنامه‌ریزی برای کنسرت‌های سلسله‌وار آینده خبر داد که در زمان مناسب درباره آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.
در کنسرت اهورایی منوچهر باستان سیر (قیچک باس)، بهمن فریادرس (کمانچه)، حسن مکانیکی (نی)، صائ کاکاوند و ساسان بازگیر (تار)، میلاد مرادی (آلتو)، امین حیدری (عود)، حامد ناجی (رباب)، صالحه زهره وند (چنگ)، حنانه سعیدی (قانون)، پژمان پرنیا (تنبک، بندیر و دایره) و آیدا امیری (دف) در کنار حسین پرنیا (آهنگساز و نوزانده سنتور) و سروش مظفری (خواننده) هنرنمایی خواهند کرد. «مجید فلاح‌پور» مدیریت گروه را بر عهده دارد و «بهروز داداشی» و «امین حدادی» تهیه‌کنندگان آن هستند. بلیت فروشی برای این کنسرت از طریق سایت ایران کنسرت در حال انجام است.
حسین پرنیا در سال‌های گذشته با چهره‌هایی چون زنده‌یاد ایرج بسطامی، شهرام ناظری، علیرضا افتخاری، علی جهاندار، علی رستمیان و... همکاری کرده است.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q